Влітку популярними туристичними маршрутами серед жителів та гостей нашого міста були: музеї району, синагога, костел Св. Станіслава, міський парк, де понад 350 років росте дуб-велетень. Приємно, що цього року в парку викладена тротуарна плитка, поставлені лавочки, облаштований спортивний та дитячий майданчики.
Новим різновидом відпочинку є зелений сільський туризм. Мешканці міст вже забули, як приємно вдихнути на повні груди чисте повітря, відчути запахи скошеної трави та річкової води. Люди мають змогу пожити в українських сільських хатах, навчитися традиційним національним ремеслам та відпочити душею.
Село Шумилів радо вітає всіх охочих покупатись у Південному Бузі, а власник садиби на березі річки Василь Даценко щиро всіх почастує гарячою юшкою.
Незважаючи на існуючі у нашому районі проблеми, серед яких: погано розвинута інфраструктура, бажає кращого якість доріг, все це вирішується. Зокрема, зміни в облаштуванні ми бачимо біля готелю «Поділля» та ресторану «Мандарин».
У кожній справі є люди, які своїм запалом, ідеями роблять її прекрасною. Нас вражає внутрішня краса, багатий духовний світ майстра, талановитої людини Віктора Тищенка. Його художні та скульптурні роботи стали окрасою нашого міста.
Туризм – це не лише історико-культурні та природні надбання, але й вміння їх популяризувати та створювати належну туристичну інфраструктуру. Залишається сподіватися, що цю думку поділятимуть не лише люди, які працюють в туристичній сфері, а й держава.
Галина ШЕВЧУК, молодший науковий співробітник музею з питань туризму та краєзнавства.