Fridge magnet wooden gears

З турботою про природу

  • Подобається5Не подобається
  • 7 Травня 2009 р

Питання екологічної освіти в Осіївській ЗОШ розв’язується у процесі вивчення шкільних дисциплін, для учнів 5 і 8 класів читається факультативний курс «Основи екології». Велика увага цьому напрямку відводиться і в позакласній роботі.
У 2008 році у школі створено екологічну світлицю, яка має еколого-народознавчий напрям роботи (завідувач О.Г. Петрук).
Для виховання екологічної культури у молоді виконуємо різнопланову роботу: навчально-виховну (екскурсії, спостереження, досліди), практично-природоохоронну (озеленення класних кімнат та територій, очищення та догляд за природними водними джерелами, виготовлення годівничок для зимуючих птахів), агітаційну та пропагандистську (виготовлення фотоальбомів, творчих проектів, укладення збірок, звернення до мешканців села).
У холодну пору року учні переймаються проблемами екології більше на теоретичному рівні, випускають екологічні газети, уклали збірку «Легенди мого краю про рослини». Учні 8 класу провели передноворічну операцію «Збережи ялинку». Проводяться різноманітні екологічні свята – «День зустрічі птахів», «Чи є життя після нас?», «Найрозумніший еколог», «Екологічний ерудиціон», «Батькова криниця» та інші.
З настанням теплих днів «закипіла»робота на шкільному подвір’ї. Учнями 8-11 класів (класні керівники Г.І.
Горогошко, Н.О. Тодоренко І.Д. Кирилюк, Г.І. Повалінський) упорядковано шкільний сад, на пришкільних ділянках створено вітаміннолікарську грядку, паспортизовано і систематизовано дерева та кущі, що ростуть біля школи.
До Дня довкілля семикласники (класний керівник О.Г.
Петрук) посадили бузковий гайок.
А окрасою Осіївської ЗОШ має стати «розарій», адже висаджено 30 кущів троянд (хочеться подякувати батькам та учням, які доклали зусиль у його оформленні).
Вчитель трудового навчання І.Д. Кирилюк, перебуваючи на лікуванні у м.Трускавці, привіз у школу незвичайний подарунок – 35 саджанців смереки, які були висадженні на шкільному подвір’ї.
Мальви є символом українського обійстя, тому ми не могли оминути їх увагою. Є у нас і мальвова алея, яка милує око всім, хто проїжджає чи проходить повз неї.
Кожен рік учні 6 класу беруть участь в акції «Джерело».
Вони прагнуть віднайти кожне замулене джерельце, сховане глибоко в землі, розчистити його, впорядкувати, спрямувати потік води до річки. У старожилів села цікавляться легендами про них, народними переказами.
Дітей молодшого шкільного віку змалку привчаємо висаджувати і дбайливо доглядати городні та зернові культури, кущі, дерева, квіти, бережливо ставитись до птахів, диких звірів, розуміти природу як живий всеохоплюючий організм.
Вважаю, що всі ці заходи викорінюють споживацьке ставлення дітей до природи.
Вони починають відчувати себе її частинкою.
Олексій ПЕТРУК, директор Осіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
8 фото   
<b>Свято Трійці в Березівці</b><br />Свято Трійці, яке цьогоріч відзначалося 12 червня, - одне із найбільших християнських свят. Його ще називають...
5 фото   
<b>13 квітня – День посадки лісу</b><br />13 квітня 2013 року у районі проведено загальнообласну екологічну акцію «День посадки лісу», у якій взяли участь...
14 фото   
<b>СУМІВКА</b><br />Перша назва - Красний городок. Село було тричі спалене. Назва ймовірно ві слова &quot;сом&quot; або &quot;сум&quot;....
25 фото   
<b>ДЖУЛИНКА</b><br />Вважається, що назва села походить із татарської мови. Це слово &quot;джуя&quot; означає сміливий, хоробрий. Так...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Сумівка
Асауленко Григорій Прохорович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
14 березня 1944 року для бершадців настав радісний день: війська 2-го Українського фронту визволили їх рідне місто. В пам'ять про воїнів та земляків які віддали своє життя за визволення Бершаді, в центрі міста на братських могилах споруджено обеліски та скульптурні групи, біля підніжжя яких завжди живі квіти. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

З турботою про природу - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники