В центрі уваги - учнівська молодь

 • Подобається6Не подобається
 • 16 Лютого 2011, 09:00

На знімку: учнівська молодь Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. Фото Сергія КІСИКА.

Молодіжні проблеми регулярно обговорюються на засіданнях колегії відділу освіти райдержадміністрації, нарадах, семінарах директорів, заступників з виховної роботи. Головна увага акцентується на вихованні громадянина – патріота своєї Батьківщини, готового до подальшої освіти і трудової діяльності, на вихованні поваги до національних цінностей народу, вироблення навичок здорового способу життя.

Цьому в значній мірі сприяє участь в акціях, всеукраїнських конкурсах. З метою пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді відділ освіти щорічно організовує та проводить шкільний та районний етапи Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад.

У 2010-2011 навчальному році в ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад взяли участь 968 учнів з усіх шкіл району, з них 182 – стали призерами. З 15 січня по 27 лютого 2011 року проходить ІІІ етап Всеукраїнських предметних олімпіад.

В обласному етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін беруть участь 63 учні загальноосвітніх навчальних закладів.

Зростає й кількість призерів обласного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук. Нині 9 учнів Бершадщини займаються у МАН.

Поглиблене вивчення предметів впроваджено у 23 школах району. У 8 ЗОШ створено профільні класи гуманітарного напряму, де поглиблено вивчають українську мову.

Поглибленим вивченням предметів охоплено 895 учнів, що становить 13,8% їх загальної кількості.

У 20 школах задоволення освітніх запитів учнів здійснюється за рахунок курсів за вибором, які дають змогу поглибити або професійно спрямувати зміст споріднених базових предметів.

Профільне навчання учнів через факультативи організовано у 38 із 40 шкіл району.

У нинішньому навчальному році клубно-гуртковою роботою з 10 пріоритетними напрямами виховання охоплено 4710 учнів, які займаються у 334 гуртках на базі шкіл.

У всіх школах активізовано роботу рад з профілактики правопорушень, до складу яких входять представники адміністрації шкіл, батьківського комітету та члени учнівського самоврядування.

Відділ освіти виходить з пропозицією до представників дільничної служби – запрошувати членів ради профілактики для проведення спільних рейдів з метою координованості дій покращення виховної роботи, недопущення зростання злочинності в учнівському та молодіжному середовищі. Також у всіх навчальних закладах поновлено соціальні паспорти, банки учнів, схильних до правопорушень, дітей з неблагонадійних сімей.

На внутрішкільному обліку перебуває 45 учнів, найбільше серед ЗОШ І-ІІІ ступенів – у міських школах №1 (6), №2 (5), Чернятській та Великокиріївській (по 4). Основна причина – пропуски уроків та порушення дисципліни. За віком переважають учні 9-11 класів. Всі діти даної категорії охоплені позакласною роботою.

Проводяться засідання ради з профілактики правопорушень, засідання ради у справах неповнолітніх. На час літніх канікул працівниками кримінальної міліції у справах неповнолітніх спільно з представниками служби у справах дітей проводилась операція «Літо», в межах якої здійснено рейди «Вечірній час», «Дозвілля» та ін. У всіх школах проведені рейди «Урок», «Перерва», «Вільний час школярів», продовжується реалізація проекту «Літера Н», «Кинь цигарку», «Вулиця», «Контроль», до яких залучені члени учнівського самоврядування, представники батьківської громадськості, сільських рад.

Ведуться журнали обліку відвідування учнями занять.

Організована робота «скриньок довіри». Представників КМСН, служби у справах дітей, соціального центру для дітей, сім’ї та молоді постійно запрошують на наради заступників директорів, методоб’єднання класних керівників тощо. Спільно проводяться рейди у місця відпочинку молоді, ведеться попереджувальна робота, під час якої працівників правоохоронних органів, прокуратури запрошують в навчальні заклади. Постійно проводяться індивідуальні бесіди з дітьми з неблагонадійних сімей та їхніми батьками.

Відділом освіти розроблено заходи щодо взаємної координації дій шкіл району з працівниками правоохоронних органів та місцевого самоврядування з метою підвищення інформованості учнів, профілактики правопорушень, недопущення ускладнення криміногенної ситуації.

На обліку в КМСД перебуває 6 дітей, 5 із них є учнями шкіл.

Важливого значення набула робота з дітьми пільгових категорій. Створено банк даних таких дітей. На даний час у школах району навчаються 12 дітей-сиріт, 233 напівсироти, 44 дитини, позбавлені батьківського піклування, 116 дітей-інвалідів, 183 дитини з 94 малозабезпечених сімей, 58 дітей з неблагополучних сімей, 752 дитини з багатодітних сімей. Для цієї категорії дітей здійснюється постійний соціально-психологічний супровід навчання, виховання та умов проживання. Відділ освіти працює над питанням впровадження інклюзивного навчання.

Хоча в школах немає учнів, які пересуваються на інвалідних візках, більшість шкіл району (21) побудували пандуси. Діти, що обмежені в рухові, переведені на індивідуальне навчання. Для них забезпечено фахове викладання навчальних предметів, закріплено викладачів, складено розклад занять з врахуванням фізичних можливостей учнів та побажань батьків, також забезпечено можливість спілкування з однокласниками. Для надання допомоги дітям з особливими потребами у 25 школах введено посади медичних сестер, у 15-ти працюють практичні психологи. Суттєву роль відіграє районна психологомедико-педагогічна консультація у плані допомоги дітям з вадами мовлення, психічними розладами тощо.

Особлива увага приділяється участі в різноманітних конкурсах, змаганнях, акціях.

Учні шкіл – постійні учасники всіх конкурсів, які проводяться як на рівні району, так на рівні області і навіть держави.

Десятий рік підряд учні шкіл стають учасниками Всеукраїнських конкурсів учнівської творчості. Уже стало традицією проведення у школах району Міжнародного конкурсу знавців української мови та літератури імені Петра Яцика. Нещодавно проведено І Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Т.Шевченка, в якому взяли участь 43 учні з 29 загальноосвітніх шкіл.

Зростає й кількість учасників Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру».

Значно активізувалася участь у Міжнародному чемпіонаті з розв’язування математичних логічних задач. За останній рік значно зросла кількість учасників Всеукраїнського фізичного конкурсу «Левеня».

Щороку учні загальноосвітніх шкіл Бершадщини стають активними учасниками Всеукраїнського інтерактивного природничого конкурсу «Колосок», де змагаються у знаннях з географії, хімії, біології та астрономії.

Відділ освіти спрямовує свою діяльність на пошуки інноваційних підходів та ефективних форм роботи з учнівською молоддю.

З метою підтримки талантів педагогів Бершадщини, активізації роботи з обдарованою учнівською молоддю, що мають літературно-мистецькі здібності, ведення цілеспрямованої роботи з основ літературної та художньої майстерності створено літературно-мистецьке об’єднання учителів та учнів «Світоч». Відбуваються творчі зустрічі, проводяться практичні заняття, на яких учасники дізнаються про літературні новини Поділля, розглядають питання теорії літератури, читають та аналізують власні твори.

Протягом кількох років традиційно в районі проводиться свято «Золотий олімп», на якому віншують інтелектуальні досягнення учнів-переможців численних конкурсів, олімпіад, турнірів та нагороджують їх грамотами, грошовими преміями та пам’ятними сувенірами. Також на цьому святі відзначаються вчителі, учні яких досягли високих результатів.

Одним із пріоритетних напрямків виховання дітей та молоді, як визначено Національною доктриною розвитку освіти, є формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя, культури здоров’я, валеологічного світогляду. У всіх школах району проводяться акції «Молодь за здоровий спосіб життя», «Скажемо тютюнокурінню – ні», уроки здоров’я.

У районі за час роботи в рамках програми шкіл сприяння здоров’ю накопичено позитивний досвід роботи, розроблено нові методики та форми роботи на основі індивідуального підходу, врахування фізіологічних та психологічних особливостей дитини.

В обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту сучасної моделі навчального закладу «Школи сприяння здоров’ю» Бершадська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 зайняла І місце, а Війтівська, Сумівська, Джулинська школи нагороджені грамотами облуправління освіти за активну участь в обласному етапі.

На даний час у районі діє 4 позашкільні заклади: дитячоюнацька спортивна школа, будинок дитячої творчості, станція юних техніків, станція юних натуралістів, які охоплюють 1265 учнів гуртковою роботою у 95 гуртках.

Позашкільними закладами забезпечується охоплення дітей, які проживають у сільській місцевості, шляхом відкриття філій на базі загальноосвітніх навчальних закладів: у Чернятській, Осіївській, Баланівській школах – гуртки СЮТ; в Сумівській, Баланівській, Хмарівській, Флоринській, Джулинській, Устянській, Яланецькій школах – гуртки СЮН; у Баланівській, Великокиріївській, Бершадських ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 та №3 – гуртки будинку дитячої творчості.

Головна увага акцентується на вихованні громадянинапатріота своєї Батьківщини, готового до подальшої освіти, трудової діяльності, формування здорового способу життя, правової культури.

Цьому в значній мірі сприяє виконання учнями шкіл програм «Моя земля – земля моїх батьків», «Краса і біль України», «Мій край – моя історія жива», «Сто чудес світу», «Козацькому роду – нема переводу», «Кришталеві джерела» та багато інших.

Щороку мистецьку скарбницю Бершадщини поповнюють нові таланти, художні колективи, які беруть участь в обласних оглядах. У квітні минулого року за підсумками обласного огляду вчительської та учнівської народної творчості «Проліски надії2010» район зайняв І місце.

Вісім колективів нагороджено грамотами обласного управління освіти, які брали участь у заключному гала-концерті.

Маємо гарні традиції, досвід, здобутки та надбання. Також є ряд питань та проблем, над вирішенням яких працюємо.

Лідія ДЗЮБЕНКО, начальник відділу освіти РДА, депутат районної ради.


Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Доземний уклін визволителям</b><br />З кожним роком віддаляються в часі події буремних літ Великої Вітчизняної війни, але пам’ять про них і досі відлунює...
3 фото   
<b>Колегія відділу освіти</b><br />29 серпня 2012 року в Бершадському районі відбулось засідання колегії відділу освіти райдержадміністрації, в якому...
3 фото   
<b>Відкрито оновлений дошкільний навчальний заклад у Війтівці</b><br />23 травня 2012 року ввійде в історію села Війтівка яскравою сторіночкою для її наймолодших жителів. В цей день в...
3 фото   
<b>Змагання держслужбовців</b><br />Минулого четверга на Бершадщині відбулось гарне спортивне свято &ndash; на центральному стадіоні міста проходили...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Флорино
Сохацький Станіслав Григорович (1910) 1910 р., українець, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Не тільки на окупованій території бершадці боролися проти фашистської нечисті. Вони билися на фронтах Великої Вітчизняної війни. Серед воїнів були колишні робітники, селяни, вчителі, медпрацівники, службовці установ. 18-річною дівчиною пішла на фронт медична сестра Н. Ю. Тартачна. Вона брала участь у боях під Москвою, де винесла з поля бою понад двісті поранених. Там же була прийнята до лав... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

В центрі уваги - учнівська молодь - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення