Fridge magnet wooden gears

Шевченко для всіх поколінь

  • Подобається0Не подобається
  • 17 Березня 2013, 23:37

І барвінком, і рутою,
І рястом квітчає
Весна землю, мов дівчину,
В зеленому гаї…

Такими словами Кобзаря в перші дні весни розпочалося літературно-мистецьке свято «Шевченко для всіх поколінь» у Красносільській сільській бібліотеці.

Щороку з приходом весни, коли сонце огортає землю материнським теплом, вона пробуджується від сну, і все людське єство тягнеться до чогось піднесеного, романтичного і з надією зазирає у завтрашній день, хочеться співати, жити, творити… З таким піднесеним весняним настроєм розпочалося свято: присутні декламували і зачитували Тарасові вірші, поновлювали в пам’яті сторінки біографії поета, беручи участь у літературній вікторині. До свята готувались заздалегідь.

Молодші шанувальники поезії Женя Хливнюк, Діана Безвенюк, Діма Вітер позмагалися в спробі пера, написавши поезії-мініатюри на вільну тему.

Односельчанка, самобутня поетеса і художниця Ольга Вихристюк (на знімку), продекламувала свою поезію «Я розгорну «Кобзар» та «Повій вітре…», присвячену великому творцю, подарувавши всім присутнім буклети з віршами. Заразом представила виставку своїх художніх робіт на тематику відродження народної спадщини: «Жниці», «У полі», «Красносілка в минулому», «Сіножать».

Завідуюча бібліотекою прокоментувала книжкову виставку про життя і творчість поета, яка містила більше двадцяти видань. І це далеко не весь перелік творів, відгуків, посвят великому генію. Присутні з цікавістю розглядали оформлені папки: «Шевченко – художник» з репродукціями картин Тараса Григоровича та «Жінки в житті Шевченка».

Його творчість – дійсно щедрий дарунок для свого народу. Ці шедеври вікової давності не втрачають актуальності серед сучасного покоління. З творчістю Тараса Григоровича школярі зна йомляться ще з букваря. Юність бентежать рядки про кохання.

І безліч порад землякам, як залишатися патріотами в сучасному світі: «…чужому научайтесь й свого не цурайтесь» не залишають байдужими жодного українця.

Наталія ТЕСЛЮК, завідуюча Красносільською бібліотекою


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
11 фото   
<b>Літо</b><br />
2 фото   
<b>Бершадські правоохоронці відправилися в зону бойових дій</b><br />Черговий зведений загін вінницької міліції відправився на Схід захищати Україну. Вони змінять своїх колег, які місяць...
3 фото   
<b>Графік</b><br />проведення особистого прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації
3 фото   
<b>Водохреще в Бершаді…</b><br />У вівторок 19 січня право - славний світ святкував Водохреще (Хрещення Господнє, Богоявлення). Це третє велике зимове...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тернівка
Рибак Микита Леонтійович (1904) 1904 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
Активно діяли й молодіжні підпільні групи. Ватажок однієї з комсомольсько-молодіжних груп Борис Нижник (підпільна кличка Роман Бурий) разом з товаришами здійснив кілька нападів на румунських жандармів. Підпільники знищили ворогів та забрали їх зброю. Гестапівці натрапили на слід групи. Вже отримавши смертний вирок, вихованець ленінського комсомолу в листах до рідних жалкував, що не зможе далі... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Шевченко для всіх поколінь - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники