Fridge magnet wooden gears

Коли керівники і громада – в одній упряжці

 • Подобається1Не подобається
 • 30 Листопада 2011, 23:24


Під час перебування в школі особливо вразив музей історії Шляхової – керівник музею О.І. Полубуткіна та директор школи Н.М. Кравець розповідають гостям про особливості сільської історії

Не випадково в заголовок винесено саме такі слова, оскільки тандем сільського голови і керівника ТОВ «Світанок-Агросвіт», їх тісна співпраця, вболівання за долю села і його людей, в поєднанні із керівниками трудових колективів бюджетної сфери, приносить гарні результати. Такий висновок після побаченого було зроблено в ході проведення чергового «Дня районної ради» в Шляхівській територіальній громаді.

Голова районної ради М.Г. Бурлака прибув у Шляхову із своїм заступником В.С. Бондаренком, головою постійної комісії районної ради Л.М. Бучеком, до яких на місці приєднався і керівник місцевого ТОВ «Світанок-Агросвіт», депутат районної ради О.І. Ковбасюк.

В сільській раді відбулася розмова з її апаратом, а також з сільським головою М.П. Макарчуком про життя громади.

Вона складається з трьох сіл, де проживає 2,5 тис. жителів, тому голова районної ради з місцевими керівниками зосередився в основному на відвідинах трудових колективів та об’єктів у Шляховій та Завітному, а В.С. Бондаренко з «командою» працював у Теофилівці.

Відразу кидається у вічі доглянутий центр Шляхової, де зосереджені основні об’єкти соціально-культурного призначення. Особливо хочеться відзначити охайний Меморіал загиблим односельчанам у роки війни, а також церкву.

Гарне враження залишили відвідини Шляхівської школи, де навчається 242 учні. В ній тепло і затишно, навчально-виховний процес завдяки професіоналізму педагогічного колективу проводиться на високому рівні. Тут створено чудовий музей історії села з унікальними експонатами. Нині в школі реконструюється частина приміщення під їдальню та внутрішні туалети, де 12 вікон будуть замінені на пластикові.

Гарні умови створено і в дитячому садку, який відвідують 40 дошкільнят. При допомозі товариства тут встановлено піролізний котел, який здешевлює опалення.
Разом з тим, тут ще необхідно утепляти другий поверх, заміняти вікна.

Величний будинок культури теж справив гарне враження, однак тут потребує ремонту покрівля.

Адмінкорпус товариства, де розміщена й сільська рада, чудово вписується в ансамбль будівель центральної площі разом з магазинами, однак другий поверх «ЦУМу», який на балансі районного побуткомбінату, пустує і потребує ремонту. Так як і частина приміщення, де розмістилися поштове відділення та філія «Ощадбанку». А послугами спортивного комплексу, який взято в оренду сільським підприємством і доглядається завдяки його фінансуванню, користуються сотні жителів громади.

Згадавши вже про місцеве ТОВ «Світанок-Агросвіт», хочеться зупинитися на декількох прикладах суттєвої його допомоги селу й територіальній громаді. Щороку тільки на ці потреби товариством фінансується 150-180 тис. гривень.

Сільський голова особливо відзначив роль ТОВ і його керівника О.І. Ковбасюка. – Якби не їх постійна допомога, – зазначив Микола Петрович, – подібних здобутків ми б не мали.
Сільгосппідприємством капітально облаштовується нині сільський ринок, який ним взято в оренду в сільської ради, збудовано автобусну зупинку на виїзді з села, постійно наводиться порядок на сміттєзвалищі, а центр Шляхової доглядає працівниця за кошти товариства.

Людям безкоштовно оруться городи технікою сільгосппідприємства, безплатно виділяються хліб і хлібобулочні вироби, крупи й олія на харчування в школу та лікарню.

За оренду в людей земельного паю, який налічує десь 2 га, видано по 6 цнт пшениці і по 5 цнт кукурудзи. Тут щороку проводяться досить солідні виплати за оренду майнових паїв, про що в багатьох господарствах вже давно забули.

Навіть на похорони виділяються пайовикам продукти безкоштовно.

В сільгосппідприємстві нині працює 200 шляхівчан, а літом, коли працює ще й цегельний завод, кількість збільшується до 260. Хіба все це не є соціальним захистом людей?

Олег Іванович Ковбасюк стверджує, що можна було б досить швидко підняти і зарплату – це зменшивши, як це роблять багато інвесторів, кількість працюючих. Але, вболіваючи за долю своїх односельців, він цього робити не буде.

Побували ми того дня і на фермі, де утримується 550 голів ВРХ, з яких 280 корів. Тут проведено ремонти приміщень, все підготовлено до роботи в зимових умовах.

Відвідав М.Г. Бурлака разом з керівниками села і сільгосптовариства Завітне, де побував у сільському клубі та ФАПі. На жаль, через затримку працівниками газової контори котел на лікарняній установі ще не був запалений, тому в приміщенні було прохолодно. В розмові з людьми знову почули вдячність О.І. Ковбасюку та М.П. Макарчуку за увагу і турботу про жителів Завітного. Адже лише за допомогою сільгосппідприємства тут споруджено 7,8 км газопроводу, висипано до 800 м дороги, на окремих частинах вулиць встановлено освітлення. І хоч тут проживає всього 130 жителів, всі вони мають належні умови. Зараз в селі скуповують безхозні хати вихідці з інших сіл.

В територіальній громаді діє 29 торговельних точок.

Тож обговорювалося в сільській раді і питання залучення можливостей її власників чи орендарів для потреб громади, так само як і фермерів.

Нині тут діє і три заготівельні пункти молока від населення.

Не можна не згадати і про функціонування в селі двох прийомних сімей – Віталія Григоровича Стьопіна та Марії Борисівни Марченкової, кожен з яких своїм подружжям виховують багатьох прийомних дітей.

Під час прийому громадян головний лікар місцевої лікарні Б.Я. Волчастий просив через газету висловити подяку за допомогу всім керівникам сільгосппідприємств навколишніх сіл і особливо О.І. Ковбасюку. Тільки нещодавно біля лікарні шляхівським товариством висипано дорогу. Разом з тим, Богдан Ярославович просив районну владу, попередньо теж подякувавши їй за допомогу, посприяти тепер в укомплектуванні рентген-кабінета. А М.Г. Гончар від імені жителів вулиці Ярової просила висипати дорогу.

Хай не складеться в читача враження, що всі сільські проблеми в Шляховій вирішені.

Зовсім ні. Гострою є тут проблема відсутності автобусної зупинки в центрі, що зовсім не вкладається в гарні рамки.

Необхідно якнайшвидше обладнати тут і пункт по заготівлі вторсировини. Не дивлячись на велику підтримку жителів Теофилівки керівником місцевого ПП «Відродження» М.В. Кінашем, проблем тут також вистачає. Ніяк не вдається продовжити в цьому селі і будівництво церковної споруди.

В цілому ж, відвідини Шляхівської територіальної громади ще раз засвідчили: успіхів домагаються там, де є співпраця і бажання всіх, особливо керівників, працювати на результат в інтересах людей.

Павло БАЙДАЛЮК


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>В Житомирі презентували книгу спогадів про В. Кавуна</b><br />5 травня у Житомирській облдержадміністрації відбулася презентація книги спогадів про Василя Кавуна «Живий у пам’яті...
2 фото   
<b>Соціальні послуги служби зайнятості нового покоління</b><br />Зростаючі масштаби безробіття, збільшення його тривалості потребують підвищення ефективності діяльності служби...
3 фото   
<b>Війтівка йде в ногу з часом</b><br />13 грудня цього року голова районної державної адміністрації Олександр Снігур з групою спеціалістів відвідав...
4 фото   
<b>Голова облдержадміністрації наказав навести порядок у сфері заготівлі молока</b><br />Голова облдержадміністрації дав місяць на впорядкування відносин виробників та переробників молока згідно з...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Михайлівка
Палагній Семен Степанович (1913) 1913 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1944 р. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Широкий розмах руху підпільників та партизанів у Бершадському районі змушений був визнати префект Балтського повіту. Він зазначав у листопаді 1943 року, що тут збільшилась кількість загонів, учасники яких захоплюють зброю у жандармів та військових; зникають з фашистських обозів разом з підводами місцеві провідники. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Коли керівники і громада – в одній упряжці - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення