Fridge magnet wooden gears

Жінкам усе під силу. І навіть чоловічі професії

 • Подобається0Не подобається
 • 25 Березня 2014, 12:16

У бурхливому вирі життя ми часто не помічаємо простих та водночас надзвичайно потрібних суспільству людей. Серед працівників міліції таких багато. Часто саме від них залежить людське життя, відчуття справедливості для тих, хто, можливо, вже зневірився у сьогоденні.

Від їхніх професійних дій зрештою залежить, на яку сторону переважать терези Феміди. До цієї когорти належать і ті, хто обрав професію слідчого. Їхній обов’язок – це пошук істини у заплутаних обставинах кримінальної справи.

Впізнати працівника міліції у скромній симпатичній дівчині можна лише за уважним поглядом і впевненою поведінкою. Вже більше двох років Людмила ВОЛИНКІНА працює слідчим Бершадського райвідділу УМВС.

– Людмило, Ви з дитинства мріяли стати міліціонером чи на це вплинув якийсь випадок або ж, можливо, це «спадкова» професія у родині?

– Мрії працювати у міліції ніколи не було та й з рідних ніхто не працював у право - охоронних органах. Батьки працюють у школі. Навчаючись в одинадцятому класі, планувала вступати до медичного вузу. Але одного разу, цілком випадково, подивилася телепередачу про те, як оперують людей, і мені зовсім це не сподобалося, стало навіть зле. Подумавши ще раз, вирішила, що медиком мені не бути, але чому б не міліціонером? Зваживши усі «за» і «проти», сказала про своє рішення батькам. Вони сприйняли це цілком спокійно.

– Пам’ятаєте свої перші робочі будні? Як зустріла Вас міліція? Упередженого ставлення з боку чоловічої частини колективу не було?

– Після навчання у Київській академії МВС та розподілу у Вінниці мене направили на роботу у Бершадський райвідділ. Спершу було складно. Лякало спочатку те, що працювала у чоловічому колективі, не знала, як хто зреагує на твоє прохання про підказку чи допомогу. Та сприйняли мене неабияк тепло. Ніхто ніколи не відмовляв у допомозі. Потрапила у колектив чоловіків, які стали не просто колегами, а друзями.

У нас найкращий керівник, який вміє не тільки контролювати роботу своїх підлеглих, а й хороший наставник та порадник.

– Яка справа Вам більш за все запам’яталася?

– Була така справа і запам’яталася, напевно, тому, що була однією з перших. Дві жінки, які жили по сусідству, дружили та були навіть кумами, посварилися через межу, і одна іншій завдала тілесних ушкоджень. Довелося чимало раз до них їздити, все вислуховувати. Ситуації, які створювали і в які потрапляли ці сільські жіночки, іноді були досить кумедними. Головне, що в результаті справу було завершено – жінки порозумілися.

– Чи не важко жінці працювати слідчим? Не доводилося шкодувати про обрану професію?

– Робота слідчого надзвичайно складна, адже потребує неабиякої концентрації уваги. Крім того, це чимале фізичне та моральне навантаження, ненормований робочий день. Якщо щось трапилось у святкові або ж у вихідні дні, то викличуть на роботу, потрібно збиратися і їхати.

Не дивлячись на всі труднощі, про свій вибір не шкодую.

Крім того, багато значить атмосфера в колективі, а в нас вона дружня – це головне.

– Людмило, а з ким Вам простіше знаходити спільну мову: з підозрюваними чоловіками чи жінками і чи доводилося застосовувати фізичну силу, одягати наручники?

– Можу сказати, що мені, наприклад, з підозрюваним чоловіком набагато легше проводити досудове слідство, ніж із підозрюваною жінкою.

А от не кожен чоловік-слідчий зуміє знайти спільну мову з жінкою. Звісно, доводилося застосовувати силу та одягати наручники при проведенні затримання підозрюваних або ж винних у вчиненні того чи іншого злочину, все в межах закону.

…Розмовляючи з цієї тендітною і в той же час напрочуд сильною духом дівчиною, розумієш, що навантаження у слідчих серйозне. Робочий час ненормований. На вирішення особистих проблем часу практично не залишається. Та й без вихідних часом доводиться працювати. Але, щоб досягти позитивного результату, потрібно повністю віддаватися улюбленій справі. Незважаючи на всі труднощі й складності служби, Людмила впевнена, що слідчий – це її професія, вибір за покликанням. Звичайно, ті, хто не витримує колосального навантаження, залишають цю роботу. Ідуть із професії ще й тому, що слідчий постійно зіштовхується з людським горем, насильством, стражданням. Але для тих, хто залишається в цій професії, вона стає сенсом життя. Як у моєї співрозмовниці, яка прагне, щоб усякого лиха та бід було в нас менше.

Розмовляла Тетяна БОНДАР.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Що не громада – то інша рада</b><br />Такий висновок напрошувався після чергового візиту голови райдержадміністрації О.Ф Снігура і керівників структурних...
2 фото   
<b>На вістрі уваги - боротьба з корупцією</b><br />Чергове засідання громадської ради при райдержадміністрації відкрив і вів її очільник Антон Андрейцов. Перше...
2 фото   
<b>Свято сили, краси і здоров’я</b><br />У другу суботу вересня на стадіоні «Колос» у Бершаді проведено районну спартакіаду «Здоров’я», приурочену до Дня...
3 фото   
<b>Професіонали</b><br />Одним з господарств, де в цьому році найкраще велися як літні, так і осінні польові роботи, знову є ВАТ...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серединка
Третяк Тимофій Іванович (1900) 1900 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1942 р.

З історії Бершаді
Соціалістична перебудова сільського господарства тривала. Крім раніше створених кооперативних об'єднань селян, у березні 1928 року виникає ТСОЗ «Геть злидні». З метою зміцнення невеликих господарств, кращого використання знарядь виробництва в районі створили чотири кущові об'єднання колективів, з машинно-хінними станціями у кожному. В самій Бершаді колективи об'єдналися в кущ у складі трьох... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Жінкам усе під силу. І навіть чоловічі професії - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення