Fridge magnet wooden gears

Чому такі дороги?

  • Подобається0Не подобається
  • 30 Червня 2015, 09:00

Відповідь на це запитання шукали у філії «Бершадський райавтодор», спілкуючись із начальником філії С.М.

ГАЙДЕЄМ та головним інженером А.І. ШВИДКИМ.

Урайцентрі на балансі Мінавтодору лише дорога по вулицях 50 років Жовтня та Червоноармійській. Не зовсім справедливо звинувачувати у її руйнуванні лише великоваговий транспорт птахокомбінату, який поблизу Ладижина. Хоч і це було великою проб лемою, коли він будувався. При детальнішому дослідженні виявилося, що через Бершадський район, зокрема і через райцентр, проїжджає у рази більше такого транспорту, ніж через будь-який інший у нашому регіоні області. Ще потужніші, важчі, як із Ладижина, їдуть через Бершадщину в напрямку Одеси, Миколаєва із Могилева-Подільського і Ямполя, Піщанки і Крижополя. Підприємці, транспортуючи вантажі, заробляють гроші, збитки терпить держава, а ми маємо незручності. Є ще непоодинокі факти, що не витримують і будівлі поблизу таких доріг – і теж починають руйнуватися.

Організувати ж об’їзд не так просто, бо хто ж хоче, щоб подібне почало творитися на його території.

Звинувачують часто і працівників ДАІ, які своєчасно не обмежують проїзд великовагових автомобілів у спеку. Мої співрозмовники пояснюють, що не завжди в цьому і їхня вина. У районі працювала транспортна міліція аж із обласного центру. Назупиняли тоді фур, і цілком справедливо. А чим все закінчилося?!

Телефонний дзвінок звідкілясь із верхів – і всіх відпустили, усі поїхали. Виходить, «телефонне право» діє навіть вище державних інтересів, а звинувачує населення за погані дороги дорожню службу.

Добре, що хоч останнім часом ввели в цілому по державі обмеження на проїзд такого транспорту у пору, коли від спеки плавиться асфальт.

Вагомою проблемою є недофінансування. Чого тільки варті тепер витрати на АТО. З «Райавтодору» у цій операції беруть участь тільки два працівники, однак і їхня відсутність відчутна. Саме через недостатнє фінансування асфальтний завод працював у минулому році тільки місяць, та й то на давальницькій сировині. Змушені зупинити і роботи у кар’єрі. Бо, щоб провести вибухові роботи, треба до чотирьохсот тисяч гривень, яких немає. А варто мати на увазі: якщо дороги не підтримувати у належному стані, то ремонтувати надалі їх стає набагато складніше і дорожче.

Коли немає грошей, то, буває, навіть вивезти людей на проблемну ділянку нічим. Через це доводилося працювати неповні робочі тижні.

Населення нарікає на те, що недостатньо оперативно виконуються ремонтні роботи.

А справа в тому, що замовником робіт є служба автомобільних доріг. «Райавтодор» – лише підрядна організація.

Що замовляють, те вона і робить.

Що залежить від колективу – виконується. «Райавтодор» краще, ніж торік, забезпечений у цьому році матеріалами.

Але спонсорів іноді доводиться шукати і самим. Дуже багато, наприклад, допомагає народний депутат України М.І. Кучер.

З приводу невдоволення населення щодо першочерговості, якості виконання тих чи інших видів робіт, то має бути якесь порозуміння. Мабуть, справедливо було б у першу чергу відремонтувати дорогу на виїзді з райцентру у напрямку цукрозаводу. Але через теперішні фінансові можливості якісно виконати це «Райавтодору» непросто. Тож і тепер чекають на суттєву допомогу М.І. Кучера, яку він обіцяв.

На працівників філії нарікати не варто. Вони навіть не рахуються з вихідними, коли необхідно. Виконували навіть по три норми на укладці асфальтобетону. Якби кошти, робилося б ще більше, для цього є все необхідне. Вирішити ж проблему з фінансуванням на районному рівні неможливо.

Є також інші спонсори. Допомогти коштами на ремонт дороги на своїй території виявило бажання ТОВ «СвітанокАгросвіт». с. Шляхової. Співпрацюють із «Райавтодором» і в інших громадах. А те, що на Вінницю їдуть через Теплик, теж заслуга «Бершадського райавтодору». Тільки ті, хто береться критикувати, не знають, що цю дорогу ремонтували теж його працівники.

Та і взагалі дороги у Бершаді поки що не найгірші. У нас одні проблемні місця, у сусідніх районах – інші. Це також треба розуміти. А були б кошти, таких місць ставало б менше.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
13 фото   
<b>ФЛОРИНО</b><br />Засноване італійським інжинером Флорингом у&nbsp;XV столітті, від імені якого і походить назва села.
3 фото   
<b>З нагоди Дня культури та аматорів народного мистецтва</b><br />В районній музичній школі 24 березня відбулись урочистості з нагоди Всеукраїнського дня культури та аматорів...
2 фото   
<b>Щодо проблемних питань відносно сміттєзвалища</b><br />Жителі села Флорино знову вимагають від керівництва району припинити завозити побутові відходи на сміттєзвалище, що...
5 фото   
<b>День Святого Валентина</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Гав'юк Никифор Авксентійович (1905) 1905 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.12.44.

З історії Бершаді
Не тільки на окупованій території бершадці боролися проти фашистської нечисті. Вони билися на фронтах Великої Вітчизняної війни. Серед воїнів були колишні робітники, селяни, вчителі, медпрацівники, службовці установ. 18-річною дівчиною пішла на фронт медична сестра Н. Ю. Тартачна. Вона брала участь у боях під Москвою, де винесла з поля бою понад двісті поранених. Там же була прийнята до лав... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Чому такі дороги? - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники