Fridge magnet wooden gears

Без минулого немає майбутнього

  • Подобається0Не подобається
  • 17 Липня 2014, 23:01

Минулого тижня у читальному залі районної бібліотеки відбулась особлива подія для нашого краю – презентовано книги «Бершадщина: з минулого – у майбутнє», «Джерело знань. Бібліотеки Бершадщини» та «Кровоточащая рана» (співавтор Ізя Кацап – президент Асоціації в’язнів гетто і концтаборів з колишнього СРСР, редактор журналу «Вісник», США) авторства Григорія Погончика, педагога, відмінника освіти, краєзнавця, публіциста, переможця та лауреата всеукраїнських та міжнародних конкурсів, знаного не тільки у нашому районі, а й далеко за його межами.

Більше тридцяти років віддав автор педагогічній і краєзнавчій роботі.

За неповних чотири роки, починаючи з 2010-го, з-під пера Григорія Олексійовича вийшло дев’ять книг, а десята – перебуває в роботі. Всі книги варті уваги, але особливої – книга «Бершадщина: з минулого – у майбутнє» – результат багаторічних досліджень, видана у 2013 році. Натхненником у створенні такого монументального видання Григорій Олексійович називає Ф.Х. Шевчука, який постійно підштовхував його завершити почате. У праці розкрито чимало «білих плям» історичного минулого нашого регіону, віднайдено та введено в обіг значну кількість практично невідомих архівно-документальних матеріалів, подано біографічні дані про когорту кращих уродженців району – гордості Вінниччини, Поділля, України, використано архівні фотоматеріали та публікації знаних людей нашого краю. Книга розрахована на широке коло читачів і для майбутніх поколінь буде неабияким над банням, адже «без минулого немає майбутнього».

Особливе місце у дослідницькій роботі Григорія Олексійовича займає вивчення історії Голодоморів та Голокосту на Бершадщині, яким присвячено масу статей, публікацій, книги «Голодомор 1932-1933 рр. на Бершадщині» та «Кровоточащая рана» і навіть відеофільми, створені автором та його учнями. Педагог тісно співпрацює з міжнародними організаціями з питань Голокосту. Зовсім нещодавно автор, як учасник міжнародної наукової конференції, побував у США.

Неодноразово писав автор і про школу, де натхненно працює директором уже понад чверть століття.

Одну зі своїх книг Григорій Олексійович подарував усім бібліотекам району.

У ході презентації змістовно та цікаво провела екскурс виданнями автора бібліотекар районної бібліотеки Ніна Сидоренко.

Подякою відділу культури та туризму Бершадської РДА та квітами нагородила Г. О. Погончика начальник відділу, заслужений працівник культури Надія Герасимчук. А також квіти та подарунок вручила директор районної бібліотеки Лідія Бернацька.

Усі, кого було запрошено до слова, подякували Григорію Олексійовичу за значну роботу, вагомий внесок у популяризацію історії Бершадщини і не тільки, побажали здоров’я, всіх благ, не зупинятися на досягнутому, відкриваючи нашому краю та Україні нові сторінки історії.

Тетяна БОНДАР.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Графік</b><br />проведення особистого прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації
5 фото   
<b>1 вересня - День Знань</b><br />Сьогодні його урочисто відзначають в усіх куточках нашої України; з веселою піснею першого дзвоника, морем яскравих...
9 фото   
<b>Подарунки до зимових канікул</b><br />Гарними новорічними та різдвяними святами завершився минулий та розпочався новий 2012 рік. Особливо радісними вони...
2 фото   
<b>Коли керівники і громада – в одній упряжці</b><br />Не випадково в заголовок винесено саме такі слова, оскільки тандем сільського голови і керівника ТОВ...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Вовчок
Мацилецький Іван Іванович (1915) 1915 р., українець. Кадровий. Ст. лейтенант. Загинув 15.01.43. Похов. с. Сасівка, Реп'їнський р-н, Воронезька обл.

З історії Бершаді
Найбільше Бершадське підприємство — цукровий комбінат. Завдяки комплексній механізації та автоматизації технологічних процесів, широкому застосуванню електродвигунів, після спорудження в 1960 році електростанції цукрокомбінат виробляє щорічно понад 2 млн. цнт цукру. В 1971 році тут працювало понад 600 робітників. Колектив заводу славиться своїми трудовими успіхами, більшість бригад, змін,... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Без минулого немає майбутнього - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники