Fridge magnet wooden gears

Що буде зі школою в Серебрії?

  • Подобається0Не подобається
  • 14 Серпня 2015, 09:00

На останній сесії районної ради на порядок денний виносилося питання реорганізації Серебрійської ЗОШ І-ІІ ступенів у загальноосвітню школу І ступеня. У навчальному закладі трохи більше 30 учнів (у минулому навчальному році – 32), 13 вчителів (2 із них у декретній відпустці) і 3 техпрацівники, немає спеціалістів по диплому з багатьох предметів, кабінету інформатики, спортзалу. І немає перспектив поліпшення матеріально-технічної бази.

А поруч щодня безперебійно їздить шкільний автобус, який возить дітей у Серединську ЗОШ І-ІІІ ступенів. Із Серебрії туди на ньому добираються здебільшого старшокласники. А менші не хочуть, і у їхніх батьків душа кричить, що навчальний заклад закривати не можна, бо без школи села не стане. Тоді, на сесії, у депутатів районної ради думки порізнились, тож так і не вирішили, що робити зі школою. Рішення про її реорганізацію не ухвалили.

Питання висить уже п’ять років. Мешканці Серебрії, як могли, тримали школу, а цьогоріч, відповідно до змін у законодавстві, долю навчального закладу повинні вирішувати депутати районної ради на сесії. Кого ж їм захищати? На одній шальці вагів – місцевий бюджет, у якому збережеться півмільйона гривень, якщо школу реорганізувати (при тому, що сумніви викликає якість освіти і рівень підготовки підростаючого покоління до дорослого життя). На другій – учні, які хочуть навчатися у рідній Серебрії, і село, яке швидко змарніє без школи.

Серебрійська ЗОШ І-ІІ ступенів невеличка, економна, тепла. При вході зустрічає пам’ятний стенд із зображеннями загиблих земляків Юрія Коваленка та В’ячеслава Дремлюха, прапор України, переданий із зони проведення АТО, з підписами військових, у коридорі – фотографії учнів, які є гордістю школи (у наступному році планується оформити більше таких стендів). Вчителі розповідають, що атмосфера, яка панує в навчальному закладі, добре сприяє навчальному процесу.

Самовіддача кожного із педагогів більше ніж на 100%, тут є можливість працювати з кожним учнем, тому випускники показують гарні результати, продовжуючи навчання у Серединській школі чи у вишах України. Кажуть, що їм навіть присилав подяку Уманський агротехнічний коледж за гарну підготовку студента. Хоч спортзал у школі і відсутній, уроками фізкультури не нехтують: у теплу пору займаються на свіжому повітрі, а в негоду чи взимку грають у шашки, шахи, настільний теніс.

Під час бесіди у школі з представниками педколективу та місцевими мешканцями нам розповіли, що збирали підписи за збереження школи – всі, звісно, були одностайними в цьому питанні. Серебрійці переконані, що культурне життя тут погасне без дітей, адже всі заходи, які організовує сільський будинок культури, здійснюються за участі школярів.

– Усі дуже раді були святу до Дня Перемоги, зібралося майже все село, – коментує Галина Пересідла, директор Серебрійської ЗОШ. – А якщо не буде дітей, то навіть не буде кому до пам’ятника піти, кому виступити. Незважаючи на те, що дійсно нема заступників директора з навчальної та виховної робіт, уся планова і непланова виховна робота проводиться. Через малокомплектність класів вчителі не отримують доплату за класне керівництво, але ж усе одно працюють з дітьми.

Усі ці моменти необхідно брати до уваги. Але мусимо розуміти: попри наші заперечення, населення у районі не збільшується, малокомплектні школи не перспективні, молоді спеціалісти не хапаються за можливість працювати у маленьких віддалених селах, тут навіть першого класу цьогоріч не буде. А при цьому бюджетні кошти треба використовувати раціонально, особливо у нинішній час.

– Процес оптимізації у нашому районі стримували, як могли, – пояснює Лідія Дзюбенко, начальник відділу освіти РДА. – Але ми вже бачимо, що до кінця 2015 року по району не вистачить близько 2,5 млн. грн. на зарплату. Так, ми не можемо одночасно позакривати всі малокомплектні школи. Навіть Серебрійську не закриваємо повністю, адже розуміємо, що приміщення, яке не функціонує, буде гинути. Тому ми її реорганізовуємо. Троє вчителів початкових класів залишаться тут, також – технічні працівники. А решті педагогів будемо пропонувати роботу в інших школах району, де є відповідні вакансії, або вони зможуть стати на облік у центр зайнятості. Важливо, що тут є можливість підвезення учнів до Березівської чи Серединської шкіл.

Так, питання непросте. Ухвалювати подібні рішення боляче і складно, адже хочеться, щоб діти мали змогу отримувати якісну освіту в комфорних умовах. Але як для них буде краще, як створити умови рівні для всіх – вирішити і зробити складно. Пропозицію розглянути питання на черговій сесії райради ще раз відділ освіти вже подав. Результати дізнаємось уже незабаром.

Юлія ЛУЧИК, с. Серебрія.


Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Природа</b><br />
3 фото   
<b>Семінар – практикум класних керівників</b><br />20 січня 2011 року о 9 годині на базі Красносільської ЗОШ І-ІІІ ступенів методистом РМК відділу освіти...
5 фото   
<b>Влада для людей, а не люди для влади</b><br />Голова обласної державної адміністрації Микола ДЖИГА позавчора побував у нашому районі. Хоч програма перебування була...
2 фото   
<b>Олексієві Степовому дали 10 років за карикатуру на Сталіна</b><br />&rdquo;Ви якою мовою говорітє? &mdash; 81-річний Олексій Степовий стоїть на східцях Будинку культури в селі Джулинка...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Флорино
Бондарчук Степан Онуфрійович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.44.

З історії Бершаді
Відновлені органи Радянської влади приділяли велику увагу нормалізації життя та налагодженню роботи установ міста. Були вжиті заходи, спрямовані на поліпшення санітарного стану міста і громадського харчування. Розроблено план відбудови промислових об'єктів, набору та відправки робочої сили на відродження шахт Донбасу. Силами місцевих лікарів у Бершаді для поранених солдатів і офіцерів... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Що буде зі школою в Серебрії? - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники