Fridge magnet wooden gears

На вістрі уваги - боротьба з корупцією

 • Подобається0Не подобається
 • 20 Червня 2014, 09:00


Чергове засідання громадської ради при райдержадміністрації відкрив і вів її очільник Антон Андрейцов.
Перше питання порядку денного – про організацію та проведення заходів щодо запобігання і протидії корупції – було розглянуто у форматі засідання круглого столу-презентації на тему «Боротьба з корупцією – виклик сьогодення».

У роботі зібрання взяли участь голова райдержадміністрації Анатолій Головня, голова райради Микола Грабчак, міський голова Михайло Кольченко, прокурор району Федір Куцяк, начальник райвідділу УМВС України Олег Революк, начальник об’єднаної державної податкової інспекції Володимир Когут, старший оперуповноважений Гайсинського міжрайонного відділу Служби безпеки України Руслан Лебідь, представник громадського формування з охорони громадського порядку в м. Бершаді та Бершадському районі «Народна самооборона» Микола Сікач.

З основною доповіддю щодо протидії корупції виступив голова комісії по забезпеченню законності, охорони прав, свобод та законних інтересів громадян громадської ради Анатолій Гончар. Суб’єктами боротьби з корупцією у нашому районі проводилася певна робота по виявленню корупційних діянь, інформував він і навів такі дані: у 2012 році виявлено 4 злочини, що мають ознаки корупційних діянь, торік – 6 таких злочинів. На думку доповідача, це досить скромні результати діяльності правоохоронних органів. На його ім’я надходить різного роду інформація, члени громадської ради ретельно перевіряють факти, вивчають ситуацію, адже те чи інше правопорушення ще необхідно довести.

Боротьба з проявами корупції має ґрунтуватися на поєднанні профілактичних, правоохоронних і репресивних заходів. До цієї боротьби необхідно залучати все суспільство, громадські організації, з боку кожного громадянина має бути нетерпимість до проявів корупції.

Члени громадської ради при райдержадміністрації підготували звернення до громадян району, в якому просять жителів не бути байдужими і виявляти принципову, активну громадянську позицію, повідомляти про факти правопорушень, про які їм відомо, а також закликали бершадців відмовлятись від пропозицій і дачі хабарів, не платити побори, не оплачувати надання послуг, якщо це не передбачено законодавством, вимагати документального підтвердження оплачених послуг. Взагалі, інформація про надання платних послуг організаціями, підприємствами має бути на видному місці, щоб люди могли з нею ознайомитися.

Співдоповідач, голова експертної групи громадської ради Володимир Гребенюк повідомив про те, що рада вирішила направити запит голові райдержадміністрації на проведення процедури з громадської експертизи стосовно проведення закупівель та отримання послуг структурними підрозділами та установами органів виконавчої влади у районі в 2013-2014 роках.

Однією із форм проведення громадської експертизи є анонімне опитування громадян (анкетування). Щодо порядку проведення громадської експертизи, анонімного анкетування велася ділова дискусія.

Жваво обговорювалося і саме питання порядку денного, адже тема засідання круглого столу актуальна і важлива. Голова районної громадської організації «Комітет по боротьбі з корупцією в органах державної влади, правоохоронних органах, прокуратурі та судах» Анатолій Тарковський у своєму виступі наголосив: корупція процвітає там, де є безкарність, і навів деякі приклади зловживань по використанню бюджетних коштів у районі в різні роки, стверджуючи, що в нього є документальне підтвердження таких фактів і що він неодноразово звертався у різні інстанції. Прокурор району Федір Куцяк зауважив: усі звернення до прокуратури розглядаються, заявникам надаються відповіді.

Член громадської ради Анатолій Івасик також вважає, що пріоритетом у боротьбі з корупцією має бути профілактична робота. Активісти ініціюють і проводять обговорення актуальних питань, які хвилюють громадськість, і повідомляють про це на сторінках районної газети.

Керівник громадської організації «Спілка підприємців Бершадського району 2004» Дмитро Процепов ще минулого року порушив питання про встановлення камер відеоспостереження в місцях масового перебування громадян.

Він зачитав відповідь на його запит з приводу цього. Його цікавило, чи є схема розташування відеокамер у нашому районі, коли вони будуть встановлені. Вичерпні відповіді на ці та інші запитання дали начальник райвідділу міліції Олег Революк та міський голова Михайло Кольченко.

Так, рішенням сесії міської ради виділено відповідні кошти, які тільки нещодавно надійшли. Наразі встановлено три камери відеоспостереження, робота в цьому напрямку ведеться.

Говорячи про корупцію, член громадської ради Сергій Криворука зауважив: насамперед необхідно встановити відповідну зарплату службовцям.

А щоб подолати корупцію, потрібно, на його переконання, створити такі умови, щоб людина не знала, кому треба давати хабар. Для цього необхідно впроваджувати електронне урядування. Мусить бути єдина інфраструктура міжвідомчої автоматизованої інформаційної взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування між собою, з громадянами і суб’єктами господарювання. Щодо підвищення ефективності діяльності правоохоронних органів, зокрема міліції, він рекомендує запровадити методику заохочення, дієву систему преміювання.

На засіданні круглого столу слово брав і знаний у районі юрист Маїс Сологуб, який підкреслив: боротися з коруп цією потрібно виключно законними методами.

Виваженим, змістовним був виступ і голови райкому профспілки працівників агропромислового комплексу, голови координаційної ради профспілок району Якова Черватюка, який говорив не лише про необхідність контролю за використанням бюджетних коштів, а й про наповнення бюджету, вирішальну роль кадрів, професіоналізм. Яків Олексійович, за плечима якого солідний життєвий і трудовий досвід, переконаний: кожну ділянку роботи повинен очолювати фахівець, який добросовісно і чесно виконує свої обов’язки.

Настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці у П’ятківці Дмитро Микитюк висловив думку про те, що Церква займає миротворчу, спокійну позицію. Варто боротися не з самою людиною, а з тим, що в людині.

Представник громадської організації «Від серця до серця» Валентина Криворука говорила про створення у Бершаді реабілітаційного центру для дітей-інвалідів, про впровадження досвіду соціального підприємництва, що теж сприятиме вирішенню соціальних питань.

Долучаючись до розмови, голова райдержадміністрації Анатолій Головня повідомив, що хоче використати все найкраще, що напрацьовано громадською радою, і наголосив: це тільки початок боротьби з корупцією. Він закликав і дальше працювати у цьому напрямку.

Підсумком засідання круглого столу стало прийняття відповідного рішення.

Обговорено також питання про внесення змін до положення та регламенту громадської ради при РДА, про введення представника від громадської ради до складу конкурсної комісії для проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців та про переобрання секретаря громадської ради.

Також було порушено питання про участь громадської ради при РДА у кадровій політиці місцевих органів влади.

Як повідомив Антон Андрейцов, до громадської ради надійшов лист від голови райдержадміністрації про те, що від громадських організацій району надходять звернення до нього про звільнення із займаних посад деяких керівників. Голова РДА пропонував розглянути ці питання на засіданні ради. А щоб детально вивчити їх, було прийнято рішення про створення відповідної комісії.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Гейзер Матвій Мойсейович</b><br />Наверное, у каждого человека, склонного к размышлениям, раздумьям (у людей же пишущих - в особенности), в какой-то...
6 фото   
<b>СТАВКИ</b><br />Виникло, ймовірно ще в Х/ІІ столітті. Назва походить від великої кількості підгрунтових вод, які весною стають ставками.
49 фото   
<b>БЕРШАДЬ</b><br />Перша згадка в писемих джерелах - 1459 рік. Назва міста давня і непрозора, а основа не розшифрована до кінця і досі....
2 фото   
<b>Технології і професіоналізм - запорука успіху</b><br />Звісно, що найкраще ведуться весняно-польові роботи там, де до них готувалися не тільки по завершенню зими, а й...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Велика Киріївка
Охріменко Андрій Климович (1925) 1925 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.09.44.

З історії Бершаді
14 березня 1944 року для бершадців настав радісний день: війська 2-го Українського фронту визволили їх рідне місто. В пам'ять про воїнів та земляків які віддали своє життя за визволення Бершаді, в центрі міста на братських могилах споруджено обеліски та скульптурні групи, біля підніжжя яких завжди живі квіти. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

На вістрі уваги - боротьба з корупцією - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення