Fridge magnet wooden gears

Сім'я Третяків - фермери

 • Подобається15Не подобається
 • 26 Січня 2011 р

На знімку: голова фермерського господарства П.М. Третяк біля орендованого поля. Фото Руслана БАЙДАЛЮКА.

Побутує думка, що працюючи біля землі, ще ніхто не розбагатів. Та коли у нашій державі було взято курс на розвиток фермерства, сім’я Третяків з Кидрасівки всетаки зважилася на це. Про те, що з цього вийшло, і піде мова у цьому матеріалі. Землю вони тепер орендують не тільки у своєму селі, де починали з власних паїв, а й в сусідній Голдашівці. Тут частина її жителів, коли розпалося КСП, самі запропонували Петру Михайловичу свої земельні паї з оглядкою мабуть на те, як його сім’я дає раду землі у своєму селі.

Якщо про 2010 рік тепер можна почути різні відгуки, то на думку П.М. Третяка він був досить сприятливим як по урожайності всіх культур, так і по закупівельних цінах на продукцію рослинництва.

Нині великим організованим господарствам буває не так просто боротися за своє виживання, а тут фермер орендує більше чотирьохсот гектарів землі в одному селі, і майже стільки ж в іншому, що теж створює певні незручності з переїздами. Як такому господарству вистояти?

– А ми і не відчуваємо цього, – каже Петро Михайлович, – бо не тільки стовідсотково забезпечені технікою, а й поновили її парк. Щоб жити в ногу з часом, тобто теперішніми агротехнікою, технологіями, старі трактори, які були, продали, а замість них купили чотири нових МТЗ-82 і один МТЗ-1221, два Т-150 і навіть зернозбиральний комбайн «Лексіон480», причіпним інвентарем забезпечені теж.

Для читачів, мабуть, буде цікаво, що з управлінського апарату на таке господарство тільки він – глава сім’ї, якому доводиться виконувати і обов’язки агронома, і механіка, завідуючого складом, а при необхідності навіть вантажника, та бухгалтер, обов’язки якого виконує дружина Валентина Володимирівна. Проте вправляються без жодних штрафних санкцій.

Невже фермерам все-таки не доводиться хитрувати, щоб їхній бізнес біля землі був ефективним? Будучи агрономом за фахом, голова цього фермерського господарства відповідає на те, що головне – господарювати по науці, дотримуватися сівозмін тощо, і тоді буде все гаразд.

Зважаючи на те, що дана сім’я у свій час займалася вирощуванням овочевих культур, не можна було не поцікавитися, чому тепер у господарствах здебільшого беруть курс на технічні. П.М. Третяк відповів, що овочівництво також рентабельне і завжди було таким. Але в таких селах, як Кидрасівка і Голдашівка, не завжди знаходиться для цього робоча сила, навіть при теперішньому безробітті. Молодь якщо і йде на роботу, то при умові, що платитимуть не менше, як по сто гривень у день.

Така сума була б для господарства посильною, якби не поставала ще одна, не менш серйозна проблема. Іноді навіть при високій оплаті праці багато кому з молодих не властиво ходити щодня на роботу. А овочівництво така галузь, що не чекає, іноді навіть потрібно жертвувати вихідними в сезон. А ще ж потрібно возити продукцію на базари, де, крім затрат на її транспортування, виникають іноді ще й проблеми з її реалізацією. Торговельникам нібито вигідніше завозити її з Херсонщини.

Допомагають господарювати Третякам-старшим їх зять Сергій, який за професією агроном, і дочка Таня – бухгалтер, а також син Іван, який навчається в технікумі механізації і вже давно управляє тракторами.

Хоч якихось відмінностей між кидрасівськими і голдашівськими пайовиками сім’я не вбачає, у розрахунках з ними за орендовану землю вони все ж є. Адже у Кидрасівці середній розмір паю майже на гектар більший, ніж у Голдашівці, та і вартість гектара землі різниться. Саме це і є причиною різниці в розрахунках.

У планах Третяків займатися ще й тваринництвом. У Голдашівку тільки і пішли заради цієї ідеї. Але падіння цін на свинину поки що стримує їх ініціативу.

Якщо у свій час голдашівське господарство, до складу якого входила Кидрасівка, розділилося на два окремих, то тепер, навпаки, на полях двох сіл господарює одна родина, і їй це вдається.

А чи здатний взагалі фермер щось міняти, впливати на життя громади? На думку Петра Михайловича – так, бо хто у них має це робити, якщо в обох селах, крім фермерів, нікого більше немає. Тож особисто його господарство надавало чималу допомогу церкві, дев’ять тисяч гривень виділили на вуличне освітлення.

А як виникала потреба прогорнути сніг по вулицях, то навіть не чекали на чиюсь команду, бралися за цю роботу самі. Одним словом, допомагає обом селам чим може, і люди це оцінюють.

Хіба не цікаво, що П.М. Третяк хоч і мешкає у Кидрасівці, а депутатом до районної ради його обрали по Голдашівці.

Кажуть, до сім’ї Третяків у цих селах звертаються по допомогу, як колись зверталися до КСП. І по мірі можливостей вона надається. Практика повчає, що як тільки фермер живе заодно з громадою, ніякі негаразди не страшні тоді його господарству.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
1 фото   
<b>Медвідь Левко Іванович</b><br />(18.06.1905, с. Чорна Гребля&nbsp; &mdash; 22.02.1982, м. Київ) &mdash; видатний учений-гігієніст, доктор медичних...
3 фото   
<b>Відкрито центр обслуговування платників податків</b><br />16 травня 2012 року при Бершадській міжрайонній державній податковій інспекції відкрито центр обслуговування...
5 фото   
<b>1 вересня - День Знань</b><br />Сьогодні його урочисто відзначають в усіх куточках нашої України; з веселою піснею першого дзвоника, морем яскравих...
2 фото   
<b>Привітали ветеранів</b><br />Війтівка Голова районної організації ветеранів України Володимир Крамар побував у Олексія Красиленка, ветерана та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Пушкар Дмитро Іванович (1914) 1914 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Ст. сержант. Помер від ран 04.01.43. Похов. м. Владикавказ, Північна Оселя.

З історії Бершаді
Возз'єднання Правобережної України з Росією було прогресивним явищем в житті українського народу. Це помітно позначилось і на розвитку Бершаді, яка стала центром одноіменного округу Брацлавського намісництва. В 1797 році за новим поділом Бершадь — повітове місто Подільської губернії, а з 1804 року — містечко Ольгопільського повіту. Вже на початку XIX ст, існували бершадські суконна... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Сім'я Третяків - фермери - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення