Fridge magnet wooden gears

Де було пиво - тепер інше диво

  • Подобається0Не подобається
  • 8 Серпня 2015, 09:00

Вісімнадцять років колектив ПрАТ «Бершадський комбінат», створене на базі пивокомбінату, очолює Олександр Герасименко. Забігаючи вперед, варто відзначити: там, де колись виготовляли пиво «Жигулівське», і тепер, без будь-якого перебільшення, творять справжнє диво.

Днями Олександр В'ячеславович відзначив своє шістдесятиріччя, тому розповідь буде як про нього, так і про здобутки колективу взагалі.

Коли очолив виробництво, випускали тільки сік. Тепер колекція, в якій більше тридцяти найменувань слабоалкогольної продукції, яку освоїли, вже ледве вміщається в одній із шаф його робочого кабінету.

Передували цьому, звичайно, реконструкція за реконструкцією. А попутно випускали ще і солод, який одразу ж забирали на «Оболонь».

Щоб солодовня діяла цілий рік, довелося реконструювати і її. В цілому ж хіба це не диво, що у стінах, де колись виготовлялося пиво, обсяги виробництва, відколи він очолив колектив цього підприємства, зросли в сорок разів. За всі роки тільки перший рік під його керівництвом виявився збитковим.

Керівниками підприємств стають по-різному. От і Олександр В'ячеславович, коли навчався у БСШ №2, спочатку мріяв стати військовим і навіть вступив у відповідний навчальний заклад. Але, передумавши, став на сьогодні досить відомим організатором, виробничником.

Передували цьому, звичайно, роки навчання у Вінницькому філіалі КПІ, який пізніше став Вінницьким політехнічним інститутом, де здобув фах інженера-електрика.

Оскільки на навчання направили його із тодішнього Бершадського цукрового заводу, де також встиг попрацювати, на роботу повернувся на цей же завод. Був майстром цеху КВПіА. Це і стало його першою школою спілкування з колективом, яка дуже швидко почала давати результати. Разом із однодумцями впровадили чимало рацпропозицій. Уже проглядалася перспектива кар'єрного росту, але життя розпорядилося, що довелося попрацювати ще й у комсомолі, на партійній і радянській роботах. А по 1997 рік ще й головним інженером, за сумісництвом – головою райкому профспілки працівників споживчої кооперації.

Зважаючи на його здібності, хист організатора, кращої кандидатури на посаду комерційного директора тодішнього ЗАТ «Бершадський пивокомбінат» годі було і шукати. Ось коли вже посправжньому став у нагоді набутий досвід. Через вісім місяців корпорація «Оболонь» призначила його генеральним директором. Обрали головою правління ПрАТ «Бершадський комбінат». За роки його керівництва, що теж можна вважати, враховуючи нинішню ситуацію в країні, дивом, усе змінилося настільки, що у районі немає більше жодного підприємства, крім їхнього, яке до цього часу усі сімнадцять років виплачує дивіденти акціонерам. Та і в області таких одиниці. Акціонери-пенсіонери отримали торік по декілька тисяч гривень. Підтримує підприємство їх і з нагоди свят чи визначних дат.

ПрАТ «Бершадський комбінат» чотири рази, відколи Олександр В’ячеславович очолив колектив, визнавали на обласному рівні кращим роботодавцем, шість разів, у тому числі і він, як керівник, побували на Дошці пошани.

Хіба це не показники роботи Герасименка? Відзначалося підприємство і як кращий платник податків. Сьогодні воно є найкращим у цьому плані і входить у трійку найбільших в області. ПрАТ «Бершадський комбінат» сплачує їх щороку 25-28 мільйонів гривень, що можна вважати ще одним дивом.

Особисто Олександр В'ячеславович запевняє: все це заслуга колективу. Хоч зрозуміло, що багато в чому і його, адже, коли прийшов на роботу, головних спеціалістів підбирав сам. Особисто він вважає: то нібито сам Бог так розпорядився, що є з ким працювати.

Траплялося, звичайно, повсякому. Але головним у кожній із складних ситуацій було те, що колектив завжди розумів і розуміє його.

Найважче ж, зізнався, постійно боротися за виживання, отримувати різні дозволи, ліцензії. Зате який результат! Першу партію слабоалкогольних напоїв відправили вже у Китай.

Не можна скидати з рахунків і того, що для того, щоб вийти з прибутками, змушені навіть суміщати посади.

Середня заробітна плата на цьому підприємстві за перше півріччя – 5135 гривень, що майже у 2,5 раза більше, ніж середня по району.

Складається враження, що для О.В. Герасименка робота і сім'я майже одне і те ж, бо ще невідомо, де він більше проводить час. Але він щасливий з того, що дружина, з якою виростили і видали заміж двох дочок, в усьому розуміє і підтримує його. Напевно, розуміють і діти, якщо одного із трьох онуків назвали на його честь Олександром.

З роси і води Вам, Олександре В'ячеславовичу. Нехай уміння і витримки вистачить Вам ще на багато років.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
11 фото   
<b>ГЛИНСЬКЕ</b><br />
6 фото   
<b>Знайомтеся: дільничні офіцери поліції</b><br />&#160;
7 фото   
<b>"Золотий Олімп-2011"</b><br />25 травня в залі засідань агропромислового розвитку проведено районне свято вшанування розуму, інтелекту та знань....
3 фото   
<b>Проводи до лав Збройних Сил України</b><br />29 вересня в Бершадській дитячій музичній школі ім. Р. Скалецького відбулися урочисті проводи юнаків до лав Збройних...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Мазуренко Арсень Минович (1922) 1922 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
Суттєво змінилося становище численних дрібних артілей бершадських ремісників. Всі вони об'єднані у шість промислових артілей, де працювало понад 600 робітників . А одна з них перетворилася на меблеву фабрику. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Де було пиво - тепер інше диво - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники