Fridge magnet wooden gears

Про справу Віктора Коваленка

 • Подобається-1Не подобається
 • 22 Серпня 2015, 09:00


Із приводу заяви батька Героя України про намір самоспалення 24 серпня

13 серпня в залі засідань райдержадміністрації відбулося позачергове засідання громадської ради при Бершадській РДА у зв’язку із публічною заявою Віктора Коваленка, батька загиблого Героя України Юрія Коваленка. Заяву було зроблено на попередньому засіданні громадської ради 10 серпня.

У засіданні взяли участь 17 членів громадської ради, представники ЗМІ, бажаючі жителі міста. Також було запрошено голову райради Миколу Грабчака, першого заступника голови РДА Володимира Ольшевського, батька загиблого Героя України Юрія Коваленка Віктора Коваленка. Письмові запрошення було надіслано прокурору району Богдану Зарічанському та начальнику Бершадського РВ УМВС України у Вінницькій області Олегу Революку. У зв’язку із його відпусткою на засіданні був присутній заступник начальника міліції В’ячеслав Лялюцький.

На порядок денний виносилося питання:

 1.  Необ’єктивність та затягування розслідування справи про побиття Віктора Коваленка.

Розпочавши засідання, голова громадської ради Антон Андрейцов виніс на розгляд питання по справі В. О. Коваленка, батька загиблого Героя України, який зробив публічну заяву про наміри вчинення акту самоспалення на центральній площі міста у День незалежності України 24 серпня 2015 року через необ’єктивність та затягування розслідування справи про побиття його та сина Юрія Коваленка. Він зачитав згадану заяву. Також присутні вшанували пам’ять загиблого Героя України Юрія Коваленка хвилиною мовчання.

Секретар громадської ради зачитала відповіді на звернення громадської ради від 10.08.2015 р. правоохоронних органів щодо їхніх обов’язків та нерозголошення таємниці слідства. Відповіді було надіслано за підписом заступників начальника міліції та прокурора району.

Віктор Коваленко коротко повідомив про хід справи, розслідування якої триває понад 5 років. Він також назвав відписки формальними та бажанням затягнути справу навмисне.

Звертаючись до присутніх, Володимир Ольшевський наголосив, що ним особисто проведено ряд зустрічей із заявником та відзначив, що розслідування справи затягується саме у Бершаді. Він особисто звертався до вищих інстанцій із цього питання та запевнив: зробить усе можливе, що залежить від нього, в межах чинного законодавства.

Голова комісії з питань стратегічного планування, розвитку економіки та бюджетної політики громадської ради, депутат районної ради Леонід Бучек поінформував про розгляд заяви В. О. Коваленка на сесії районної ради 13 січня 2015 року за участю тодішнього прокурора району Федора Куцяка, після чого було надано запити до Генпрокуратури України.

Формальна відписка та неявка прокурора району на засідання громадської ради викликали обурення серед представників громадськості, що було розцінено як факт ігнорування та неповаги до неї.

Про проведену роботу членами громадської ради по цій справі інформував Антон Андрейцов. Так, заявнику було надано безоплатну правову допомогу головою Подільського центру з прав людини Михайлом Бардином, організовано особистий прийом, запропоновано подати матеріали до Європейського суду з прав людини. Всі необхідні документи готуватимуть юристи Подільського центру із прав людини та відправлятимуть їх до Європейського суду.

Також члени громадської ради наголошували, що люди, які займають керівні посади у названих правоохоронних органах, отримують солідні зарплати. Тому, крім відписок про свої права, вони ще й мають виконувати свої обов’язки. Вносилась пропозиція щодо постановки питання про перебування посадових осіб на займаних посадах.

Акцентувалась увага на тому, що будь-яка людина, перебуваючи на місці В. Коваленка, вже давно б збилася із шляху та облишила цю справу. Правоохоронні органи самі себе не карають. Тому безкарність породжує вседозволеність. Це відбувається регулярно і постійно. Справа Коваленка – одна із багатьох у районі, всі кінці сходяться до слідчого відділу Бершадського РВ УМВС.

Було підготовлено звернення від громадської ради при Бершадській РДА та надано його В. О. Коваленку, який брав участь у засіданні, яке відбулося 14.08.2015 року у Вінниці.

Також підготовлено заяву Генеральному прокурору України В. Шокіну та Міністру внутрішніх справ А. Авакову з вимогою проведення перевірок діяльності Бершадського РВ УМВС та прокуратури Бершадського району силами Генеральної прокуратури України та Міністерства внутрішніх справ.

Галина ІВАНЧЕНКО, секретар громадської ради при Бершадській РДА.

Готуючи до друку цей матеріал, редакція газети звернулася до прокурора району Богдана ЗАРІЧАНСЬКОГО з проханням висловити свою позицію з приводу порушеної на засіданні громадської ради проблеми. Ось що він відповів: «13 серпня 2015 року відбулося засідання громадської ради при Бершадській РДА, на порядок денного якого було винесено стан досудового розслідування кримінальних проваджень за заявами жителя м. Бершаді Коваленка В. О.

Перед засіданням громадської ради її представниками розіслані звернення керівникам правоохоронних органів Бершадського району з вимогою з’явитися на вказане засідання з наданням пояснень ходу розслідування справи.

Прокуратурою району на адресу громадської ради 12.08.2015 р. надано роз’яснення вимог чинного законодавства про недопустимість розголошення відомостей досудового розслідування та здійснення тиску на процесуальних осіб, які розслідують кримінальні провадження.

Окрім того, згідно з положенням про громадську раду при Бершадській районній державній адміністрації, затвердженим рішенням громадської ради від 24.04.2014 р.

та погодженим головою Бершадської РДА, вона є постійно діючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом, утвореним для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, налагодження ефективної взаємодії зазначених органів з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики.

Будь-якими нормативноправовими документами не передбачено право громадської ради вимагати від прокуратури чи інших правоохоронних органів надання пояснень та інформації, вчинення дій або прийняття рішень.

Прокуратурою району вживаються всі можливі заходи щодо прийняття законних рішень у кримінальних провадженнях за зверненням Коваленка В. О. Так, за фактом заподіяння Коваленку В. О.

тяжких тілесних ушкоджень, яке мало місце 26.07.2010 р. на березі річки Берладинка у м. Бершаді, обвинувальний акт у кримінальному провадженні за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 121 КК України, спрямовано до суду, за результатами розгляду якого винну особу засуджено до 5 років позбавлення волі із звільненням від відбування покарання з випробуванням та іспитовим строком на 3 роки. За принципової позиції державним обвинувачем на вирок суду подано апеляційну скаргу у зв’язку із м’якістю покарання, в результаті розгляду якої та розгляду апеляційної скарги потерпілого вирок районного суду скасовано. На даний час вказане кримінальне провадження перебуває на розгляді суду першої інстанції.

Крім того, у слідчому відділі Бершадського РВ УМВС України у Вінницькій області розслідувалось кримінальне провадження за фактом заподіяння 13.08.2014 р. Коваленку В. О. легких тілесних ушкоджень. У результаті досудового слідства винній особі повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 125 КК України, а кримінальне провадження закінчено у зв’язку зі смертю підозрюваного.

Прокуратурою району здійснюється постійний нагляд за дотриманням вимог чинного законодавства та конституційних прав громадянина у кримінальних провадженнях та вживаються заходи щодо недопущення або ж усунення таких порушень.

Кримінальні провадження, де Коваленко В. О. є потерпілим, не є виключенням, але прокуратура діє виключно в межах чинного законодавства та правового поля, а тому не можуть бути прийняті рішення, які б ґрунтувались лише на бажаннях учасників кримінального провадження.

Під час засідання громадської ради деякі з її членів, скориставшись відсутністю представників прокуратури, мотивуючи небажанням прокуратури району брати участь у подібних заходах, намагались у черговий раз дискредитувати правоохоронні органи Бершадщини, в тому числі і прокуратуру району.

Прокуратура Бершадського району завжди готова до співпраці з громадою Бершадського району, громадськими формуваннями, представниками органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та засобів масової інформації, однак виключно в правовому полі та дотримуючись вимог чинного законодавства. У випадках, передбачених законом, прокуратура району завжди готова інформувати громадськість про результати роботи прокуратури, в тому числі через ЗМІ».


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Ювілей школи відзначили урочисто</b><br />Минулої п’ятниці урочисто відзначили 150-річчя Дяківської школи.
3 фото   
<b>Професіонали</b><br />Одним з господарств, де в цьому році найкраще велися як літні, так і осінні польові роботи, знову є ВАТ...
2 фото   
<b>Хай буде успішним рік Дракона</b><br />В календарі чимало свят, але Новий рік &ndash; особливе з них, адже це не просто початок нового відліку часу, а й...
64 фото   
<b>Спортивне свято в Бершаді</b><br />7 жовтня 2012 року в м.Бершадь з нагоди Дня вчителя було проведено міжрайонний турнір ветеранів футболу працівників...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / М'якохід
Іваненко Йосип Пилипович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 25.04.42.

З історії Бершаді
В цілому підприємства міста в 1944 році завдяки наполегливій праці трудящих випустили продукції на загальну суму понад чверть млн. крб. Успішному виконанню виробничої програми значною мірою сприяло розгортання соціалістичного змагання, яке очолили комуністи. Приклад у перевиконанні виробничих завдань показували робітники — члени партії І. Ф. Яроцький, І. І. Олійник, які систематично... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Про справу Віктора Коваленка - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення