Fridge magnet wooden gears

Я люблю молоко

  • Подобається0Не подобається
  • 29 Жовтня 2012, 09:00

Зовсім недавно у районній газеті розповідалося про семінар на базі устянського господарства, учасниками якого стали представники багатьох областей України, господарства яких є членами асоціації виробників молока. Тоді ж розповідалося і про саму асоціацію, зокрема, про те, що у її планах є ще й проект «Здорові діти – здорова нація».

Хоч відтоді минуло зовсім небагато часу, її представники знову з'явилися на фермі цього господарства, вже з проектом «Я люблю молоко», передбачуваним вищезгадуваною програмою.

Цей день, як і атмосфера на території устянської ферми взагалі, мало чим відрізнявся від днів, якими вони, зазвичай, бувають у школах. На екскурсію до тваринників завітали учні п’ятих-восьмих класів не тільки Устянської, а й Луговацької та Великокиріївської шкіл.

Хоч на елементарні, здавалося б, запитання куратора проекту від асоціації виробників молока Ольги Стеблюк відповідали хором, відповіді на такі з них, як «чим корисні молоко та молокопродукти», та «які страви можна з них приготувати», після доповнення ведучою, могли б зацікавити багатьох дорослих.

На певні роздуми наводили відповіді й на інші питання.

Наприклад, на «у кого дома є корова», найбільше рук підняли учні Великокиріївської школи і зовсім небагато з Устянської.

Тим учням, батьки яких зайняті у тваринництві, відповідати на запитання було легше, однак на не таке вже й складне про кількість корів, закріпленими за однією дояркою, відповіли далеко не відразу.

Після того, як директор ТОВ «Устя», депутат районної ради П.Г. Марущак коротко ознайомив з господарством, з тваринницькою галуззю, розпочалася захоплююча екскурсія.

Цікаво, що екскурсоводом, крім менеджера ферми В.І. Горбенка, іноді виступав і сільський голова В.В. Фіщук. Потрібно було тільки бачити, з яким інтересом розглядали юні гості підрозділи, починаючи з тих, де вирощуються маленькі телята (на знімку) і аж до тих, де доять молоко. А оскільки на цій фермі є також вівці та коні, до них теж, як на екскурсії у зоопарк, у багатьох був інтерес. Запам'ятати ж побачене прагнули до дрібниць, бо знали, що попереду чекає ще й вікторина.

Здавалося б, якою і кому може бути вигода від проведення такого заходу, та ще й у пору, коли не завершено польові роботи і у керівників кожна година на вагу золота.

Та за словами П.Г. Марушака, щоб здоровими зростали діти і такою ж була нація, дбати про це треба, починаючи саме з 9-12-річних школярів.

І це, мабуть, так. Як не згадати, що деякі з них у наш час можуть краще дорослих розбиратися, наприклад, у слабоалкогольних напоях, ніж у тому, яка користь від молока.

У цьому ж випадку, не треба було їхати на таку екскурсію далеко – дітей на фермі цікавило абсолютно все.

Під час проведення вікторини кожна з команд, теж в основному хором, відповідала на запитання, тож перемогла, як кажуть, дружба. А от щодо конкурсів малюнків, де діти малювали корову із зав'язаними очима, то у кінцевому підсумку їх було подаровано керівнику господарства. У відповідь на це Павло Григорович запропонував провести конкурси малюнків після екскурсії ще й у школах. Найкращі обіцяв виставити на огляд колективу ферми, а переможцям вручити призи.

На згадку про цей день кожному з учнів було вручено футболку і значок (на знімку), а також пакетики молочних коктейлів, виготовлених з устянського молока відомим в області підприємством. Дитячі гомінкі слова, які хором прозвучали в цей день над фермою – від «Я люблю молоко!» до щирого «Дякуємо!» – яскраво підтвердили неабиякий успіх проведення такого незвичайного заходу.

На завершення Ольга Стеблюк розповіла кореспондентові газети, що тільки у жовтні асоціацією виробників молока проведено в різних регіонах України вже двадцять таких екскурсій. Найкраще ж, за її словами, завдяки П.Г. Марущаку, вона вдалася в Усті.

По шість тонн молока реалізується господарством щоденно з цієї ферми. І якщо вірити, що позитивна енергія обов'язково передається оточуючим, то варто сподіватися, що передасться вона від задоволених школярів і тваринникам цієї ферми, які також заслуговують на щирі слова подяки.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Бершадці обирали Президента</b><br />Три тижні тому на виборах Президента України ніхто з 18 кандидатів на найвищу посаду в державі не отримав більше 50%...
13 фото   
<b>ФЛОРИНО</b><br />Засноване італійським інжинером Флорингом у&nbsp;XV столітті, від імені якого і походить назва села.
7 фото   
<b>"Золотий Олімп-2011"</b><br />25 травня в залі засідань агропромислового розвитку проведено районне свято вшанування розуму, інтелекту та знань....
10 фото   
<b>На городі</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Березівка
Чапалда Федір Порфирович (1911) 1911 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.42.

З історії Бершаді
Найбільше Бершадське підприємство — цукровий комбінат. Завдяки комплексній механізації та автоматизації технологічних процесів, широкому застосуванню електродвигунів, після спорудження в 1960 році електростанції цукрокомбінат виробляє щорічно понад 2 млн. цнт цукру. В 1971 році тут працювало понад 600 робітників. Колектив заводу славиться своїми трудовими успіхами, більшість бригад, змін,... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Я люблю молоко - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники