Fridge magnet wooden gears

Бершадь. Путівник 1978 р.


Були створені молодіжні підпільні групи, боротьбу яких також організовував, координував і скеровував підпільний райком КП(б)У. Активно діяла група, яку очолював Борис Нижник (підпільна кличка — Роман Бурий). Вона здійснювала напади на фашистських жандармів та поліцаїв, нещадно знищувала ворогів, забирала їхню зброю.

Гестапівцям вдалося натрапити на слід групи та схопити Бориса. Після жорстоких тортурів фашистські кати засудили його до страти. Але й це не зломило душі радянського патріота. В листі, який він зумів переправити з гітлерівської катівні своїм рідним, Борис жалкує лише про те, що не зможе продовжувати боротьби проти окупантів. Посмертно Бориса Нижника нагороджено медаллю «За боевые заслуги». Пам'ять про відважного комсомольця не згасне.

Майже 17 тисяч бершадців в роки Великої Вітчизняної війни боронили рідну землю від ворога в лавах Червоної Армії, в партизанських загонах і підпільних групах. За бойові подвиги багатьох з них нагороджено орденами і медалями Радянського Союзу. А семеро —Д. А. Ковальчук, П. Л. Лещенко, М. О. Воронцов, А. Г. Наконечний, Г. Л. Івашко, П. І. Ніколаєнко, С. І. Бойко — за безприкладний героїзм удостоєні високого звання Героя Радянського Союзу.

14 березня 1944 року — визначна дата в історії Бершаді. Цього весняного дня війська 2-го Українського фронту визволили місто від фашистських поневолювачів.

Радянські воїни нестримно линули далі, на Захід, а трудящі району енергійно взялись за відбудову народного господарства.

Відшуміло воєнне лихоліття. Країна загоїла рани, нанесені війною. Підвелися корпуси нових заводів, фабрик.

Квітне старовинна Бершадь, яка в роки Радянської влади перетворилась на сучасне соціалістичне місто. В грудні 1966 року, враховуючи питому вагу в розвитку економіки і культури, збільшення кількості населення, Президія Верховної Ради УРСР ухвалила перевести Бершадь з розряду селищ міського типу з розряд міста районного підпорядкування.

Сьогодні Бершадський район відзначається сучасною культурою промислового та сільськогосподарського виробництва, високим рівнем добробуту трудящих. Втілюються у життя величні накреслення XXV з'їзду КПРС та XXV з'їзду Компартії України, що передбачають дальший всебічний розвиток промисловості й сільського господарства. Район дає державі цукор, меблі, товари широкого вжитку, комбікорми. Колгоспи і радгоспи успішно виробляють зерно, цукрову сировину, соняшник, овочі, фрукти, молоко, м'ясо, яйця, вовну.

Провідним підприємством міста є Бершадський цукровий завод. Після проведення генеральної реконструкції його потужності зросли майже вдвічі. І тепер щодоби тут переробляється 25—ЗО тисяч тонн цукрових буряків. У 1973 році було урочисто відзначене 100-річчя цього підприємства.

Цукровики постійно борються за впровадження на підприємстві високої культури виробництва, побуту робітників. Тут просторі й світлі цехи, всюди вазони з квітами. На території заводу розбито клумби, насаджено фруктовий сад, заасфальтовано доріжки. Шумлять струменями невеличкі фонтани. В центрі заводського скверу — пам'ятник В. І. Леніну.

Вінниччину по праву називають «цукровим Донбасом». Пуд цукру на кожну радянську сім'ю виробляє щороку Вінницька область, а Бершадський район — десяту частину цієї кількості.

28 разів виходив переможцем у Всесоюзному соціалістичному змаганні колектив підприємства комуністичної праці — комбінату хлібопродуктів. За досягнення найвищих виробничих показників він нагороджений Пам'ятним Знаком ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР, ВЦРПС і ЦК ВЛКСМ «За трудову доблесть в дев'ятій п'ятирічці». В 1975 році колектив комбінату був занесений на Всесоюзну Дошку пошани. Каліброване насіння високоврожайних сортів підприємство відправляє в різні кінці Радянського Союзу, а також за кордон.
З Державним Знаком якості випускає основну свою продукцію — сухі молочні консерви — молочноконсервний комбінат.

Крім того, в місті працюють завод металовиробів, мебльова та швейна фабрики, філіал Київського заводу реле й автоматики, ряд будівельних організацій, а також заводи продтоварів, спиртовий, пивзавод та інші підприємства.


Сторінки:
11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1
Цікаві фото
5 фото   
<b>Театралізоване дійство «Щедра кутя. Новий рік»</b><br />Три головні зимові свята приходять разом у кожен дім &ndash; чи не найбажаніші для кожного українця, адже саме вони...
2 фото   
<b>«Карлсони» над містом</b><br />Неабияк дивувалися всі, коли у небі над містом декілька років тому з’явився дельтаплан. В одному з...
20 фото   
<b>Струтинська Галина Юріївна (Galina Hayes)</b><br />Галина народилася й отримала освіту в колишньому Радянському Союзі. Коли їй було всього 16 років, її батько відіслав...
2 фото   
<b>Коли керівники і громада – в одній упряжці</b><br />Не випадково в заголовок винесено саме такі слова, оскільки тандем сільського голови і керівника ТОВ...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Мураховський Овксентій Мойсович (1919) 1919 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.11.44.

З історії Бершаді
Прикрасилась новими спорудами центральна площа, де височить будинок райкому КП України та районної Ради депутатів трудящих. Окрасою площі є чудовий пам'ятник вождеві трудящих В. І. Леніну. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Бершадь. Путівник 1978 р. - Путівник Бершадь. Є. Паламарчук. - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення