Fridge magnet wooden gears

І буде пісня золота зі Скалецького піснями

  • Подобається0Не подобається
  • 18 Грудня 2012, 22:56

Саме під такою назвою нещодавно в концертному залі Бершадської дитячої музичної школи ім. Р.А. Скалецького відбувся вечір-портрет, присвячений 113-й річниці від дня народження видатного фольклориста, педагога, самодіяльного композитора-земляка Родіона Андрійовича Скалецького, який народився в Михайлівці.

Моє село, як Великодня писанка, До сонця вікнами сміється.

Воно в історію вже вписане, Тут народився Родіон Скалецький.

Цими поетичними рядками на вірші поетеси, нашої землячки, Марії ЯсаковоїРудик ведуча свята Світлана Погребняк розпочала літературну програму.

Перед глядачами, учнями загальноосвітньої школи виступила начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації, заслужений працівник культури України Надія Герасимчук.

Від імені бершадчан та гостей свята було покладено корзину квітів до пам’ятника співця Подільського краю Р.А. Скалецького, який заповнив душі і серця музикою, гармонією, наповнив світ новими піснями і любов’ю.

Під час творчого вечора глядачі мали змогу насолодитися співом вокального ансамблю вчителів ДМШ «Елегія» (керівник К. Мураховсь ка), народного аматорського хорового колективу міської організації ветеранів Великої Вітчизняної війни та праці (керівник І.Варгоцький), дитячого фольклорного ансамблю «Соняшник» (керівник Л.Баранова), дитячого дуету сопілкарів (керівник М.Криницька), ансамблю бандуристів (керівник О.Кучанська), чудовим співом присутніх зачарували солісти ДМШ Л.Демченко, М.Підлубна, А.Бурдейна і викладач Н.Сторожук.

За своє життя Родіон Андрійович створив кілька збірок «Стелися барвінку», «Весняне коло», скомпонував дві збірки народних пісень, кільканадцять хорових творів на тексти радянських композиторів та класиків української літератури, написав музику до текстів обрядів: «Весілля на Поділлі», «Щедрий вечір», «Зустріч весни». Він до останнього подиху переписував та давав лад своєму віковому ужинку, в якому є 598 творів, з них – 373 друкованих, а 225 – у рукописах. За роки своєї творчої праці композитор написав 100 оригінальних творів. Ця безцінна спадщина Родіона Андрійовича житиме вічно, як і безсмертна українська народна пісня.

Лариса МОСКАЛЕНКО, методист районного будинку культури


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Годованець Ганна Дмитрівна</b><br />Мандрик-Годованець Ганна Дмитрівна Народилася 21 травня 1926 року в сімї селянина в с. Романівці. Батьки займалися...
10 фото   
<b>На городі</b><br />
4 фото   
<b>1 червня - Міжнародний день захисту дітей</b><br />У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре і радісне свято - День захисту дітей....
4 фото   
<b>Проблеми освіти, кадрові питання</b><br />Більше місяця минуло відтоді, як Михайло Бурлака був призначений головою райдержадміністрації і склав повноваження...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Мала Киріївка
Білий Юхим Онисимович (1924) 1924 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 24.05.45. Похов. Чехо-Словаччина.

З історії Бершаді
Горіла земля під ногами окупантів. Група К. О. Пустовойтова спалила на залізничній станції до тисячі тонн сіна, заготовленого для коней румунських військ, група В. М. Глущенка вивела з ладу 64 трактори, знищила понад 400 тонн пального, сховала 12 розібраних тракторів, які після приходу частин Червоної Армії полагодили. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

І буде пісня золота зі Скалецького піснями - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники