Fridge magnet wooden gears

У калиновім намисті літ

  • Подобається0Не подобається
  • 13 Лютого 2018, 09:00

Степанида Олександрівна Гончарук 11 лютого відзначатиме своє 95-річчя. Родом жінка з міста Коростеня, що на Житомирщині. Сім’я, в якій народилася та виросла, належала до так званих «середняків». Вони мали все, та в один із моментів у них забрали навіть хату, в якій було п’ятеро дітей. За батьком приїхали вночі, більше ніхто його і не бачив…

…Щоб вижити, у шістнадцять пішла працювати у депо.

Згодом була завербована на будівництво у м. Баку (Грузія).

Паралельно з роботою навчалася на курсах медсестер. Але закінчити їх так і не судилося: посеред ночі дівчат зібрали в автобуси і повезли на станцію.

Вагони, в які їх садили, були позначені червоними хрестами на білому фоні. Залишалося тільки здогадуватися, що то був військово-медичний ешелон.

У 1942 році Степанида Олександрівна разом із іншими дівчатами була мобілізована. Знову потрапила у медпотяг. Начальник ешелону, його ординатор і вони, медсестри, – ось і увесь персонал. Не знали спокою ні вдень, ні вночі.

Через малу кількість місця у вагонах носили поранених навіть на плечах.

У 1944 році переведена у зенітний полк. Була поранена, нагороджена медаллю «За бойові заслуги».

Разом із своїм майбутнім чоловіком – капітаном військово-медичної служби Леонідом Мойсейовичем Гончаруком – були на Чукотці. Тут у подружжя народилася старша донечка. Малечі не вистачало усіх потрібних вітамінів, тому чоловік відправив дружину з донькою до своїх батьків у Бершадь. Після демобілізації приїхав сюди й сам.

Степанида Олександрівна працювала медсестрою в центральній районній лікарні, підміняла колег, навіть вийшовши на пенсію.

Найбільшою радістю для жінки є дві дочки, онуки та правнучка.

Із 2010 року вона, колишній військовий сержант, стала підполковником медичної служби у відставці.

З роси і води Вам, Степанидо Олександрівно! Залишайтеся такою ж, сповненою оптимізму, щонайменше до свого столітнього ювілею!


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
8 фото   
<b>У списках зниклих безвісти вже не значиться</b><br />Війна не вважається закінченою, допоки не буде захоронений останній солдат. І серед полеглих на фронтах бершадців –...
5 фото   
<b>Святкували 21-у річницю незалежності України</b><br />Урочисті заходи з нагоди 21-ї річниці незалежності проведено на центральній площі міста 24 серпня. Святково прибрані...
32 фото   
<b>Старовинні обряди та традиції українського весілля на Бершадщині</b><br />29 липня в с. Бирлівка, Бершадського району, Вінницької обл., місцевий ансамбль народної творчості...
6 фото   
<b>Урочисті заходи з нагоди 20-ї річниці незалежності</b><br />Урочистості з нагоди 20-ї річниці незалежності України відбулися у районному будинку культури 21 серпня 2011 року. О...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Віхренко Михайло Мефодійович (1901) 1901 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 23.04.45. Похов. с. Моравська, Чехо-Словаччина.

З історії Бершаді
Визволені від фашистської неволі, натхнені перемогами Червоної Армії трудящі енергійно взялись за відбудову народного господарства, за ліквідацію наслідків окупації. На цукровому заводі окупанти зруйнували майстерні, склади, вивезли цінне устаткування, знищили інвентар радгоспу. Величезну шкоду було заподіяно спиртовому заводу, спалено будинки в центрі міста, виведено з ладу водогін. Завдяки... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

У калиновім намисті літ - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники