Fridge magnet wooden gears

В рідній школі – через півстоліття

  • Подобається0Не подобається
  • 19 Вересня 2011, 09:00

Цей день нам, випускникам 1961 року, запам’ятається надовго, адже ми не збиралися 50 років після закінчення Шляхівської школи. Відійшли у вічність наші вчителі, дехто з однокласників. Нас прийшло на зустріч мало, але згадували всіх. Дивимось по списку. Абрамчук Аня – живе в Гайвороні, не приїхала, хворіє, похоронила чоловіка. Бойко Ліда – не змогла прибути, бо теж хворіє, кілька років тому похоронила дочку. Болобан Галя – чоловік захворів, був у лікарні. Данильченко Степан – організатор зустрічі, проживає в Києві. Думанська Ніна – проживає у Вінниці, на день зустрічі була у лікарні.

Коли сиділи у класі – зателефонували їй у лікарню, чули її голос і як вона плакала – мабуть, згадувала нас всіх, школу, вчителів.

Потім за списком йду я – Кравець Анатолій. Проживаю в Шляховій, працював агрономом, насіннєводом.

Маю дочку, яка закінчила Вінницький медичний інститут, захистила кандидатську дисертацію і працює лікарем на Закарпатті. Син закінчив будівельний і працює в Миколаєві за спеціальністю.

Маю трьох дорослих внуків.

Далі – Карман Василь, проживає в Тирлівці. Працював водієм. Має двох чудових синів, а дружина – Дарія Парфенівна – працює Тирлівським сільським головою.

Костик Женя і Петренко Віталій одружились в 1966 році, закінчили Вінницький медінститут, працюють лікарями в Умані, мають дочку і сина.

Поляківська Тамара – проживає у Вінниці, пенсіонерка, так як і ми всі. Працювала у прокуратурі у Вінниці. Ткачук Іван – проживає в Джулинці, має хорошу сім’ю, працює фермером. Чередник Валентин – проживає в Шляховій, має двох чудових доньок. Разом з дружиною Олею працювали до пенсії ветеринарними лікарями в колгоспі.

Коли ми всі зайшли в школу, нас зустріли наша вчителька Олена Танасівна Васильченко і директор Ніна Миколаївна Кравець. При вході – портрет колишнього голови колгоспу Кузика Григорія Йосиповича, в коридорі гарні картини, які намалював син нашої однокласниці Болобан Галі Льоня. Ніна Миколаївна повела нас в шкільний музей – як там все славно оформлено, які чудові експонати! Ми подарували рідній школі картину.

Ніна Миколаївна подякувала і була вражена тим, що ми зустрілись в стінах рідної школи через 50 років.

Ми зайшли в клас і Олена Танасівна провела з нами урок зустрічі (на знімку).

Кожний по черзі вставав і розповідав про свій життєвий шлях. Жаль, що не було всіх, але ми вже в таких роках, що хворіємо. Хворіє й наша вчителька Марія Іванівна Літвінова, то після нашої зустрічі Чередник Валентин ходив до неї відвідати, розповісти про нашу зустріч.

В той день ішов проливний дощ, і ми так по калюжах і пішли до пам’ятника, поклали квіти, сфотографувались на пам’ять. Моїм однокласникам сподобалось, що біля пам’ятника славно все зроблено. Керівник ТОВ „Світанок-Агросвіт” Олег Іванович Ковбасюк добре оновив центр села. Він син наших однокурсників по технікуму Івана Анатолійовича і Ніни Іванівни.

Зараз ми на пенсії, а на нашому місці працюють, і непогано, наші діти. Я написав про зустріч однокласників через 50 років, щоб збиралися частіше, адже зустрічі з дитинством і юністю завжди цікаві.

Анатолій КРАВЕЦЬ, випускник 1961 року. с. Шляхова.


Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
34 фото   
<b>БАЛАНІВКА</b><br />БАЛАНІВКА &mdash; село, центр сільської Ради, розкинулося на берегах річки Берладинки, за 12 км від районного центру...
15 фото   
<b>ВІЙТІВКА</b><br />Війтівко, Війтівко, Досвітняя зірко. Дягла ти на місто Вишивачок намиста. Війтівко, Війтівко, Подільська...
3 фото   
<b>Символ єдності держави</b><br />На Бершадщині урочисто відзначили День Соборності України. З нагоди 96-ої річниці проголошення Акту Злуки Української...
3 фото   
<b>Війтівка йде в ногу з часом</b><br />13 грудня цього року голова районної державної адміністрації Олександр Снігур з групою спеціалістів відвідав...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Кидрасівка
Веник Гаврило Дем'янович (1918) 1918 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Ст. сержант. Загинув 00.08.44.

З історії Бершаді
До складу підпільних груп, кількість яких зростала, вступали все нові члени. В березні 1943 року для координації розгалуженої сітки підпілля та керівництва двома партизанськими загонами підпільний райком КП(б)У створив Раду на чолі в О. Р. Пилипчуком та партійне бюро у складі Н. Ферштендікера, К. О. Пустовойтова, Я. Ш. Таліса, О. Р. Пилипчука та Н. Т. Друзя. Через 51 комуніста бюро здійснювало... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

В рідній школі – через півстоліття - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники