Fridge magnet wooden gears

«Шкільна родина»

  • Подобається0Не подобається
  • 1 Квітня 2012, 21:22

Виходом нових книг наших земляків нині нікого не здивуєш. І в нашому районі вже вийшли кілька десятків книг місцевих авторів. Однак це видання унікальне. Напевно, ні в області, ні в Україні ще не з’являлося подібне. Понад півтисячі сторінок, не менше фотознімків з минулого і сучасного, ошатне, навіть святкове оформлення – це літопис Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1. Його автор – директор школи, відмінник народної освіти, відомий в Україні освітянин і краєзнавець Григорій Погончик. Зовсім недавно світ побачили його книги про рідну Баланівку і храми Бершадщини, а днями вийшла друком нова з напрочуд вдалою і точною назвою – «Шкільна родина».

Можна тільки захоплюватися величезним обсягом роботи, що її виконав автор для того, щоб ця своєрідна енциклопедія шкільного життя побачила світ. У передньому слові Григорій Олексійович звертається до читачів: «Літопис буде цікавим для тих, хто тут навчався і навчається, хто все життя присвятив школі – учителям, колишнім випускникам, для яких школа є першою альмаматер на шляху здобуття освіти й становлення професійної майстерності. Книга стане у пригоді тим, у кого ностальгія за безтурботним шкільним дитинством, за краєм, де народився й виріс.

Вона буде цінною для майбутніх випускників і для тих, хто вперше переступить шкільний поріг».

Розповідаючи про історію школи, автор намагався якомога повніше висвітлити всі етапи розвитку народної освіти і в країні, і в районі. Що стосується безпосередньо першої міської школи, то він максимально використав усі можливі документи і знімки.

Скажімо, подано дані про педагогів школи різних епох, директорів, список медалістів, починаючи з 1950 року, інформацію про багатьох випускників, спогади колишніх і нинішніх працівників. Власне кажучи, нема такої галузі шкільного життя, яка б не була відображена у книзі.

Написана історія школи гарною мовою, тут багато чорно-білих і кольорових ілюстрацій. Перед нами постають різні аспекти життя педагогічного і учнівського колективів – і навчальний, і виховний процеси. Особливу цінність складають знімки минулих років. Знайшлося місце і для віршів, авторами яких є вчителі та учні школи.

Звичайно, розповісти у короткій кореспонденції про всі особливості цього об’ємного видання нема змоги – книгу потрібно читати і перечитувати, адже кожен, хто візьме до рук «Шкільну родину», обов’язково знайде тут інформацію про своїх рідних, знайомих, земляків.

Книга видана за кошти автора при фінансовій підтримці І.І. Андрушка, Г.М. Заболотного, М.І. Кучера, О.Ф. Снігура, М.Г. Бурлаки. Зауважу: при роботі над книгою автор витратив чимало особистих коштів. На таке здатні лише безкорисливі люди. Тих же, хто думає, що за книги автори одержують чималі гонорари, змушений повідомити, що такі часи давно відійшли. І щоб видати книгу, потрібно вкладати або власні немалі кошти, або шукати спонсорів. Втім, це вже тема іншої розмови. А поки що привітаємо Григорія Олексійовича із виходом книги і побажаємо йому нових творчих здобутків.

Федір ШЕВЧУК


Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
20 фото   
<b>Струтинська Галина Юріївна (Galina Hayes)</b><br />Галина народилася й отримала освіту в колишньому Радянському Союзі. Коли їй було всього 16 років, її батько відіслав...
2 фото   
<b>В Житомирі презентували книгу спогадів про В. Кавуна</b><br />5 травня у Житомирській облдержадміністрації відбулася презентація книги спогадів про Василя Кавуна «Живий у пам’яті...
7 фото   
<b>Полуничка</b><br />
3 фото   
<b>Журналісти працюють і в свято</b><br />У понеділок з нагоди професійного свята &ndash; Дня журналіста &ndash; в редакції районки зібралися працівники...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Шумилів
Червоняк Федір Устимович (1921) 1921 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1945 р.

З історії Бершаді
З невеликої майстерні, де кілька ремісників виготовляли раніше на замовлення селян вози та брички, до сучасного підприємства з потужною енергетичною базою — такий шлях за роки Радянської влади меблевої фабрики. Нині вона дає для квартир трудящих та підприємств громадського харчування меблів на 2 млн. крб. щорічно. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

«Шкільна родина» - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники