Fridge magnet wooden gears

Гарний слід на землі

  • Подобається0Не подобається
  • 1 Квітня 2012, 21:23

На його долю випало чимало випробувань. Був найменшим із чотирьох дітей Тимофія і Теклі Гончаруків з Бирлівки. Батька забрала страшна хвороба за кілька місяців до народження сина, який побачив світ якраз на свято Теплого Олекси. І сталася ця подія рівно сімдесят років тому, коли вже тривала найстрашніша в історії людства війна. Маленький Олексій, здається, і не був дитиною, одразу увійшов у дорослість. Пережив голод, холод, смерть близьких людей (ще малими пішли із життя сестра Ганнуся та брат Миколка).
Брат Іван поїхав учитися в Миколаїв. А найменший Олекса залишився за господаря – щоденно переймався турботами по домашньому господарству. Щоб заробити на шматок хліба, літом у колгоспі пас лошата.

Коли закінчував семирічку, важко захворіла мати. Змушений був залишити ремісниче училище на Донбасі і повернутися додому, бо мамі ставало все гірше. Довгих дев’ять років доглядав син прикуту до ліжка матір. І ходив на роботу – працював у місцевому колгоспі. Робив усе, що скажуть.

Згодом заочно закінчив Верхівський сільськогосподарський технікум, працював помічником бригадира, бригадиром, секретарем комсомольської організації. Без відриву від виробництва здобув і вищу освіту. Доля закидала його у різні господарства, де обіймав посади і заступника голови колгоспу, і парторга.

Поступово набирався досвіду, сформувався як умілий керівник. І в тридцять років став головою колгоспу у Ставках, вивів господарство у число передових.

А через сім років чекала його Війтівка, якій віддав найбільше літ і праці. Село – одне з найбільших у районі. Олексій Тимофійович завжди на перше місце у своїй роботі ставив турботу про людей. Як про трудівників і жителів села подбаєш, такою буде й віддача. І вже в перший рік його головування колгосп відзначили престижним тоді Всесоюзним червоним прапором.

За щоденними турботами про виробничі показники не забували у Війтівці про соціальний розвиток села. Саме при Гончарукові була збудована нова сучасна школа (до речі, її директором довгий час працювала дружина Олексія Тимофійовича Зоя Юріївна).

Особливу увагу голова приділяв сільській культурі, за рахунок господарства утримувалися гуртки художньої самодіяльності, закуповувалися костюми, інструменти, надавалася інша допомога. Олексієві Гончаруку єдиному в області на той час двічі було присвоєно звання «Покровитель культури».

Взагалі, у нього чимало нагород. «Знак Пошани» – то за Ставки, Трудового Червоного Прапора – за Війтівку. А медалей ВДНГ СРСР та УРСР, грамот, дипломів і не злічити.
В останні роки перед виходом на пенсію Олексій Тимофійович працював заступником голови районної ради.

Нині він на заслуженому відпочинку. Час вніс деякі корективи в його життя. Прийшла нова епоха, нові люди. Але ніхто не повинен забувати того, що створене їхніми попередниками, хто сумлінно і самовіддано трудився багато десятиліть. Маємо дотримуватися спадкоємності поколінь, вчитися на досвіді попередників.

Сьогодні на життєвому календарі Олексія Тимофійовича – сімдесят. Дата, яка спонукає до філософських роздумів про прожите, здобуте і втрачене. Зичимо нашому землякові здоров’я, довголіття, усяких гараздів і всього найкращого в житті.

Федір ШЕВЧУК


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Є така річка в Бершадському районі</b><br />Для тих, хто ще&nbsp;не знає, нам до Ялти рукою подати. В&nbsp;селі М'якохід тече на перший погляд непримітний...
3 фото   
<b>Відкрито центр обслуговування платників податків</b><br />16 травня 2012 року при Бершадській міжрайонній державній податковій інспекції відкрито центр обслуговування...
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора. Хмільниччина - тур другий.</b><br />Хоч надворі веселилася зима, а дорога скоріш за все нагадувала льодову ковзанку, до Хмільника добралися вчасно,...
4 фото   
<b>Пожежники з Моравіци відвідали Баланівку</b><br />На свято Івана Купала в Баланівку приїхали польські друзі з гміни Моравіца Свєнтокшиського воєводства. Вони привезли,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Мацета Трохим Матвійович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.42.

З історії Бершаді
Особливо багато праці довелося прикласти для відбудови заводу та господарства радгоспу дружному колективу цукровиків на чолі з комуністом директором цукрового комбінату К. П. Казіміровим. Протягом чотирьох з половиною місяців 1944 року робітники працювали добровільно по 10—12 годин. Уже з жовтня, перекривши заплановані строки, завод став до ладу, почав переробляти цукрові буряки із... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Гарний слід на землі - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники