Fridge magnet wooden gears

Юні таланти автентичного співу

  • Подобається2Не подобається
  • 8 Червня 2011, 09:00


Наша газета вже писала про успіхи зразкового фольклорного гурту автентичного співу «Оберіг» Бершадської загальноосвітньої школи №1 (керівник Я.В. Тенетко).

Нещодавно ж цей відомий вже колектив повернувся з Мукачева Закарпатської області, де відбувся Всеукраїнський дитячо-юнацький фестиваль народного мистецтва «Смарагдові витоки», який проходив в шести номінаціях.

– У фестивалі брали участь, – діляться своїми враженнями учасниці гурту «Оберіг», учениці 7-А класу Маргарита Саковська та Марина Підлубна, – дуже сильні колективи з Автономної Республіки Крим, Донецької, Миколаївської, Львівської, Закарпатської та інших областей. Але ми були впевнені в своїх силах і гідно виступили. Крім того, ми ознайомилися з історією та пам’ятними місцями Закарпаття. Нам дуже сподобалося.

Колектив у нас дружній, і такі поїздки нас ще більше зближують.

Бершадські школярі на цьому фестивалі презентували мистецтво нашого краю і вразили компетентне та досвідчене журі своєю виконавською манерою, автентичністю виконання народних творів, володінням навичками гри, сценічними костюмами.

Тож закономірно, що гурт «Оберіг» зайняв друге місце в номінації «Фольклор та народна музика» і був нагороджений відповідним дипломом.

Варто зазначити: учасники цього колективу виступають без музичного супроводу – у стилі, як колись співали на Бершадщині. В їх репертуарі понад півсотні пісень, серед яких – «На вигоні дівчата», «Вулиця», «Ходив комар», пісні-гри «Плетениця», «Отактак» та багато інших. Поповнюють вони його завдяки старожилам сіл. До речі, бабуся Марини Підлубної М.К. Поліщук теж багато пісень наспівала на диктофон, а потім вихованці Я.В. Тенетко вивчили слова і манеру виконання.

Учні збираються на репетиції двічі на тиждень після уроків.

Учасники цього фольклорного гурту вирізняються яскравими оригінальними костюмами та взуттям. До речі, дівчата самі собі вишили сорочки і зв’язали личаки, а перед цим ретельно вивчили культуру, особливості національного одягу, костюми жителів рідного краю, які носили раніше.

Любов до пісні, наполеглива праця учасників зразкового фольклорного гурту дають гарні результати. Так, «Оберіг» щороку успішно виступає на обласному фестивалі учнівської та вчительської творчості «Проліски надії». А торік цей колектив гідно представляв Вінниччину у Полтаві на Всеукраїнському фестиваліконкурсі «Шукаємо таланти», де в номінації «Вокал» виборов перше місце. Займав призові місця гурт і на інших конкурсах.

– Ми їздимо на фестивалі, – говорить Я.В. Тенетко, – вчимося, переймаємо манеру співу від інших колективів, розширюємо репертуар – тобто постійно вдосконалюємося, хочемо ставати кращими, боїмося зупинитися. Fizzslots казино

Тож побажаємо зразковому дитячому фольклорному колективу нових успіхів.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
6 фото   
<b>Народні гуляння з нагоди 20-ї річниці незалежності України</b><br />23 серпня&nbsp; о 15 годині&nbsp;&nbsp; з нагоди 20-ї річниці незалежності України&nbsp; на центральній площі міста...
6 фото   
<b>Історія села</b><br />
2 фото   
<b>Олексієві Степовому дали 10 років за карикатуру на Сталіна</b><br />&rdquo;Ви якою мовою говорітє? &mdash; 81-річний Олексій Степовий стоїть на східцях Будинку культури в селі Джулинка...
2 фото   
<b>На вістрі уваги - боротьба з корупцією</b><br />Чергове засідання громадської ради при райдержадміністрації відкрив і вів її очільник Антон Андрейцов. Перше...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Бондар Яким Йосипович (1902) 1902 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 30.04.45. Похов. м. Хельбра, Німеччина.

З історії Бершаді
Широкий розмах руху підпільників та партизанів у Бершадському районі змушений був визнати префект Балтського повіту. Він зазначав у листопаді 1943 року, що тут збільшилась кількість загонів, учасники яких захоплюють зброю у жандармів та військових; зникають з фашистських обозів разом з підводами місцеві провідники. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Юні таланти автентичного співу - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники