Fridge magnet wooden gears

Кожен запам'ятовується тим, чим живе

  • Подобається0Не подобається
  • 8 Січня 2013, 20:47

З настанням новорічних свят щемко тривожать душу спогади про близького товариша, мудрого порадника, письменника Василя Думанського.

Адже Василь дуже любив це свято і з нетерпінням чекав його. В одному із зимових етюдів Василь Михайлович висловлював свої сподівання на щось краще і несподіване в його житті, пов'язане саме з приходом ялинки в рідну хату, і, ніби сповідь, звучать слова з рядків цього твору: – Скільки ж я натерпівся чекати цього дня! Яким же довгим і важким було чекання цієї зустрічі з тобою, моя жадана ялинонько!

Відчиняю двері і сердечно прошу: – Заходь, ялинонько, заходь! Нарешті ти принесла мені Новий рік і нову долю! Заходь, ласкава, із холоду в тепло, радій та грійся після сніжних доріг – тут уже давно для тебе місце прибрано!

... – Поглянь, ялинонько, які розмаїті прикраси я тобі придбав. Бачиш, як багато коробок, – у них на кожну твою гілочку щось гарне знайдеться!

І та ялинка бачила, з яким душевним трепетом і милуванням прибирав її Василь.

Першу іграшку завжди приносила сестричка Оленка, яку відшуковувала у тих коробках. Це була кулька з жовтими промінчиками сонечка, яка найяскравіше горіла у братовій кімнаті в новорічні свята, завжди привертаючи до себе увагу всіх, хто приходив вітати родину з Новорічними святами. Її помічали навіть ті, хто вечорами проходив повз Василеву оселю із «шибкастими вікнами»...

Уже сімнадцятий рік із поетової кімнати видніється новорічний вогник, але, на жаль, без нього. Й дотепер в оселі витає дух Василя, віддзеркалюючи своїм спомином про себе, про свою Музу. Він завжди казав: «Кожен запам'ятовується тим, чим живе».

Для нас Василь Думанський залишиться вічним оптимістом, бо як би не била його доля, він завжди усміхався.

Василь відійшов у вічність, але, за велінням часу, залишається незабутнім своїми книжками, у яких читачів стає все більше і більше. А збірка «Вибір» стала настільною книгою для кожного вчителя нашої школи настільки, що вони включили вивчення творчості Василя Думанського до програми. Дуже приємно, що цього року в тестові завдання зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури введено його прозові мініатюри.

Хто краще, як не наші випускники, може справитися з такими завданнями, і, набравши відповідні бали, вступити до престижних вузів! І отримати від цього не лише моральне задоволення, а й стимулюючу матеріальну винагороду – одноразову щорічну грошову стипендію ім. В.М. Думанського у розмірі п'яти тисяч гривень, започатковану директором ТОВ «Прогрес» Олександром Федоровичем Кавуном. Ця стипендія виплачується з метою підвищення мотивації до здобуття вищої освіти у вищих навчальних закладах та для вшанування пам'яті письменника – земляка Василя Михайловича Думанського.

Таку стипендію отримала випускниця 2011-2012 навчального року Ірина Володимирівна Чугай, яка вступила до Вінницького фінансовоекономічного університету, успішно навчається і є зразком для інших.

Адміністрація школи та батьківська громадськість щиро вдячні за сприяння і починання Олександру Федоровичу.

Він постійно дбає про покращення якісного навчальновиховного процесу в школі.

Нехай у Новому році усі його ідеї будуть втілені в життя, а результати нагороджуються вдячністю.

Людмила КРАВЧЕНКО, директор Серединської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. В. М. Думанського


Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Естафета визволення на Бершадщині</b><br />Минулої п’ятниці бершадці та делегація Вінницької області зустрічали делегацію з Кіровоградщини для здійснення...
2 фото   
<b>Щодо проблемних питань відносно сміттєзвалища</b><br />Жителі села Флорино знову вимагають від керівництва району припинити завозити побутові відходи на сміттєзвалище, що...
2 фото   
<b>В Білорусі є чому повчитися</b><br />Нещодавно делегація Вінниччини, очолювана першим заступником голови облдержадміністрації І.М. Мовчаном, відвідала...
8 фото   
<b>У списках зниклих безвісти вже не значиться</b><br />Війна не вважається закінченою, допоки не буде захоронений останній солдат. І серед полеглих на фронтах бершадців –...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / М'якохід
Паламарчук Григорій Касянович (1913) 1913 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 07.08.44.

З історії Бершаді
З невеликої майстерні, де кілька ремісників виготовляли раніше на замовлення селян вози та брички, до сучасного підприємства з потужною енергетичною базою — такий шлях за роки Радянської влади меблевої фабрики. Нині вона дає для квартир трудящих та підприємств громадського харчування меблів на 2 млн. крб. щорічно. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Кожен запам'ятовується тим, чим живе - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники