Fridge magnet wooden gears

Коли "У Карпатах ходить осінь" - вони найчарівніші

  • Подобається0Не подобається
  • 22 Серпня 2015, 09:00

Дев’ятий Всесвітній фестиваль молоді і студентів, що проходив у 1968 році в столиці Болгарії, розправив творчі крила тоді ще мало кому відомої Софії Ротару. Коли в концертному залі «Болгарія» вона співала «Степом, степом», присутні нагороджували її шквалом оплесків, дарували море квітів, плакали. А наступного дня, 6 серпня, стало відомо, що молодій українській співачці присуджено звання лауреата міжнародного конкурсу і золоту медаль.

Десь приблизно з того часу почала переплітатися моя творча доля із Софіїною.

Точніше – з тих днів, як було знято музичний телефільм «Червона рута». Молода викладачка Чернівецького культосвітнього училища Софія Ротару вперше поєдналася з ансамблем «Смерічка».

І виконувала вона тоді пісню саме на мої слова – «У Карпатах ходить осінь». Поміж гір і полонин її мелодійний голос лився срібними потоками нестримної річки. Завдяки Софіїному виконанню я усім єством відчув зміст нового твору, його потрібність слухачам.

Тоді ще ніхто й не думав, що буде далі. Після зйомок телефільму «Смерічці» та Софії Ротару запропонували перейти на професійну сцену.

Та, порадившись, учасники ансамблю вирішили залишитися у Вижниці. Чоловік Софії Анатолій Євдокименко створив новий ансамбль і назвав його, як і пісню та телефільм, «Червона рута».

Наприкінці 1971-го ново - створений ансамбль із солісткою Софією Ротару поїхав у свій перший гастрольний тур. В основі репертуару колективу – популярні пісні, в тому числі на мої слова. Пізніше керівник «Смерічки» Левко Дутківський говорив, що зробив, мабуть, помилку, адже «Смерічка» з Василем Зінкевичем, Назарієм Яремчуком і Софією Ротару була б неперевершеною в той час у всьому Союзі. Але ж хто не помиляється…

…Кілька десятиліть тому побачила світ нова платівка з піснями у виконанні Софії Ротару. Була там і згадана моя пісня. Я знав, що платівка вийшла, але довгий час її не бачив. Аж тут приїхав до мене товариш із далекої Камчатки і з приємністю вручив цю платівку. Таке не забувається.

Пригадалося й таке. Якось ішли з колишніми однокурсниками морським узбережжям в Одесі. Від випадкових зустрічних довідуємося, що Софія Ротару, перебуваючи на відпочинку, того літнього вечора дає концерт у санаторії «Україна».

Звісно ж, ми пішли на концерт. Зал був переповнений.

Присутні тепло аплодували співачці, викликали на «біс».

І тут я помітив, як один з моїх друзів передав на сцену записку.

– Написав Софії, що в залі знаходиться автор слів пісні «У Карпатах ходить осінь», – розкрив він таємницю. – Попросив її виконати цей твір.

І тут з уст артистки злетіли слова: «У Карпатах ходить осінь піснею трембіти, ой як серце моє хоче знов тебе зустріти…

Коли пісня закінчилася, усі разом, мов по команді, підвелися і почали гаряче плескати в долоні, щось вигукувати. Зал, було, вже притих, а ми все стояли й аплодували.

У репертуарі Ротару були й інші твори на мої слова, зокрема, чималий успіх мала пісня «Бажання».

Стільки літ спливло з тих пір, як пісня випурхнула із гнізда вічнозелених і вічномолодих гір. Її та інші пісні тепер виконують різні артисти та ансамблі. І від того, що їх співають, почуваюся щасливим.

Анатолій ФАРТУШНЯК, поет-пісняр, ветеран журналістики.

с. Ободівка Тростянецького району.

У КАРПАТАХ ХОДИТЬ ОСІНЬ

У Карпатах ходить осінь
Піснею трембіти.
Ой, як серце моє хоче
Знов тебе зустріти.

Приспів:

Ти повернешся, кохана,
В гори ніжним цвітом,
Бо в Карпатах ходить осінь
Піснею трембіти.

Жде на тебе синьозора
І та полонина,
Що твоя дівоча врода
Навік полонила.

Дана, дана, гей, гей, гей,
Дана, дана, гей.

У Карпатах ходить осінь
Ген високим плаєм.
Я над рідним Черемошем
Тебе виглядаю.

Приспів.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
2 фото   
<b>«Проліски надії» – мистецьке свято освітян</b><br />На Вінниччині щороку з успіхом проходить фестиваль вчительської та учнівської народної творчості. Минулої середи в...
15 фото   
<b>МАНЬКІВКА</b><br />
7 фото   
<b>«Млиноманія» кличе нових та старих друзів до берегів Південного Бугу!</b><br />4-5 серпня в селі Печера Тульчинського району Вінницької області традиційно відбудеться щорічний фолк-рок фестиваль...
3 фото   
<b>На півдорозі до мрії</b><br />Питання газифікації правобережної частини району, по річці Південий Буг, за останні роки настільки набило оскомину...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Устя
Ніколенко Микола Якович (1923) 1923 р., українець. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
На початку XVII ст. Бершадь була значним населеним пунктом: тут налічувалося 275 дворів і близько 1650 чоловік населення. З перших днів визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького козаки, селяни й міщани Бершаді створили селянсько-козацький загін на чолі з Трифоном, який приєднався до Уманського полку і брав участь у визволенні Брацлавщини та Поділля від... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Коли "У Карпатах ходить осінь" - вони найчарівніші - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення