Fridge magnet wooden gears

Їм повісток не давали…

  • Подобається0Не подобається
  • 23 Вересня 2017, 09:00

Коли почалася війна 1941-1945 років, Івану Закревському було всього тринадцять. По суті, ще хлопчиком він влився у підпільний і партизанський рухи. Малолітній вік не став на заваді, а навпаки, був своєрідним союзником у виконанні завдань партизанських командирів. Справді ж бо, важко серйозно сприймати непомітного хлопчину за зв’язкового, який наражався на смертельну небезпеку, виконуючи відповідальні доручення партизанів і підпільників.

… Він не озлобився проти радянської влади, хоч свого часу їхню заможну сім’ю, яка трудилася біля землі, «розкуркулили», забрали з обійстя все, що можна було. Голодомор 1932–1933 років викосив і їхню родину – тоді померли дідусь, бабуся, брат…Іванко зумів вижити завдяки лободі та кропиві.

Долучився до боротьби Іван Закревський, коли взяв участь у визволенні наших військовополонених з так званої «Уманської ями». У цьому таборі перебувало понад сто тисяч полонених. А рідний дядько Івана Степан Миколайович, який жив в Умані, організував групу, яка й визволяла людей з того жахіття. Всього їм вдалося вирвати з тієї ями двадцять сім осіб. Двох наших солдатів, знесилених і виснажених, Іван з дядьком доглядали і переховували на горищі. Згодом Іван Сильвестрович Фіголь та Михайло Никифорович Свічколап стали організаторами партизанських загонів.

Такі загони згодом згуртувалися у Вінницьке партизанське з’єднання імені Леніна.

Вони не мали технічних засобів зв’язку, тож головну роль відігравали зв’язкові, які одночасно були й розвідниками. А розвідники – це очі і вуха партизанів.

Серед командирів партизанської розвідки був і Василь Пасєка. Він мав позивний «Троян», а згодом це стало основою для прізвища, за яким він став відомим вченим, доктором наук, професором, публіцистом, генерал-лейтенантом. Кілька років тому Василь Кирилович пішов із життя, як і ще один їхній побратим – Павло Федорович Бондаренко.

Про цих людей, їхні ратні справи Іван Васильович може розповідати без кінця. Бо вони, бійці невидимого фронту, вели боротьбу з ворогом у тилу. Їм не давали повісток, але вони глибоко усвідомлювали, що і від їхнього внеску залежить перемога над ворогом.

Тож діяли так, як їм підказувала їхня совість.

… Після війни Іван Васильович закінчив сільськогосподарський інститут, багато років працював за фахом. Велику увагу приділяє громадській діяльності, його відзначає активна громадська позиція, патріотизм, небайдужість до всього, чим живуть країна, громада. І хоч вік уже дається взнаки (йому майже дев’яносто), ветеран залишається молодим душею, багато спілкується з людьми, особливо школярами. Тож з роси і води Вам, шановний воїне!

Федір ШЕВЧУК.
с. Джулинка.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Народна артистка з Бершаді</b><br />У березні нинішнього року в Одесі було відзначено 90-у річницю з дня народження народної артистки, камерної співачки,...
25 фото   
<b>ДЖУЛИНКА</b><br />Вважається, що назва села походить із татарської мови. Це слово &quot;джуя&quot; означає сміливий, хоробрий. Так...
3 фото   
<b>Герб Бершаді</b><br />Герб має форму іспанського щита червоного і срібного кольору. У верхній частині &ndash; перший історичний...
6 фото   
<b>Усе найкраще - дітям!</b><br />У п’ятницю, 26 липня, відбулася нарада за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, міського та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Мацета Трохим Матвійович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.42.

З історії Бершаді
Виконуючи інтернаціональний обов'язок, трудящі Бершаді неодноразово збирали кошти на допомогу республіканським військам Іспанії. Значні кошти надходили від бершадців у фонд зміцнення обороноздатності нашої країни, на рахунок добровільних організацій Червоного Хреста та Тсоавіахіму. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Їм повісток не давали… - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники