Fridge magnet wooden gears

Останній політ полковника Олексія Овчарука

  • Подобається2Не подобається
  • 6 Лютого 2018, 09:00

На знімку: О. В. Овчарук

Минулого тижня, 25 січня, близько 19-ої години на Полтавщині біля Кременчука сталася трагедія з гелікоптером Мі-8, в якій загинули всі чотири члени екіпажу. Серед версій катастрофи – зіткнення з металевим тросом телевежі або з дротами лінії електропередач. Унаслідок катастрофи не стало командира борту Сергія Шевченка, другого пілота Миколи Науменка, борт-інженерів Олексія Блінкова та нашого земляка Олексія Овчарука з Джулинки.

Олексій Миколайович Овчарук народився 15 жовтня 1958 року в сім’ї сільських інтелігентів у Березівці. Ріс звичайним хлопчиною, закінчив восьмирічку у рідному селі, два роки – дев’ятий і десятий класи – навчався у Тернівській середній школі. У 1976 році став курсантом Харківського вищого військового льотного училища. Курсантські будні, навчальні польоти, короткі відпустки… Непомітно пролетіли роки.. 1981-го молодий лейтенант розпочинає службу в Прибалтійському військовому окрузі, згодом його перевели до Забайкалля, звідси – відрядження в Афганістан… П’ятнадцять місяців війни… Материнська молитва, любов коханої, льотна майстерність оберігали Олексія. І от – повернення до рідного полку… Як же хотілося додому, в Україну, хоч у відпустку! Але… обставини не дозволяли.

Страшна звістка про Чорнобильську катастрофу… Працюють вертольоти… Рапорт – і от п’ять екіпажів на літаку командуючого Ту-154. Пересадка – і Ан-96 вилітає до Чернігова на базу місцевого льотного училища.

10 травня 1986 року – перший виліт. До вертольота Мі6 підвішено транспортний парашут, наповнений мішками із піском. Дві стропи обв’язані навколо утвореного мішка для фіксації вантажу, підйом у повітря – і курс на реактор.

Летіли на висоті не нижче 200 метрів, щоб не заважала вентиляційна труба АЕС висотою 140 метрів. Треба було бути дуже точними, ретельно виконувати команди авіанавідника, а ще – враховувати, що над реактором через високу температуру різко падала підйомна сила вертольота. І так шість вильотів щоденно протягом цілого місяця. Після закінчення денних вильотів – дез - активація вертольота на аеродромі в Малейках.

Через місяць екіпаж змінили. Про йшов перенавчання на новий тип вертольота Мі26. Восени знову в Чорнобилі – заливали спеціальною сумішшю поверхню землі, щоб не роздувався радіоактивний пил.

До виходу на пенсію служив в Олександрії. Попрощався з військовою авіацією полковник Овчарук у 1994 році. В 2000-му став джулинчанином, побудував тут дім. Разом із дружиною Тамілою виховали двох синів – Олександра та Дмитра.

Олексій Миколайович Овчарук, військовий льотчик, пройшовши 15 місяців війни в Афганістані, здійснивши вильоти над палаючим Чорнобильським реактором, літаючи над Африканським континентом, завжди повертався до рідної домівки. А цього разу небо, яке його стихією, назавжди забрало життя патріота, воїна-афганця, ліквідатора аварії на ЧАЕС, люблячого чоловіка, батька, надійного друга, нашого славного земляка-героя.

Джулинська об’єднана територіальна громада, жителі району висловлюють глибокі співчуття рідним і близьким Олексія. Нехай буде світлою пам’ять про велику Людину!

Олена БІЛОГРИВА, Руслана РУДЕНКО, с. Джулинка.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Без минулого немає майбутнього</b><br />Минулого тижня у читальному залі районної бібліотеки відбулась особлива подія для нашого краю – презентовано книги...
2 фото   
<b>Фестиваль «На Гозері»</b><br />Перший етнофестиваль «На Гозері» відбувся 9 вересня в селі Бондурівці Чечельницького району. Було...
2 фото   
<b>Шляхова віджнивувала першою. Інші – на завершенні. Результати – контрастні</b><br />Хоч під ранніми зерновими культурами у ТОВ «Світанок-Агросвіт» зайнято було в цьому році більше тисячі гектарів поля,...
6 фото   
<b>Оновлено медичні заклади</b><br />Минулого тижня одразу у трьох селах району відбулися пам’ятні події, пов’язані із введенням у дію оновлених медичних...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Михайлівка
Драпак Семен Степанович (1918) 1918 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1942 р.

З історії Бершаді
Квітне старовинна Бершадь, за роки Радянської влади вона перетворилася на соціалістичне місто. В грудні 1966 року, враховуючи питому вагу в розвитку економіки й культури, збільшення кількості населення, Президія Верховної Ради УРСР ухвалила перевести Бершадь з селища міського типу в місто районного підпорядкування. На вулицях, що після вигнання окупантів являли згарища та самі руїни, споруджено... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Останній політ полковника Олексія Овчарука - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники