"...Хочеться, щоб добро таки переважало..."

 • Подобається0Не подобається
 • 6 Червня 2015, 09:00


На знімку: директори – ТОВ «Прогрес» Олександр Кавун і медичного коледжу Катерина Оніщенко, завідуюча бібліотекою Ніна Обуховська у читальній залі біля стенда «Голос рідної землі серцем слухати навчись». Фото автора.

Літературною конференцією на таку тему в медичному коледжі закінчилася декада української літератури, присвячена письменникам рідного краю. А трохи раніше тут відбулося засідання методичної ради Вінницького базового медичного коледжу ім.Д.К. Заболотного.

На ньому, зокрема, обговорили відкрите заняття викладача Наталії Підлубної – «Земля в долі людини», за відомою соціальнопсихологічною повістю Ольги Кобилянської.

Минулого тижня в актовій залі коледжу зібралися студенти та викладачі, аби долучитися до творчої спадщини знатного земляка.

До уваги присутніх – книги В.Думанського з його великим портретом, фоторозгортка «Серединка – сонячне село». Поруч розташувалася виставка ляльок-мотанок і декоративних Людмили Мельничук, роботи якої знають у Фінляндії, Голландії, Італії, Польщі, навіть у США, Австралії.

На сцені – поруч із квітками красуються оригінальні мішечки з землею тих місць, де народилися видатні медики, письменники, художники Бершадшини.Єтам і торбинка з Серединки, батьківщини талановитого українського гранослова. На окремому стенді представлені реферати студентів різних курсів за творами лірика-філософа.

Оплесками зустрічали в залі делегацію почесних гостей – директора ТОВ «Прогрес», кандидата сільськогосподарських наук Олександра Кавуна, його заступника Леоніда Горячківського та майстрині Людмили Мельничук.

Відкриваючи конференцію, директор коледжу Катерина Оніщенко зазначила, що життя Василя Думанського – це символ духу й оптимізму, який свідчить: людина у найтрагічніший скруті може залишатися Людиною. Його серце, осяяне Божою іскрою, його душа служили народові. Поет навіть своїм нещастям стверджував і вчив усіх без винятку ніколи, ніде, ні за яких обставин не опускати руки.

А далі слово брали депутат районної ради Олександр Кавун та заслужений журналіст України Петро Маніленко. Зі своїми пошуково-дослідницькими роботами поділилися студенти Катерина Вудвуд, Тетяна Близнюк, Марина Довганюк, Олена Зарічанська, Олена Чайка. Водночас на екрані з’являлися кадри із цікавих літературно-краєзнавчих розмислів про книги В.Думанського, його життєпис, рідне село.

Приємно було відчувати, що майбутніх медиків навчають у коледжі не лише благородній професії, але й стати ерудованими, високоосвіченими людьми, справжніми патріотами-гуманістами.

Опісля депутат районної ради Олександр Кавун розмовляв із студентами, викладачами, оглянув кабінети, цікавився матеріально-технічним забезпеченням закладу, пообіцяв посприяти у вирішенні деяких проблемних питань.

Організатори літературної конференції – викладач Наталія Підлубна, методист Алла Цісар і автор цих рядків – приємно задоволені. Захід, як кажуть, вдався. Студенти, педагоги медичного коледжу не тільки вшанували життя і творчість прозаїка-гранослова, філософа, але й дізналися про нього чимало нового. Вони подякували делегації із Серединки, вручивши коровай і квіти, за подаровану годину радості спілкування.

Петро МАНІЛЕНКО.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
4 фото   
<b>«Струни моєї душі»</b><br />Вже стало гарною традицією, відмічати ювілеї людей, котрі добре відомі в районі своєю працею та творчістю. Його...
5 фото   
<b>Районний конкурс читців "Кобзар і Україна"</b><br />Навесні, напередодні дня народження великого українського поета Тараса Шевченка, традиційно проводяться у районі...
4 фото   
<b>З вінниці – по Європі</b><br />Пропозиція взяти участь у конкурсі на поїздку до Франції та Швейцарії під час презентації там в Страсбурзі та Берні...
13 фото   
<b>Естафета визволення</b><br />16 березня 2009 року у м Бершаді відбувся урочистий мітинг- реквієм та святковий концерт з нагоди передачі естафети...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Присяжнюк Гаврило Юхимович (1908) 1908 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
З невеликої майстерні, де кілька ремісників виготовляли раніше на замовлення селян вози та брички, до сучасного підприємства з потужною енергетичною базою — такий шлях за роки Радянської влади меблевої фабрики. Нині вона дає для квартир трудящих та підприємств громадського харчування меблів на 2 млн. крб. щорічно. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

"...Хочеться, щоб добро таки переважало..." - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення