Fridge magnet wooden gears

Реформи в освіті назріли

 • Подобається0Не подобається
 • 26 Січня 2011 р

Фото Сергія КІСИКА.

Половина навчального року позаду. Чим живе сьогодні школа? Які особливості проведення зовнішнього незалежного оцінювання в нинішньому році? Чи відбуватимуться якісь зміни в галузі освіти найближчим часом? Про це та інше розмову ведемо з начальником відділу освіти райдержадміністрації, депутатом районної ради Л.І. ДЗЮБЕНКО.

– Лідіє Іванівно, насамперед декілька слів про організацію навчання та виховання дітей.
– В сорока загальноосвітніх школах навчаються 6465 учнів. Навчально-виховний процес, який проходить планомірно, спокійно, забезпечують 847 педагогічних працівників. Єдине – у зв’язку з епідемією грипу три школи було закрито на два тижні. Паливом заклади забезпечені, температурного режиму у приміщеннях дотримуємося. Підручниками учні теж забезпечені повністю, за винятком десятикласників, які навчаються за новою програмою (нестиковка з кількістю підручників з профільного навчання). Це незначна проблема, адже всі наші школи мають доступ до Інтернету, звідки можна взяти необхідну інформацію. До речі, Бершадщина – один із перших районів області, де завдяки підключенню усіх шкіл до Інтернету ще кілька років тому впроваджено проект електронного документообігу «Освітадокумент» для оперативного реагування та зворотного зв’язку навчальних закладів з відділом освіти. Більше того, найближчим часом кожна школа матиме свій сайт в Інтернеті, де висвітлюватиметься шкільне життя, передовий досвід. На сьогодні такі сайти мають лише декілька шкіл, зокрема, міські №1 та №3, Джулинська, Війтівська ЗОШ І-ІІІ ступенів. Учні усіх шкіл матимуть можливість знайомитися з відеоматеріалами так званих «живих уроків» з різних предметів.

– Відділ освіти райдержадміністрації традиційно особливу увагу приділяє проведенню учнівських предметних олімпіад, плідно працює з обдарованою молоддю…
– Так, вже завершився районний етап Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад, почався обласний етап цих змагань. Проведено також районні етапи ХІ Міжнародного конкурсу з української мови імені П.Яцика, Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г. Шевченка, Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвячений Шевченківським дням. Результатів поки що немає, але є надія, що і цього року наші учні та педагоги підтвердять свій професіоналізм, продемонструють глибокі знання на обласному рівні і зможуть вийти на всеукраїнський. Що хочу сказати: на обласну олімпіаду з фізики їздило п’ять учнів, чотири з них – з Баланівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, яких підготувала відмінник освіти України, вчителька Лідія Іванівна Кушнір (брати Тузенки теж її вихованці). Вона щороку плекає переможців. Високі результати показали й учні міських шкіл №1 та №3, Війтівської, Шляхівської, Джулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів і навіть маленьких Берізкобершадської, Хмарівської та інших шкіл. Це радує і свідчить про те, що там теж є обдаровані діти і відповідний рівень навчання.

– Які особливості проведення зовнішнього незалежного оцінювання в нинішньому році?
– Нинішнього року в районі нараховується 415 випускників загальноосвітніх шкіл, яких, звичайно, хвилює питання вибору майбутньої професії. Ті з них, хто виявив бажання вступати до вищих навчальних закладів, складатимуть ЗНО, реєстрація на проходження якого триватиме до 28 лютого. На відміну від попереднього року, реєстрація осіб стала повністю самостійною та індивідуальною. Державна підсумкова атестація одинадцятикласників проводитиметься у травні, 26 травня – останній день нинішнього навчального року. Зовнішнє незалежне оцінювання, яке проводитиметься з дев’яти предметів, розпочнеться з 2 червня. За попередніми даними, ЗНО з усіх предметів проводитиметься в нашому районі на базі міської школи №1 та Флоринської ЗОШ. До речі, при вступі до вищого навчального закладу враховуватимуться як результати ЗНО, так і середній бал атестату, і це правильно. З відгуків дітей, а також з практики, можу сказати: учням, які старанно навчаються, нічого боятися таких іспитів. Взагалі, перспектива – за зовнішнім незалежним оцінюванням, яке полегшує вступ до вищого навчального закладу.

– Лідіє Іванівно, які освітянські програми нині найбільш актуальні в районі?
– Зауважу: щорічно зростає обсяг фінансування з місцевого бюджету заходів освітянських програм «Вчитель», «Діти України», «Шкільний автобус», «Обдарована дитина». Зокрема, на виконання програми «Шкільний автобус» вже придбано п’ять автобусів (один з кращих показників в області), причому, чотири з них – за рахунок коштів районного бюджету. В 2011-му заплановано придбати ще два автобуси. Дуже гостро стоїть це питання в Осіївській територіальній громаді. Нещодавно на сесії районної ради затверджено нову програму «Захистимо дитину», якою, зокрема, передбачено і фінансування заходів на підтримку дітей пільгових категорій тощо.

– В масштабах країни проводиться ряд реформ. Як реформуватиметься освітянська галузь?
– Серед найважливіших проблем розвитку галузі – збереження оптимальної мережі навчальних закладів. Нині спостерігається тенденція до збільшення кількості неповних (до 5 учнів) класів, де проводиться індивідуальне навчання. Це зумовлює необхідність проведення оптимізації освітянської мережі. На даний час відомо, що, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, заклади, в яких навчаються до 50 учнів, необхідно реорганізувати в загальноосвітні школи І ступеня, а школи І-ІІІ ступенів, де менше ста школярів – у ЗОШ ІІІ ступенів. З першого вересня 2011 року передбачається реорганізувати таким чином, ймовірно, п’ять шкіл в районі. При цьому хочу наголосити: реорганізація – це не закриття школи. У зв’язку із запровадженням профільного навчання обов’язково стане питання про створення освітніх округів. Тут необхідно провести великий обсяг попередньої роботи. Насамперед, педагоги, психологи разом з батьками мають виявити задатки дітей, щоб потім розвивати їх на відповідних факультативах, в ході поглибленого вивчення предметів, профільного навчання. Потрібно також створити відповідну матеріально-технічну базу. Найближчим часом в районі реалізовуватиметься пілотний проект по створенню освітнього округу на базі однієї із загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів. Вже створено відповідну комісію під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації В.М. Оркуша, до складу якої увійшли педагоги, юристи, бухгалтери та інші фахівці. Розроблятимуться відповідні документи, положення тощо. Впровадження освітніх округів – більш далека перспектива, але майбутнє – за ними.

– Лідіє Іванівно, Ви вже майже п’ять місяців працюєте на посаді начальника відділу освіти райдержадміністрації. Яке у Вас враження від цієї роботи?
– Радує те, що за підтримки райдержадміністрації та районної ради вдалося значно зміцнити матеріально-технічну базу навчальних закладів, адже проведено якісні поточні ремонти шкіл, чимало придбано обладнання, комп’ютерної техніки тощо (Лідія Іванівна детально розповідала про це, але брак газетної площі не дає можливості опублікувати всю інформацію – прим. автора). Завдяки голові РДА О.Ф. Снігуру проведено гарний ремонт методичного кабінету, на що було виділено більше 44 тисяч гривень, оновлено меблі, і тепер методисти мають чудові умови для праці. Крім того, проведено капітальні ремонти спортивного залу Крушинівської, внутрішніх туалетів Війтівської та Тирлівської ЗОШ. Робота дуже цікава, адже постійно спілкуюся з людьми. За цей час вдалося налагодити мікроклімат в колективі, ділові стосунки з працівниками. Звісно, спочатку було психологічно важко як мені, так і їм. Однак колектив навчений, працює ефективно, колеги розуміють мене з півслова, допомагаємо один одному, немає ніякої нервозності. Тож я щиро вдячна районній владі за підтримку, колективу відділу освіти РДА і колегам за розуміння і плідну співпрацю і сподіваюся, що наша спільна діяльність даватиме гарні результати.

Спілкувався Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
2 фото   
<b>"...Хочеться, щоб добро таки переважало..."</b><br />Літературною конференцією на таку тему в медичному коледжі закінчилася декада української літератури, присвячена...
3 фото   
<b>Юні бершадські футболісти на турнірі в Італії</b><br />За ініціативи спортивної школи КО «Бершадська РДЮСШ «Ровесник» і натхненної, значної підтримки прихильників футболу,...
3 фото   
<b>Головна проблема Ставків – безробіття</b><br />Голова райдержадміністрації Олександр Снігур з керівниками районних служб та організацій відвідав Ставчанську...
3 фото   
<b>Жінки в МХП: жительки Вінниччини – про свою роботу в рідному краю</b><br />Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Поташня
Наутяк Демид Онуфрійович Українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.41.

З історії Бершаді
І знову трудящі бралися до мирної праці. В червні 1920 року в Бершаді був створений районний партійний комітет. Під керівництвом партійної організації налагоджувалося трудове творче життя. Приступили до відбудови цукрового заводу, ремонту школи. Селяни успішно провели осінню посівну кампанію, У вересні 1920 року в житті трудящих Бершаді сталася визначна подія — 120 незаможників... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Реформи в освіті назріли - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення