Fridge magnet wooden gears

Будував усе життя

  • Подобається0Не подобається
  • 9 Квітня 2014, 09:00

Народився Григорій Гнатович у селі Баланівці в багатодітній сім’ї колгоспників Гната та Олени Макогонів.

Коли почалася війна, батька забрали на фронт, звідки він не повернувся. Молода дружина залишилася вдовою з п’ятьма дітьми. У голодні 4647 роки малий Гришко вже заробляв на прожиття, пасучи вівці, свині, а згодом корови.

Щодня приносив додому сто грамів хліба, якого так чекали менші брати.

По переселенню вся сім’я виїхала у Запоріжжя, а коли помер Сталін, повернулися в рідне село. Тоді ж Григорія направили в школу ФЗН на Донбас, де закінчив школу майстрів-будівельників.

У 50-их роках повернувся додому. Організував будівельну бригаду, силами якої спорудили телятник і чотирьохрядний корівник, будинок культури, а також проводили ремонтні роботи в колгоспі.

Згодом у ПМК-2 працював майстром на будівництві.

Свої здібності Григорій Гнатович мав можливість виявити сповна, адже брав участь у спорудженні дитячих садочків у Баланівці та Бершаді, школи в с. Флорине, автовокзалу і котельні автопарку, а також нових цехів молочноконсервного комбінату, куди був прийнятий на роботу інженером-будівельником. Активний учасник будівництва свинокомплексу в Бирлівці та Джулинського комбікормового заводу.

У сорокарічному віці Григорій Макогін закінчив будівельний технікум. Згодом його призначили на посаду заступника генерального директора молочноконсервного комбінату з будівництва. У 90-их роках переведений на електротехнічний завод начальником відділу капітального будівництва. Працював над реконструкцією пивокомбінату.

У 1998 році пішов на заслужений відпочинок, загального стажу мав півстоліття. Виростили та виховали разом із дружиною двох дочок та двох синів. Підростають онуки. У ці дні минає рік з часу його передчасної смерті. Ми завжди пам’ятатимемо його. З його участю в районі стільки збудовано, і створене його руками ще багато років служитиме людям.

Оксана МАКОГІН, м. Бершадь.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Є така річка в Бершадському районі</b><br />Для тих, хто ще&nbsp;не знає, нам до Ялти рукою подати. В&nbsp;селі М'якохід тече на перший погляд непримітний...
3 фото   
<b>Відкрито центр обслуговування платників податків</b><br />16 травня 2012 року при Бершадській міжрайонній державній податковій інспекції відкрито центр обслуговування...
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора. Хмільниччина - тур другий.</b><br />Хоч надворі веселилася зима, а дорога скоріш за все нагадувала льодову ковзанку, до Хмільника добралися вчасно,...
4 фото   
<b>Пожежники з Моравіци відвідали Баланівку</b><br />На свято Івана Купала в Баланівку приїхали польські друзі з гміни Моравіца Свєнтокшиського воєводства. Вони привезли,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Мацета Трохим Матвійович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.42.

З історії Бершаді
Характерною є історія заводу металовиробів, у якій немов відбито шлях розвитку економіки міста. Перед революцією в заштатному містечку існувало понад двісті дрібних майстерень, продукція яких реалізовувалась через подібні ж дрібні крамнички. В радянський час ремісники об'єдналися в артілі, які в роки семирічки переросли в сучасний завод металовиробів. У 1971 році асортимент підприємства... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Будував усе життя - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники