Всього культури ранньої групи посіяно на площі 6290 гектарів, зокрема, ярого ячме - ню – на 5300, пшениці – на 575, гороху – на 180, вівса – на 170 гектарах.
Цукрові буряки посіяно у цьому році на 1180, соняшнику – на 10450, кукурудзи на зерно і силос, як і планувалося, – на 23000, сої – на 5400 гектарах. На 5800 га вирощуватимуться картопля та овочі.
Зокрема, картопля вирощуватиметься у всіх категоріях господарств на 4350 гектарах, на 1080 – гречка, на незначній площі посіяно гірчицю.
У порівнянні з попереднім періодом, хіба що озимих культур посіяно на дві тисячі гектарів більше.
Остання декада травня, хоч і була спекотною, вологи в грунті для розвитку рослин вистачало. З метою її економії на місцях навчилися до мінімуму зводити весною кількість операцій по підготовці грунту. Починають його готувати тепер з осені.
Добре було організовано весняні польові роботи практично у всіх господарствах, але найкраще, за оцінками фахівців управління АПР РДА, у Бершадській філії ПрАТ «Зернопродукт МХП», СФГ «Новосулківське», ПСП «Еліта», СТОВ «Нива», ТОВ «Яланецьке», «Осіївське», АТ «Явір-Агросервіс», ТОВ «Устя», «Агро», «Агрофірма «Джулинка», «Світанок-Агросвіт», ПП «Надбужжя».
На жаль, мінеральних добрив вноситься дещо менше – через високі на них ціни. Проте у господарствах успішно почали підживлювати рослин КАСами (карбідно-аміачна суміш), завдяки чому затрати, у грошовому еквіваленті, зменшуються в рази.
Заготовляються корми там, де є тваринництво. Багаторічні трави вже скошено на двох тисячах гектарів. Сіна у всіх категоріях господарств заготовлено 5 тисяч тонн, 2,5 тисячі тонн – сінажу.