Fridge magnet wooden gears

Білоруська конференція

  • Подобається4Не подобається
  • 11 Квітня 2012, 09:00

На знімку: команда від України (Тетяна Шевчук друга зліва)

«Чим тебе приваблюють заняття в Малій академії наук, що вони дають тобі?» – такими запитаннями я розпочинаю свою бесіду з ученицею 9-А класу Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Тетяною Шевчук, учасницею Білоруської конференції.
Дівчинка, подумавши трохи, відповіла: «У Вінницькому регіональному відділенні МАН займаюся другий рік. За цей час я навчилася писати наукові роботи, працювати з літературою, шукати необхідну інформацію, а головне: бути впевненою, вміти відстоювати власну позицію та думки. Мабуть, саме тому я брала участь у роботі ХVІ Білоруській конференції, що відбувалася в Мінську. Її мета: виявлення та підтримка обдарованої учнівської молоді, примноження інтелектуального потенціалу, підготовка майбутньої наукової зміни, поліпшення якості природничої освіти.

Робота конференції відбувалася по секціях: астрономія, біологія, хімія, фізика, інформатика та математика.

Українська команда, яка складалася з представників Чернігівської, Тернопільської, Харківської, Дніпропетровської, Вінницької областей, відбула на конкурс під керівництвом директора Чернігівської станції юних натуралістів Л.А. Трегубової. Потрапити на конференцію було не так просто: необхідно було перемогти у Всеукраїнському конкурсі, що проводився Малою академією наук або НЕНЦ, а потім переможці різних Всеукраїнських конкурсів змагались між собою за право представляти Україну на Міжнародних конкурсах. Дітей оцінювали представники Київського університету ім. Шевченка та Національного технічного університету КПІ. Роботи перекладалися російською та англійською мовами, рецензувалися науковцями. Таким чином, було зроблено ретельний відбір учасників, і до фінального етапу потрапили сильніші з найсильніших».

У 2011 році учениця Бершадської ЗОШ №2 Тетяна Шевчук принесла своїй школі велику кількість перемог в номінації «Фізика»: ІІ місце у конкурсі з енергозбереження, що проводився МАН; звання «Лауреат» у конкурсі «Майбутнє України» та І місце у форумі-конкурсі учнівської та студентської молоді «Дотик природи», що проводився в рамках Третьої Національної виставки «Інноватика в сучасній освіті», чим впевнено заявила про себе науковій еліті України. Тому Національний еколого-натуралістичний центр та Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України рекомендували ученицю для участі у ХVІ Білоруській конференції як єдину представницю Вінницької області. Але рекомендувало – це не означає відправило, тому що постало питання не менш важливе, ніж перемога: де взяти кошти для поїздки за кордон, адже участь у міжнародних змаганнях та конкурсах відбувається за спонсорські кошти.

Це питання допомогли вирішити начальник відділу освіти Бершадської РДА Л.І. Дзюбенко та депутат Вінницької обласної ради, директор ПрАТ «Зернопродукт МХП» М.І. Кучер. Коли директор школи В.М. Ковальський звернувся до депутата з проханням посприяти оплаті вартості квитків з Києва до Мінська, Микола Іванович не тільки виконав прохання, а й забезпечив проїзд до м. Києва та назад.

Всього було використано 1700 грн. спонсорських коштів. Микола Іванович запевнив, що також при будь-якій нагоді допоможе учням школи потрапити на міжнародні конкурси, залишається тільки перемагати.

Робота Тетяни Шевчук «Застосування енергозберігаючих технологій в побуті» є не тільки цікавою, а й актуальною на сьогоднішній день.

Отож привертає увагу як науковців, так і інженерів-практиків, адже проблема енергозбереження – одна з насущних у сучасному світі.

Після всіх хвилювань, пов’я за них з дорогою, участю у конференції, адже довелося виступати перед найкращими науковцями братньої країни, враження Тетяни від конференції залишилося дуже гарними. Також українську команду ознайомили з Мінськом.

Поїздка залишила прекрасне враження і запам’яталася учасникам своєю гостинністю, шанобливістю, делікатністю у ставленні до гостей.

Марія ТИТАРЧУК, вчителька фізики Бершадської ЗОШ №2.


Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Красносілка – "солодка" і гаряча точка району…</b><br />22 вересня 2011 року працівники Красносілського цукрового заводу організували мітинг на центральній площі міста...
1 фото   
<b>Атрибути різдвяних свят</b><br />Серед чималої кількості нових свят та традицій залишається популярним і важливим Різдво. Готуються до нього...
2 фото   
<b>Освятили передачі для бійців АТО</b><br />Напередодні свята Христового Воскресіння бершадці, які відстоюють свободу та незалежність України у зоні проведення...
2 фото   
<b>Тисячоліття співіснування</b><br />Днями гостями Бершадської міської єврейської общини були гості з Канади та США – професор історії та політології...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Поташня
Драговенко Юхим Васильович (1902) 1902 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 05.03.45. Похов. м. Познань, Польща.

З історії Бершаді
Перемога Великої Жовтневої соціалістичної революції була радісно зустрінута бершадськими трудівниками. В січні 1918 року тут проголосили Радянську владу. Але незабаром до міста вдерлися німецькі окупанти. Окупація та хазяйнування буржуазно-націоналістичних банд важким тягарем лягли на плечі трудящих. Тільки з цукрового заводу було вивезено 50 тис. пудів цукру. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Білоруська конференція - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники