Fridge magnet wooden gears

Пісенне мереживо «Любистку»

  • Подобається0Не подобається
  • 6 Січня 2012, 09:00

Гаптована мереживом осені щира українська пісня линула над Хмарівкою в чарівний день. Це проходив фестиваль-огляд художньої самодіяльності «Благословенна будь, земля моїх батьків» та святкування 25-ї річниці з дня заснування народного аматорського фольклорно-етнографічного ансамблю «Любисток» (керівник – Павліна Григорівна Войніч).

Урочисто і святково оформлено зал сільського клубу (завідуюча Лариса Іванівна Сугак) рушниками, терновими хустками, квітами. У фойє розміщена виставка робіт місцевих самодіяльних майстрів.

Зібралось багато односельчан, йшли на свято пісні цілими сім'ями, адже знали, коли співає «Любисток», то співає душа, стискаючи серце солодким щемом і радістю.
На свято були запрошені ветерани співочого колективу.

Їм вручили пам’ятні подарунки і подякували за творчість.

Прийшли привітати і нагородити грамотою відділу культури і туризму Бершадської РДА за широку популяризацію та майстерне виконання старовинної української пісні, відродження народних звичаїв і традицій та з нагоди 25-річчя «Любистку» начальник відділу культури і туризму РДА, заслужений працівник культури України Надія Миколаївна Герасимчук та головний спеціаліст Тетяна Павлівна Тиворська.

Нагороджено «Любисток» Грамотою управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації та винесено щиру подяку Вінницьким обласним центром народної творчості. Вручала нагороди і пам’ятний подарунок провідний спеціаліст по фольклору Вінницького обласного центру народної творчості Тетяна Єгорівна Горбулінська.

Щирі слова подяки висловив і сільський голова Василь Петрович Легкун, нагородивши Почесною грамотою колектив.

Вітали «Любисток» і колеги – учасники народного фольклорного колективу «Подружки» М’якохідського СБК.

А потім натхненно співав «Любисток» про рідну землю, про Україну, про маму. Пісні були обрядові, ліричні, гумористичні, патріотичні, пісні-балади.

Бурхливими оваціями зустріли глядачі танець учнів Хмарівської школи, цікаву гумористичну сценку, пісню про рідне село, яку виконав педколектив школи. А місцева поетеса Фросина Джус прочитала щирі вірші – вітання улюбленому колективу.

Приїхала з далекої Італії колишня солістка «Любистку» Тамара Сушик. Її кришталево чисті звуки полонили серця глядачів, даруючи людям хвилини радості й зажури за рідну землю.
Неперевершена ведуча Ніна Григорівна Горобець вела програму за гарним змістовним сценарієм.

І знову співав «Любисток», рятуючи старовинні пісні від забуття. Невичерпними здаються працелюбність і творчий діапазон цього колективу. Їхні українські пісні-свічі не згоряють, щоразу спалахують яскравими гранями, залишаючись оберегом нації.

Гарно вписався в канву свята неповторний, духмяний аромат короваїв (випечених руками учасників ансамблю), які вручили в кінці свята гостям і всім глядачам в залі.
Після концерту довго не хотіли односельці розходитись.

Ділились враженнями, знову і знову вітали «Любисток» з 25річчям, зичили здоров'я, наснаги, творчих злетів.

Хай щастить тобі, «Любистку»! Хай ще багато років, завдяки прекрасному співу, світ відкриває для себе найкращі скарби української пісні.

Ганна ВАКУЛЕНКО, вчителька. с. Хмарівка.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
31 фото   
<b>УСТЯ</b><br />Вперше згадується у писемних джерелах в 1651 році. Назва походить від імені засновниці Устини Любомирської.
49 фото   
<b>БЕРШАДЬ</b><br />Перша згадка в писемих джерелах - 1459 рік. Назва міста давня і непрозора, а основа не розшифрована до кінця і досі....
2 фото   
<b>Найперше – здоров’я пацієнтів</b><br />Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на...
3 фото   
<b>Естафета визволення на Бершадщині</b><br />Минулої п’ятниці бершадці та делегація Вінницької області зустрічали делегацію з Кіровоградщини для здійснення...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Бондар Яким Йосипович (1902) 1902 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 30.04.45. Похов. м. Хельбра, Німеччина.

З історії Бершаді
Колишнє містечко, в якому переважали дрібні ремісники і селяни, пригноблені нужденністю й позбавлені людських прав, перетворилося в сучасне соціалістичне місто з суцільною письменністю. Про здоров'я трудящих піклуються понад 50 лікарів, які працюють у 2 лікарнях, а також медпрацівники інших медичних закладів. Діти шкільного віку навчаються в 2 середніх школах, восьмирічці та в школі-інтернаті.... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Пісенне мереживо «Любистку» - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники