Fridge magnet wooden gears

Анатолій Гончар: «я міг би зробити більше…»

  • Подобається0Не подобається
  • 26 Червня 2011, 09:00

Анатолій Данилович належить до тих людей, які все життя на виду, яких усі знають. А це зобов’язує до величезної відповідальності перед земляками і найперше перед собою. …Він народився шістдесят років тому у звичайній селянській сім’ї у селі Маньківці над Бугом. Батько, Данило Тимофійович, як на той час, мав хорошу освіту – цілих сім класів, тож доручали йому відповідальні ділянки роботи, деякий час навіть був головою колгоспу, згодом завгоспом, очолював сільський побуткомбінат, столярну майстерню.

На жаль, кілька років тому пішов із життя. Мати, Ганна Хомівна, все життя в ланці. І навіть зараз, маючи вісімдесят сім років, сама обробляє город.
Народилося у Гончарів троє синів, Анатолій – середульший. Зростав Толя розумним і допитливим хлопцем, сильним і витривалим – у п’ять років уже перепливав Буг. А коли прийшов час обирати життєву стежину, то мав намір стати військовим журналістом, та обставини склалися так, що вступив на філологічний факультет Вінницького педагогічного інституту, а потім рік викладав російську мову і літературу у Баланівській школі. Далі – рік армії і… усвідомлення того, що педагогіка – не зовсім його покликання. І знову пошук свого шляху.

За якихось кілька тижнів він став інспектором відділення карного розшуку, згодом – старшим інспектором, начальником, а далі – начальником відділу позавідомчої охорони. У процесі зростання по службовій лінії зрозумів, що лише однієї педагогічної освіти йому мало, тож заочно закінчив ще й юридичний факультет Одеського університету.

Він ніколи не рвався до вищих посад, а так виходило, що добре себе зарекомендовував на тих місцях, які йому доручали, тож переводили на більш відповідальну роботу.

Так став першим заступником і заступником начальника райвідділу з оперативної роботи, деякий час був заступником з політико-виховної роботи.
Звичайно, найскладнішим і найвідповідальним був період, коли він очолив районний відділ внутрішніх справ. Час тоді видався непростий – так звана перебудова, багато з’явилося таких, що самі не зробивши нічого доброго для суспільства, намагалися ставити йому палиці в колеса.

Він мужньо витримував ті нападки, незважаючи ні на що, виконував свою роботу, дбав про те, щоб працівники міліції мали належні умови для роботи і побуту. З року в рік поліпшувалися показники діяльності колективу. Сам начальник брав активну участь у розкритті злочинів і правопорушень, добре знав оперативну роботу. Був упевнений: міліція не каральний, а насамперед правоохоронний орган, покликаний служити людям. Мені не раз у ті роки доводилося спілкуватися з ним, робити інтерв’ю, готувати інші матеріали. І завжди відзначав для себе його велику інтелігентність, освіченість, ерудицію. І це було прикладом для його підлеглих.

Переломним для нього став 1991-й, коли враз усе змінилося. Із посади начальника він змушений був піти, працював на різних посадах в органах внутрішніх справ у Теплику, Тростянці, деякий час очолював селищне відділення міліції в Джулинці. Скрізь і завжди віддавався роботі сповна. Та знаходилися такі, яким принципова і непохитна позиція Анатолія Гончара заважала. І тоді летіли в різні організації листи-наклепи. Він мужньо все пережив.

Запрошували його на роботу і в інші райони, у Вінницю, навіть Київ. Але він не погоджувався, бо ж народився тут, пропрацював багато років – як же покинути свою малу батьківщину?

Уже коли остаточно пішов у відставку з органів, зайнявся підприємництвом, згодом працював у районному відділі держземінспекції. Обирався депутатом районної ради, його діяльність у раді відзначалася принциповістю і виваженістю, він завжди казав те, що думав, незважаючи на посади своїх опонентів.

Нині Анатолій Данилович знову працює у сфері підприємництва. Залишається таким же, яким був раніше, не зраджує своїх принципів. Має хорошу сім’ю. Разом з дружиною, відомим у районі педагогом, Галиною Миколаївною виховали двох дітей, обоє мають вищу освіту. Син Ігор – старший слідчий з особливо важливих справ прокуратури Одеської області, дочка Оксана також уже одеситка, працює в банківській системі. Нечасто бачаться батьки з дітьми, внуком, та спілкуються, звісно, частіше. У день ювілею вся родина вітатиме сина, батька і дідуся. Він же досить філософськи ставиться до цієї події. Хоч чимало зробив для людей, охороняючи їхній спокій, шукаючи істину, та всетаки відчуває деяке незадоволення собою, каже: – Відчуваю, що неповністю реалізував свої можливості, свій потенціал. Міг зробити більше. Та різні обставини і час цьому завадили.

Не кожен з нас так критично оцінює прожите. Та шістдесят – це вік, коли оцінюєш не тільки зроблене, а й накреслюєш плани на майбутнє. Тож хай щастить вам, Анатолію Даниловичу, зробити ще більше. І хай для цього вистачить і сили, і снаги.

Федір ШЕВЧУК


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Фестиваль «На Гозері»</b><br />Перший етнофестиваль «На Гозері» відбувся 9 вересня в селі Бондурівці Чечельницького району. Було...
5 фото   
<b>Дитячий крок - найближче до зірок!</b><br />Відбувся фінал Всеукраїнського дитячого телевізійного конкурсу "Крок до зірок". Випробування на артистизм,...
3 фото   
<b>Водохреще в Бершаді…</b><br />У вівторок 19 січня право - славний світ святкував Водохреще (Хрещення Господнє, Богоявлення). Це третє велике зимове...
4 фото   
<b>Найбільше наше багатство</b><br />Минулої суботи у районному будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства....
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Чернятка
Надворний Лук'ян Тарасович (1915) 1915 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.03.44.

З історії Бершаді
Широкого розмаху стахановський рух набув на спиртовому та пивному заводах, меблевій фабриці, маслозаводі, серед робітників артілей. Учасники змагання, маючи значні трудові досягнення на своїх підприємствах, подавали шефську допомогу сільським трудівникам. Ще з довоєнних часів збереглись міцні зв'язки робітничого колективу цукровиків з селянами с. Поташні. Робітники після закінчення... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Анатолій Гончар: «я міг би зробити більше…» - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники