Fridge magnet wooden gears

Різдвяне диво

  • Подобається0Не подобається
  • 27 Січня 2013, 09:00

Другий обласний фестиваль народної творчості під такою назвою відбувся у Вінниці, мета якого – відродження та розвиток української національної культури, пропаганда народного мистецтва, фольклорних скарбів і святкування Різдва Христового.

Одразу після урочистого відкриття фестивалю на Театральній площі всі учасники цього дійства – фольклорні гурти «колядників-щедрівників» усіх районів області з різдвяними зірками та іншими колядницькими атрибутами під музичний супровід рушили ходою до обласної філармонії. Від Бершадського району участь у ході взяв Джулинський народний аматорський ансамбль народної пісні «Надбужанка».

А в цей час у фойє філармонії було розгорнуто виставку народного мистецтва «Різдвяне диво». Кожен район оформляв свій стенд з вертепом та виробами народних умільців за новорічно-різдвяним змістом. Експозиція нашого району була створена зусиллями районного краєзнавчого музею, музею історії села Баланівки та музею культури села та галереї Прокопа Колісника в Поташні.

Були представлені вироби: вишиті рушники Віти Швець з Баланівки та Лідії Цимбал з Поташні, ляль ки-мотанки Оксани Притули з Війтівки та вироби з кераміки Миколи Горнича із Шляхової. Виставку доповнили різдвяні композиції в народних традиціях – різдвяні дідухи, «павуки». Біля стенду із виставкою були господині в національних костюмах (Наталія Коритна та Людмила Сучок), які представляли кутю та різдвяну випічку.

Джулинський ансамбль під час огляду виставок привітав оглядову комісію гарною щедрівкою та різними побажаннями.

Далі дійство перенеслося в концертну залу філармонії, де фольклорні колективи виступали з виконанням пісень та обрядів зимово-різдвяних свят. Кожен гурт виходив на сцену з різдвяною зіркою.

Всі учасники фестивалю відзначені пам’ятними сувенірами та Подяками управління культури і туризму облдержадміністрації.

Наталія КОРИТНА, громадський кореспондент


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Шевченківські читання</b><br />11 березня 2009 року працівниками Бершадського районного краєзнавчого музею проведено традиційні Шевченківські...
6 фото   
<b>Із єврейської історії Бершаді</b><br />Бершадь від самого початку свого існування тривалий час була однією із стратегічних фортець на наших південних...
14 фото   
<b>СУМІВКА</b><br />Перша назва - Красний городок. Село було тричі спалене. Назва ймовірно ві слова &quot;сом&quot; або &quot;сум&quot;....
2 фото   
<b>Маршрутами пам'яті</b><br />Так склалося, що того дня збіглися дві вагомі події &ndash; міжрайонний автопробіг, присвячений 66-ій річниці Великої...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Абрашин Валерій Прокопович (1926) 1926 р., українець, робітник. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 09.05.45. Похов. с. Моравка, Чехо-Словаччина.

З історії Бершаді
Перемога Великої Жовтневої соціалістичної революції була радісно зустрінута бершадськими трудівниками. В січні 1918 року тут проголосили Радянську владу. Але незабаром до міста вдерлися німецькі окупанти. Окупація та хазяйнування буржуазно-націоналістичних банд важким тягарем лягли на плечі трудящих. Тільки з цукрового заводу було вивезено 50 тис. пудів цукру. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Різдвяне диво - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники