Fridge magnet wooden gears

Найвища нагорода

  • Подобається0Не подобається
  • 9 Жовтня 2013, 10:26

Багато пройдено, пережито, здобуто героїнею нашої розповіді, партизанкою Ганною Омелянівною Усатюк, яка сьогодні відзначає поважний ювілей – 90-ий день народження.

З’явилася на світ далекого 1923 року в багатодітній сім’ї у селі Голдашівці нині Бершадського, а тоді Ольгопільського району.

Довелося пережити і холод, і голод, смерть матері та найстрашніше пекло людства – війну.

Страшну подію, що забрала у вічність багато друзів та військових побратимів.Закінчивши школу, Ганна Усатюк стала студенткою Вінницького технікуму торгівлі. А через кілька років, як одна з кращих студенток 3-го курсу, була направлена на виробничу практику до Києва.

Пройшла її успішно і вже жила надіями повернутися додому в рідне подільське село та зустрітися з сім’єю.

Але не все у нашому житті трапляється за велінням серця, страшна звістка прогриміла над усім народом – війна.

Що має бути, 18-річна Ганна навіть і не думала. У складі протипожежної дружини гасила пожежі на вулицях Києва, вартувала на об’єктах. Наприкінці літа 1941-го стала бійцем одного з добровільних партизанських загонів, що рухався до лінії фронту, яку перейти так і не вдалося. Повернулась до Києва і терміново була направлена на підготовку в партизанську спецшколу в Пол - таву. В кінці серпня у складі партизанської групи Дмитра Юхимовича Безпалька ви - їхала в Кременчук для підпільної роботи.

Життя закрутило. Куди тільки не закидало нашу ювілярку! З партизанськими дорученнями, не думаючи про небезпеку, об’їздила велику територію. Довелося пережити важке поранення, рабську працю в Німеччині. Як вижила, Ганна Омелянівна і сама не знає, Бог допоміг. Відтак і своєю найголовнішою бойовою нагородою вважає життя.
Після визволення з полону 24 березня 1945 року потрапила до діючої армії на посаду воєнного перекладача.

День Перемоги партизанка, учасниця бойових дій Ганна Усатюк зустріла далеко від рідного села, додому ж повернулася лише в жовтні 1945-го...

Післявоєнні роки були також важкими, але вижила, вистояла, змогла… Ми пам’ятаємо своїх героїв, які здобували важку Перемогу заради нашого життя.

Щиро вітаємо Вас, Ганно Омелянівно, з ювілеєм! Здоров’я, довголіття зичимо ще на багато років. Низький Вам уклін!

Тетяна БОНДАР.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Полуничка</b><br />
14 фото   
<b>СУМІВКА</b><br />Перша назва - Красний городок. Село було тричі спалене. Назва ймовірно ві слова &quot;сом&quot; або &quot;сум&quot;....
3 фото   
<b>Посвята в гуртківці будинку дитячої творчості</b><br />Пора шкільних канікул, навіть самих недовготривалих - радісна пора для усіх учнів. І відмінники, і невгамовні...
2 фото   
<b>Гейзер Матвій Мойсейович</b><br />Наверное, у каждого человека, склонного к размышлениям, раздумьям (у людей же пишущих - в особенности), в какой-то...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Устя
Гомелюк Олексій Іванович (1922) 1922 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Виникнення козацтва посилило оборонне значення Бершаді. Ще в першій половині XVI ст. сюди з Поділля і Волині збиралися втікачі, які створювали козацькі загони. Існування «непослушного» населення мало значний вплив на місцеве селянство, яке відмовлялося платити феодальні податки. В матеріалах опису староства 1616 року є відомості, що в південних районах селяни податків не платили. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Найвища нагорода - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники