Fridge magnet wooden gears

На те і влада, щоб міцніла громада

 • Подобається0Не подобається
 • 6 Квітня 2011, 09:00


На знімку: Перебуваючи у Кидрасівці, О.Ф. Снігур зустрівся і з механізаторами, які готувалися до виїзду на посів гороху у СФГ «Кидрасівське»

Хоч у Кидрасівці лише 329 дворів, та із них діючих лише до двохсот, в яких проживає 446 чоловік населення, орієнтуючись хоча б на загальний вигляд цього села, зокрема його центр, ні в кого, мабуть, навіть думки не промайне, щоб назвати його неперспективним. Тим більше, що 214 його жителів ще працездатного віку. Діють тут три селянсько-фермерських господарства і, чим найбільше гордиться сільський голова В.І. Беник, діючими залишаються всі об’єкти соціальної сфери – школа, ФАП, відділення поштового зв’язку, будинок культури, бібліотека і навіть новозбудована церква.

Черговий приїзд сюди за графіком голова райдержадміністрації О. Ф. Снігур розпочав минулої середи разом з керівниками окремих управлінь та служб з відвідання бюджетних об’єктів.

Кидрасівська школа, у якій нині навчаються лише 35 учнів, зустріла порядком, як на подвір’ї, так і в її стінах.

До директора Н.А. Заболотної зауваження було єдине –щодо недостатнього освітлення в класах. Як згодом виявилося, ремонту давно потребує електропроводка.

Не міг сільський голова не гордитися і красенем – дитячим садком, який відчинив свої двері після п’ятнадцятирічної перерви вже при його головуванні. Хоч під цей заклад відвели частину школи, але при підтримці влади та впливових спонсорів тут і підлога з електропідігрівом, і криницю викопали, завдяки чому є проточна вода. Встановивши зонний лічильник, на обігрів використовують електроенергію у нічну пору за дешевим тарифом.

Порядок дотримується і в будинку культури, в якому завідуючою Л.М. Басалига – тут проводяться різноманітні заходи. А от ремонту, зокрема заміни вікон і дверей, даний об’єкт потребує. Щоправда, є у ньому і роботи, як от з ремонтом стелі у залі для глядачів, які можна було б виконати без особливих затрат, якби за це взялися. Як, наприклад, взялися за благоустрій цього села депутати сільської ради. Причому розпочали цю роботу вони ще задовго до того, як було оголошено двомісячник, тому чимало вже в селі зроблено.

Порядком зустріла і сільська бібліотека. Перебуваючи у Кидрасівці, О.Ф. Снігур зустрівся і з механізаторами, які готувалися до виїзду на посів гороху у СФГ «Кидрасівське», яке очолює депутат районної ради В.М. Гумен (на знімку).

Як виявилося, крім місцевих, четверо з них добираються на роботу з Голдашівки, двоє з Романівки, хоч у самій Кидрасівці безробітних, хоч відбавляй. Мабуть, проблема сільського безробіття ще потребує вивчення. Головою райдержадміністрації звернуто увагу на необхідність розвитку тваринництва і вирощування цукрових буряків.

А от торговельники здивували, реалізуючи завезений з Бершаді хліб по 3,25 гривні.

Адже існує перелік товарів, на які націнка, в тому числі і на цей хліб, якщо його у магазин привозять, повинна становити не більше п’яти відсотків до оптової ціни. Тобто хліб цей повинні були продавати по 3,1 гривні. Інша справа, якби власник магазину завозив його сам. Тоді ціну він мав би право підняти до 15 відсотків від оптової і хліб коштував би дорожче. Затрати ж власник магазину має право перекладати на продукти, які не мають торговельних обмежень.

Продавці зізналися, що В.І. Беник проводив з ними відповідну роз’яснювальну роботу, а от чому вони не дотримуються рекомендацій, пояснити не могли.

Помітні переміни на краще сталися і в Кидрасівському відділенні поштового зв’язку. У свій час вже навіть йшлося про його закриття, але політика нинішньої влади у районі така, щоб заклади соціальної сфери у селах всетаки не закривати. Адже не кожний із 170 кидрасівських пенсіонерів міг би при потребі добратися на пошту у Голдашівку.

ФАП, на якому завідуючим Ю.А. Заболотний, міг би бути зразковим, якби у ньому замінити вікна. Як виявилося, і дану проблему могли б вже, напевно, вирішити, якби на перепоні у діяльності сільського голови не постало те, що приміщення, у якому він знаходиться, на приватному балансі. А в такому випадку сільська рада не має права виділяти кошти на його ремонт.

Низку проблем представниками даної громади було порушено і під час їх прийому О.Ф. Снігуром та його командою. Наприклад, не влаштовує людей автобусне сполучення, продовжують хвилювати закупівельні ціни на молоко.

Група жінок прийшла вияснити відносно доплат до пенсій дітям війни (на знімку), хоч не раз вже пояснювалося, що дана проблема може бути вирішеною тільки через суд. Та і в цьому випадку доплату можна буде отримати лише за останніх півроку.

Надто були претензії до працівників енергозбуту, які прагнуть стягувати плату за спожиту електроенергію наперед. Вже безпосередньо у Кидрасівці було вирішено, що дану проблему легко буде подолати, налагодивши як слід роботу контролерів енергозбуту.

В цілому ж, які проблеми не порушувалися б, їх вирішення якщо навіть не в компетенції сільських рад, то їх працівники зобов’язані сприяти у цьому. Владою ж усі вони беруться на контроль, щоб можна було відстежувати, як вони вирішуватимуться.

В цілому враження про дане село, громаду склалося позитивне, хоч працювати є ще над чим. Адже проблеми набагато легше попередити.

Поряд з іншими завданнями головою райдержадміністрації було зроблено наголос на необхідності заліснення непридатних для обробітку земель. Тим більше, що кошти на це виділяються.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
20 фото   
<b>Струтинська Галина Юріївна (Galina Hayes)</b><br />Галина народилася й отримала освіту в колишньому Радянському Союзі. Коли їй було всього 16 років, її батько відіслав...
5 фото   
<b>Святкували 21-у річницю незалежності України</b><br />Урочисті заходи з нагоди 21-ї річниці незалежності проведено на центральній площі міста 24 серпня. Святково прибрані...
7 фото   
<b>Стати кращими – не просто</b><br />До Дня працівників ветеринарної медицини: Напередодні професійного свята сиджу за столом над чистим аркушем паперу,...
2 фото   
<b>Привітали ветеранів</b><br />Війтівка Голова районної організації ветеранів України Володимир Крамар побував у Олексія Красиленка, ветерана та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Гоцюк Омелян Іванович (1917) 1917 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 03.04.43.

З історії Бершаді
І знову трудящі бралися до мирної праці. В червні 1920 року в Бершаді був створений районний партійний комітет. Під керівництвом партійної організації налагоджувалося трудове творче життя. Приступили до відбудови цукрового заводу, ремонту школи. Селяни успішно провели осінню посівну кампанію, У вересні 1920 року в житті трудящих Бершаді сталася визначна подія — 120 незаможників... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

На те і влада, щоб міцніла громада - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення