Fridge magnet wooden gears

Олександру Кавуну – п’ятдесят

 • Подобається0Не подобається
 • 18 Листопада 2017, 09:00

Кажуть, що з людиною народжується доля, а зорі віщують її характер, долю і талант. Але життя людське вимірюється не тільки кількістю прожитих років, а, в першу чергу, хорошими справами.

Олександр Федорович Кавун – представник відомого в Україні хліборобського роду. Його батько, Федір Михайлович, головував у Серединці 34 роки, а дядько, Василь Михайлович, Герой Соціалістичної Праці, був головою колгоспу у Шляховій, згодом – головою Вінницького облвиконкому, першим секретарем Житомирського обкому партії, обирався депутатом Верховної Ради СРСР, пізніше – народним депутатом України.

Так розмістилися зорі, що одночасно з відзначенням професійного свята аграріїв золотий ювілей святкує й Олександр Федорович. Це по-справжньому золота зрілість.

Від батька він успадкував старанність, працьовитість, уміння долати труднощі, працювати з людьми, шанувати їх і допомагати, а від матері Надії Митрофанівни – скромність, людяність і доброту.

Сашко закінчив Серединську школу із золотою медаллю, вступив до Української сільськогосподарської академії (Вінницький філіал), став ученим агрономом. Під час канікул працював помічником комбайнера, комбайнером. Після вишу трудився головним агрономом у Бирлівці.

Роботі віддавався сповна. Тож не дивно, що дуже швидко заслужив повагу й авторитет у жителів села, керівників господарства та району. За направленням Міністерства сільського господарства проходив виробниче стажування у Німеччині.

Не по літах мудрий і відповідальний, він у 2003 році захистив дисертацію, став кандидатом наук.

Поворотним у долі О.Ф. Кавуна став червень 1999 року, коли на загальних зборах працівники серединського господарства обрали його керівником. Це була органічна передача хліборобської естафети від батька до сина. Трудівники «Прогресу» не помилилися, коли виявили довір’я ще молодому фахівцеві. Йшов йому тоді лише 32-ий рік. Але стаж мав чималий – дев’ять років та ще й два роки армійської служби.

Олександр Федорович постійно працює над зміцненням матеріально-технічної бази господарства, постійно запроваджує новітні технології, рівняючись на світові стандарти. Сучасна техніка дозволяє дуже швидко та якісно проводити усі роботи. Працівників нині не дуже багато – лише п’ятдесят. А от пайовиків, які постійно отримують відповідні натуральні чи грошові виплати, – 720.

Постійно дбають тут про соціально-культурний розвиток села. Керівник вважає це одним із своїх головних пріоритетів як депутат районної ради (обирають його з 2003 року).

За його ініціативи розроблена і діє програма «ТОВ «Прогрес» – рідному селу». Серединка – перше село в районі та одне з трьох в області, де провели реконструкцію електромережі. Це дуже допомогло поліпшити побут жителів, які почали опалювати свої домівки, а по вулицях села проведено освітлення. Незважаючи на нелегкий час, у 2014 році в Серединку прийшов природний газ.

Значна увага приділяється ремонту доріг.

А в школі з’явилися мультимедійна дошка, музичний центр, вікна замінено на металопластикові, є плазмові телевізори. Облаштовано спортивний майданчик. Поліпшилося харчування учнів і вихованців дитсадка «Сонечко».

ТОВ «Прогрес» постійно надає допомогу технікою, коштами, пальним, продуктами нашим воїнам у зону АТО.

Нині семеро юнаків і дівчат за рахунок господарства навчаються у вишах.

Товариство допомагає у виданні книг місцевих авторів.

Зокрема, вийшла книга Майї Пирогової-Корнійчук про її тата, серединчанина Максима Корнійчука, учасника підпільного і партизанського руху, пам’ятник якому встановлено у центрі села.

На місцевому цвинтарі увагу привертає пам’ятник славному землякові, письменникові Василеві Думанському. З 2000 року кращому громадському кореспондентові ра - йонної газети щороку вручається премія його імені. Це спільний проект ТОВ «Прогрес» і редакції «Бершадського краю».

У визначені дні із Серединки через навколишні села у райцентр і назад курсує автобус, що дуже зручно для людей. Це також за сприяння товариства.

Олександр Кавун – дуже шанована людина в селі, районі, області. Відзначений багатьма нагородами, зокрема, знаком облдержадміністрації та облради «За вагомий внесок у розвиток Вінниччини», благословенними грамотами за жертовне служіння перед церквою.

Краса і велич цього мудрого і доброзичливого керівника – глибока та чиста душа. Відвертий, справедливий, скромний, небагатослівний, він не любить хвалитися своїми досягненнями. Його слова ніколи не розходяться зі справами, а будні (і свята також!) наповнені постійною турботою про роботу, односельчан, рідних, друзів, усіх людей.

Олександр Федорович – не тільки вмілий керівник, меценат, добродушна і щира людина, а й турботливий, уважний чоловік, люблячий батько. Разом із дружиною Катериною Іванівною, яка працює землевпорядником Серединської сільської ради, гарно виховали двох донечок – Ірину та Олену, які зараз навчаються в Київському національному університеті ім. Т.Г. Шевченка. Вони такі ж працьовиті, старанні, як і батьки.

Одним із своїх найголовніших завдань нині Олександр Федорович вважає збереження землі для людей. Він переконливо стверджує: «Не можна допустити, щоб на нашій родючій землі господарювали не ті люди, які на ній живуть споконвіку».

О.Ф. Кавун, як справжня творча і неспокійна натура, постійно перебуває в пошуку, має безліч цікавих ідей. Доброти, уваги, турботи у нього вистачає на всіх. І люди відгукуються про нього найкращими словами, дякуючи за співчутливість, людяність, професіоналізм.

У ці дні земляки щиро вітають Олександра Федоровича, зичать йому міцного здоров’я, щасливої долі, творчої наснаги, щедрих врожаїв, миру!

Вікторія ГОНЧАР, ветеран педагогічної праці, лауреат премії імені Василя Думанського 2017 року.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
14 фото   
<b>СУМІВКА</b><br />Перша назва - Красний городок. Село було тричі спалене. Назва ймовірно ві слова &quot;сом&quot; або &quot;сум&quot;....
3 фото   
<b>Побратими по слову і духу</b><br />Цікавий відкритий урок на тему «Співзвучність творчості Василя Думанського і Анатолія Колісника» наприкінці...
5 фото   
<b>День Святого Валентина</b><br />
7 фото   
<b>Стати кращими – не просто</b><br />До Дня працівників ветеринарної медицини: Напередодні професійного свята сиджу за столом над чистим аркушем паперу,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Паламарчук Лукаш Данилович Українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий.

З історії Бершаді
Колишнє містечко, в якому переважали дрібні ремісники і селяни, пригноблені нужденністю й позбавлені людських прав, перетворилося в сучасне соціалістичне місто з суцільною письменністю. Про здоров'я трудящих піклуються понад 50 лікарів, які працюють у 2 лікарнях, а також медпрацівники інших медичних закладів. Діти шкільного віку навчаються в 2 середніх школах, восьмирічці та в школі-інтернаті.... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Олександру Кавуну – п’ятдесят - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення