Закон про доступ до публічної інформації має набути чинності 9 травня 2011 року. Ініціатори змін кажуть, що цей термін треба відкласти до 1 січня 2012 року.
Закон України «Про доступ до публічної інформації» передбачає, наприклад, скорочення терміну обробки інформаційного запиту із 30 днів до 5. Окрім цього, гарантований вільний доступ до даних про розпорядження бюджетними коштами, а також в цілому доступ до публічної інформації незалежно від того, стосується інформація запитувача прямо чи ні.
Верховна Рада ухвалила його 13 січня – після тривалих закликів громадських організацій та журналістів. У змінах, які нещодавно отримали у парламентському комітеті з питань свободи слова та інформації, все згадане вище та низку інших норм пропонують прибрати або замінити.
Українські правозахисники закликають Голову Верховної Ради В. Литвина не змінювати нещодавно ухвалений закон про доступ до публічної інформації. Автори звернення наголошують, що у парламенті хочуть викинути з документа більшість прогресивних норм, зокрема, вилучити норму про вільний доступ до інформації щодо розпорядження бюджетними коштами, а також володіння державним майном. Розробники змін також пропонують відкласти впровадження закону із 9 травня на наступний рік.
У відкритому зверненні до спікера Верховної Ради Володимира Литвина Українська Гельсінська спілка з прав людини застерігає: запропоновані зміни «не узгоджуються з Конституцією, європейськими стандартами та інтересами українських громадян».
То ж почекаємо 9 травня ?