Fridge magnet wooden gears

Поклонний хрест у Пилипонівці встановлено і освячено в день Святої Покрови

  • Подобається6Не подобається
  • 21 Жовтня 2009 р

Фото Руслана ХРАНОВСЬКОГО.

Ця подія стала своєрідним продовженням святкування 550-річчя міста Бершаді. Унікальне село, що свого часу було засноване переселенцями з Росії – старообрядцями, воно вже давно стало складовою частиною міста. Та жителі цього мікрорайону вже кілька століть зберігають свої звичаї і традиції, з повагою ставляться до держави, в якій живуть.
…Після урочистої літургії у Свято-Покровському храмі жителі села пройшли хресним ходом до місця, з якого починається село. Саме тут, поруч із центральною трасою, і встановлено величний старообрядський хрест-оберіг.
Біля нього зібралися десятки людей. Отець Федір провів відповідний обряд, присутні помолилися Богу. Всі бажаючі мали змогу напитися освяченої води, набрати її з собою.

Назви села давно нема на карті району, але село живе, продовжує традиції своїх предків, які колись знайшли притулок у нашому краї

Жителів та гостей Пилипонівки щиро вітали голова райдержадміністрації Світлана Шульц, голова райради Михайло Бурлака, міський голова Михайло Кольченко.
Вони говорили про те, що хрест є символом об’єднання, він кличе до добра, злагоди, миру.
Хрест встановлено з ініціативи Пилипонівської Покровської старообрядської общини, яку очолює Павло Глазов. На підніжжі хреста напис: «Поклонный крест установлен 14 октября 2009 года во славу Господню и в память о славном старообрядческом селе Пилипоновка, основанном в начале ХVII века выходцами из России, хранящем истинную древлеправославную веру христианскую, русскую речь и культуру великой Киевской Руси.
Установлен трудами Глазова Федора Даниловича, Глазова Павла Даниловича, Ветрова Леонида Акимовича, Красько Леонида Ильича, Кольцова Михаила Вениаминовича, Соколова Анатолия Ивановича, Бирюкова Виктора Геннадиевича, Андрюшкова Сергея Васильевича, Пичкурова Павла Евстафиевича и всех православных христиан-старообрядцев.
Да воздастся вам за труды ваши!».
Назви села давно нема на карті району. Але село живе, продовжує традиції своїх предків, які колись, тікаючи від переслідувань з боку царської влади, знайшли притулок у нашому краї. Таких сіл лише в нашій області близько тридцяти. Жителі цих сіл мають можливість сповідувати свою віру, розмовляти своєю мовою, навчати нею дітей.
В урочистостях з нагоди освячення хреста взяв участь відомий в Україні і за її межами дослідник, директор Музею історії і культури старообрядства України, кандидат історичних наук Сергій Таранець.
Він автор багатьох книг та наукових статей на цю тему. В цей день відбулася своєрідна презентація третього випуску збірника наукових праць і матеріалів «Судьба старообрядчества в ХХ- начале ХХІ вв.: история и современность». Сергій Васильович – відповідальний редактор та упорядник цієї книги. До речі, чимало місця у цьому і попередніх випусках відведено і селу Пилипонівці. Видання затверджено до друку вченою радою Інституту української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського Національної академії наук України.
Федір ШЕВЧУК.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Полуничка</b><br />
7 фото   
<b>Бершадський краєзнавчий музей</b><br />
13 фото   
<b>Естафета визволення</b><br />16 березня 2009 року у м Бершаді відбувся урочистий мітинг- реквієм та святковий концерт з нагоди передачі естафети...
3 фото   
<b>Тирлівці - 280 років!</b><br />Людно було минулої п’ятниці у Тирлівському будинку культури. Величне свято у чарівній тирлівській місцині, родині, з...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Бондар Яким Йосипович (1902) 1902 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 30.04.45. Похов. м. Хельбра, Німеччина.

З історії Бершаді
Соціалістична перебудова сільського господарства тривала. Крім раніше створених кооперативних об'єднань селян, у березні 1928 року виникає ТСОЗ «Геть злидні». З метою зміцнення невеликих господарств, кращого використання знарядь виробництва в районі створили чотири кущові об'єднання колективів, з машинно-хінними станціями у кожному. В самій Бершаді колективи об'єдналися в кущ у складі трьох... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Поклонний хрест у Пилипонівці встановлено і освячено в день Святої Покрови - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники