Fridge magnet wooden gears

Я люблю молоко

 • Подобається0Не подобається
 • 29 Жовтня 2012, 09:00


Зовсім недавно у районній газеті розповідалося про семінар на базі устянського господарства, учасниками якого стали представники багатьох областей України, господарства яких є членами асоціації виробників молока. Тоді ж розповідалося і про саму асоціацію, зокрема, про те, що у її планах є ще й проект «Здорові діти – здорова нація».

Хоч відтоді минуло зовсім небагато часу, її представники знову з'явилися на фермі цього господарства, вже з проектом «Я люблю молоко», передбачуваним вищезгадуваною програмою.

Цей день, як і атмосфера на території устянської ферми взагалі, мало чим відрізнявся від днів, якими вони, зазвичай, бувають у школах. На екскурсію до тваринників завітали учні п’ятих-восьмих класів не тільки Устянської, а й Луговацької та Великокиріївської шкіл.

Хоч на елементарні, здавалося б, запитання куратора проекту від асоціації виробників молока Ольги Стеблюк відповідали хором, відповіді на такі з них, як «чим корисні молоко та молокопродукти», та «які страви можна з них приготувати», після доповнення ведучою, могли б зацікавити багатьох дорослих.

На певні роздуми наводили відповіді й на інші питання.

Наприклад, на «у кого дома є корова», найбільше рук підняли учні Великокиріївської школи і зовсім небагато з Устянської.

Тим учням, батьки яких зайняті у тваринництві, відповідати на запитання було легше, однак на не таке вже й складне про кількість корів, закріпленими за однією дояркою, відповіли далеко не відразу.

Після того, як директор ТОВ «Устя», депутат районної ради П.Г. Марущак коротко ознайомив з господарством, з тваринницькою галуззю, розпочалася захоплююча екскурсія.

Цікаво, що екскурсоводом, крім менеджера ферми В.І. Горбенка, іноді виступав і сільський голова В.В. Фіщук. Потрібно було тільки бачити, з яким інтересом розглядали юні гості підрозділи, починаючи з тих, де вирощуються маленькі телята (на знімку) і аж до тих, де доять молоко. А оскільки на цій фермі є також вівці та коні, до них теж, як на екскурсії у зоопарк, у багатьох був інтерес. Запам'ятати ж побачене прагнули до дрібниць, бо знали, що попереду чекає ще й вікторина.

Здавалося б, якою і кому може бути вигода від проведення такого заходу, та ще й у пору, коли не завершено польові роботи і у керівників кожна година на вагу золота.

Та за словами П.Г. Марушака, щоб здоровими зростали діти і такою ж була нація, дбати про це треба, починаючи саме з 9-12-річних школярів.

І це, мабуть, так. Як не згадати, що деякі з них у наш час можуть краще дорослих розбиратися, наприклад, у слабоалкогольних напоях, ніж у тому, яка користь від молока.

У цьому ж випадку, не треба було їхати на таку екскурсію далеко – дітей на фермі цікавило абсолютно все.

Під час проведення вікторини кожна з команд, теж в основному хором, відповідала на запитання, тож перемогла, як кажуть, дружба. А от щодо конкурсів малюнків, де діти малювали корову із зав'язаними очима, то у кінцевому підсумку їх було подаровано керівнику господарства. У відповідь на це Павло Григорович запропонував провести конкурси малюнків після екскурсії ще й у школах. Найкращі обіцяв виставити на огляд колективу ферми, а переможцям вручити призи.

На згадку про цей день кожному з учнів було вручено футболку і значок (на знімку), а також пакетики молочних коктейлів, виготовлених з устянського молока відомим в області підприємством. Дитячі гомінкі слова, які хором прозвучали в цей день над фермою – від «Я люблю молоко!» до щирого «Дякуємо!» – яскраво підтвердили неабиякий успіх проведення такого незвичайного заходу.

На завершення Ольга Стеблюк розповіла кореспондентові газети, що тільки у жовтні асоціацією виробників молока проведено в різних регіонах України вже двадцять таких екскурсій. Найкраще ж, за її словами, завдяки П.Г. Марущаку, вона вдалася в Усті.

По шість тонн молока реалізується господарством щоденно з цієї ферми. І якщо вірити, що позитивна енергія обов'язково передається оточуючим, то варто сподіватися, що передасться вона від задоволених школярів і тваринникам цієї ферми, які також заслуговують на щирі слова подяки.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
3 фото   
<b>На півдорозі до мрії</b><br />Питання газифікації правобережної частини району, по річці Південий Буг, за останні роки настільки набило оскомину...
2 фото   
<b>Футбольне свято в Бершаді</b><br />15 жовтня проведено спортивне змагання, присвячене святу Покрови Пресвятої Богородиці, Дню захисника України, Дню...
10 фото   
<b>Вінниччина очима редактора: Бершадщина</b><br />Відразу зазначу, що описувати побачене під час кожного туру &ndash; а це відвідини конкретного району, хоч і складно,...
5 фото   
<b>День Святого Валентина</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лісниче
Гальчук Ананій Іполитович (1916) 1916 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.02.45.

З історії Бершаді
Виникнення козацтва посилило оборонне значення Бершаді. Ще в першій половині XVI ст. сюди з Поділля і Волині збиралися втікачі, які створювали козацькі загони. Існування «непослушного» населення мало значний вплив на місцеве селянство, яке відмовлялося платити феодальні податки. В матеріалах опису староства 1616 року є відомості, що в південних районах селяни податків не платили. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Я люблю молоко - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення