Fridge magnet wooden gears

Роман Андрущак: «Я відкритий для всіх»

 • Подобається0Не подобається
 • 29 Липня 2016, 10:00


На знімку: начальник Бершадського ВП, підполковник Роман Леонідович Андрущак. Фото Руслана ХРАНОВСЬКОГО.

– Романе Леонідовичу, декому із читачів цікаво більше дізнатися про Вас, чому пішли на службу в систему МВС?

– Народився у Мурованих Курилівцях на Вінниччині.

Мама – майор міліції, покійний батько працював у державній автоінспекції, старший брат (уже пенсіонер) був заступником начальника РВ УМВС з громадської безпеки.

Всі працювали у Мурованих Курилівцях. Тому мені ще з дитинства було відомо, що таке виклики, виїзди, розумів, що таке міліція.

У шкільні роки займався спортом, дома дресирував собаку. Хоч усі труднощі міліцейської служби були на виду, бажання навчатися саме у даному напрямку це не відбило.

По закінченню Одеського інституту внутрішніх справ два роки працював дільничним інспектором міліції у Вінниці, потім запропонували посаду слідчого, через три роки – роботу в обласному апараті. Далі сім років працював начальником Гніванського відділу міліції, і за цей період вдалося зовсім по-іншому налагодити його роботу, зв’язки із владою, яка почала допомагати у боротьбі зі злочинністю.

Після успішного проходження атестації запропонували підвищення – очолити Бершадський відділ поліції.

Одружений, виховуємо з дружиною двох дочок. Живемо у Вінниці.

Брав участь в АТО на Сході України.

– Чим відрізняється Бершадщина від попереднього місця роботи? Яким чином організовуватимете тут роботу поліції?

– Найперше тим, що там було промислове містечко, а тут в основному аграрний край. Надзвичайно працелюбні жителі Бершадщини, виробляючи сільськогосподарську продукцію, заробляють на життя важкою працею.

Щодо колективу поліції, який очолив, то він один із найбільших в області. Та і регіон – один із найбільших, із великою щільністю населення, та ще й межує з іншими областями. Додалося роботи ще й після підпорядкування нам Теплицького, Тростянецького, Ладижинського, Піщанського, Чечельницького, Крижопільського підрозділів. Керівники поліції цих підрозділів уже на своїх місцях, і з ними є співпраця. Щодо бершадської поліції, то кадрових змін поки що хоч і нема, особовий склад із 25 липня проходить атестацію і відбір. Двоє працівників уже звільнилися за власним бажанням, не бажаючи працювати згідно з поставленими мною вимогами перед ними.

Зроблено деякі перестановки по молодих спеціалістах. А після атестації плануємо взагалі змінити режим роботи.

Вводитимуться групи швидкого реагування, завданням яких буде надавати допомогу громадянам за лічені хвилини після виклику.

Відпрацювавши вже стільки років, знаю і визначився, які корективи вноситимемо в роботу, і надалі визначено вже цілі напрямки. Наприклад, найперше треба організувати нормальну роботу з підобліковим контингентом. За так званим законом Савченко багато засуджених навіть за важкі злочини звільнилися на волю достроково. Через це майже у два рази збільшилася кількість повідомлень громадян про злочини та події, зросла кількість крадіжок.

Опинившись на волі, вони знову крадуть і потрапляють за грати. Приклади таких крадіжок можна навести з Красносілки і Маньківки. У Маньківці влаштовували засідки, поки вночі не затримали на автомобілі одного з місцевих жителів із двома неповнолітніми, які скоїли крадіжку. Так що побороти це явище в наших силах, справа лише в часі. Поліцією така боротьба ведеться цілодобово, а процес розкриття – безперервно.

А ще останнім часом зросла кількість шахрайств, особливо по відношенню до людей похилого віку. Є види шахрайств через Інтернет, коли телефонують і вимагають гроші, бо син, нібито, потрапив у поліцію. Те саме можна сказати про продажі через Інтернет. Ні в якому разі не ведіться на таке!

На жаль, змушений сказати, що роботи хоч і додалося, належного фінансування, відповідної матеріально-технічної бази так і не маємо. Коштів, які виділяються, не вистачає навіть на пальне. Тому дякую за співпрацю і допомогу владі району. Намагаємося знаходити порозуміння у цьому плані і з керівниками сільгоспформувань.

– Який із найрезонансніших, найцікавіших злочинів Вам вдалося розкрити на попередній роботі? Що треба зробити у нашому районі, щоб забезпечити розкриття?

– Спільно з працівниками Немирівської і Тиврівської міліції нами було розкрито п’ять розбійних нападів на одиноких громадян, у яких забрали останні їхні заощадження. Або ж, отримавши о десятій годині вечора повідомлення про зґвалтування неповнолітньої, оперативно відпрацювали до семисот номерів телефонів стільникового зв’язку, а за три доби вже затримали раніше судимого за скоєння таких же злочинів. Навіть те, що він збрив бороду, аби його не впізнали, не допомогло йому заховатися і замаскуватися.

– Чим відрізняється поліція від міліції? Що плануєте робити, щоб швидше розкривати злочини?

– Концепція, дійсно, дещо змінилася. Поліція надає послуги населенню у сфері забезпечення публічної безпеки та порядку. З цією метою ми дещо міняємо методику у напрямку саме надання таких послуг. Намагаємося оперативно реагувати на звернення громадян, щоб забезпечити своєчасні виїзди на місця виклику. Щоб ми могли надати юридичну допомогу тим особам, які її потребують. Робимо все можливе, щоб своєчасно припинити будь-яке правопорушення.

Щодо ситуації на Бершадщині, то потрібно встановити відеокамери у місцях найбільшого скупчення людей. Така система вже діє і не раз виручала, але вона застаріла. Є вже відеокамери, які розрізняють обличчя і номерні знаки автомобілів, зберігаючи це у базі даних, що обов’язково допоможе при розкритті якогось із злочинів. Оскільки злочинці останнім часом неабияк переоснащуються, не повинні відставати у цьому плані і ми.

– За що, на Вашу думку, могла втратити довір’я людей міліція?

– Можливо, і через тодішню систему, від якої ми тепер відійшли. Домагаючись стовідсоткового розкриття злочинів, тепер реєструємо практично всі заяви, намагаючись працювати у рамках закону, передбачених методів оперативно-розшукової діяльності, слідства тощо. Раніше могли не любити міліцію ще й через те, що вона була каральним органом державної влади. Поліція ж – це вже центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охоронних прав і свободи протидії злочинності, підтримці безпеки і порядку.

– Самогоноваріння, торгівля самогоном, пияцтво серед неповнолітніх, нелегальна зброя і боєприпаси, ріст ДТП – яким чином ведете боротьбу з цим злом?

– Прийшовши у Бершадь, мене шокувало, коли дізнався, що за останніх півроку не вилучили жодного самогонного апарата. Ми ж вилучили їх уже чимало і продовжуватимемо цю роботу. Вимагаємо від дільничних виявляти осередки самогоноваріння і ліквідовувати їх.

Нещодавно викрили точку продажу спирту на ринку. Такій торгівлі також буде покладено край. А щодо торговельних точок, де, нібито, також можуть почастувати самогоном, то тільки очікуємо повідомлень про це.

Щоб звести до мінімуму кількість ДТП, щотижня тільки в суд направляємо по 5-6 справ на порушників. Розраховуємо, що кількість ДТП повинна зменшитися і після значного підвищення штрафів за управління транспортним засобом у стані сп’яніння, позбавленням прав на керування ними. Спуску порушникам не буде, але і громадяни повинні бути більш уважними, відповідальними, своєчасно інформувати про подію, яка трапилася або назріває.

На жаль, перевіривши декого з тих, хто брав участь в АТО на наявність у них зброї, неодноразово вилучали в них гранати, патрони. У цьому напрямку також будемо працювати. Хто під час місячника добровільної здачі зброї принесе її сам, уникне відповідальності за її зберігання.

Організовуючи рейди, відстежуємо також випадки продажу спиртних напоїв неповнолітнім. Але всі мають знати, що з таким злом, як і з невихованістю, повинна боротися не тільки поліція. Якщо у світовій криміналістиці є сто основних чинників, які впливають на злочинність, то поліція може вплинути тільки на двадцять із них. На решту повинно впливати суспільство– школа, робота, тобто боротися з цим злом повинні ми всі.

Так, погоджуюся, що можливо і мені, керівнику відділу поліції, треба щось підказати чи порадити. Зробити це можуть усі бажаючі. Як тільки факти підтвердяться, неподобствам буде покладено край.

Хоча прийомний день у мене в п’ятницю – з 9-ої години ранку до 13-ої, готовий прийняти відвідувачів, як тільки буду на робочому місці і в усі інші дні. З будь-яких питань, у тому числі і з питань діяльності чи бездіяльності працівників поліції. Вважаю себе людиною незаангажованою, бізнесу у мене немає, я відкритий для всіх.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Естафета визволення на Бершадщині</b><br />Минулої п’ятниці бершадці та делегація Вінницької області зустрічали делегацію з Кіровоградщини для здійснення...
8 фото   
<b>Свято Трійці в Березівці</b><br />Свято Трійці, яке цьогоріч відзначалося 12 червня, - одне із найбільших християнських свят. Його ще називають...
14 фото   
<b>Народні умільці</b><br />
5 фото   
<b>Від кризи до стабілізації та поступу економіки</b><br />Минулої п’ятниці відбулося засідання колегії райдержадміністрації, на якій було розглянуто ряд важливих питань. В...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Паламарчук Лукаш Данилович Українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий.

З історії Бершаді
Найбільше Бершадське підприємство — цукровий комбінат. Завдяки комплексній механізації та автоматизації технологічних процесів, широкому застосуванню електродвигунів, після спорудження в 1960 році електростанції цукрокомбінат виробляє щорічно понад 2 млн. цнт цукру. В 1971 році тут працювало понад 600 робітників. Колектив заводу славиться своїми трудовими успіхами, більшість бригад, змін,... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Роман Андрущак: «Я відкритий для всіх» - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення