Близько половини вирощених в Україні овочів утилізується

 • Подобається0Не подобається
 • 14 Травня 2012, 14:00

В Україні вирощується багато овочевої продукції, але через нерозвиненість маркетингових каналів значна її частина пропадає. Щоб вирішити цю проблему потрібно будувати не лише великі оптові ринки сільськогосподарської продукції, а й локальні фермерські ринки та інші логістичні об’єкти для зберігання та передпродажної підготовки продукції. Саме такий комплексний підхід реалізується в Херсонській області у співпраці з Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «АгроІнвест». Першим з цілої низки таких об’єктів став оптово-роздрібний ринок сільгосппродукції, який було відкрито 5 травня поблизу Голої Пристані.

На Херсонщині цю проблему вирішують системно, і першим кроком на цьому шляху став новий оптовий ринок поблизу Голої Пристані

Голопристанський оптово-роздрібний ринок сільськогосподарської продукції став одним з п’яти, які планується побудувати в області. Разом ці ринки мають сформувати регіональну логістичну систему.

Ринок має великий потенціал. Достатньо сказати, при ньому зводиться потужне овочесховище, розраховане на 12 тис. тонн продукції. Тому ринок може безперервно працювати протягом року. Очікується, що вже у липні щоденний оборот сільгосппродукції на ринку становитиме 300-400 тонн.

Ще важлива деталь – на спеціально виділеному майданчику можуть одночасно припаркуватися 1400 вантажних та легкових автомобілів. Отож, послугами ринку можуть скористатися не лише моторизовані продавці, але й покупці. Особливо це багато важить для оптових покупців, які сільськогосподарську продукцію купують не кілограмами і тому куплене складають не до кошиків.

До послуг продавців – численні торговельні павільйони. Відтак, не доведеться торгувати просто неба. Ніби й дрібниця, а, погодьтеся, приємно стає від того, що подумали і про неї.

Чому такий потужний ринок, в який вже інвестовано 150 млн. гривень, звели біля Голої Пристані? Адже її населення не перевищує 20 тис. чоловік. Відповідь на це запитання пролунала під час урочистого відкриття нового торговельного центру. З’ясувалося, що він задовольнятиме продовольчі потреби не лише жителів прилеглого міста, а й усієї України.

А можливості для цього є. Херсонщина небезпідставно вважається овочевою столицею. Про помідори навіть не варто говорити – вони тут залишаються культовою культурою. Всім відомі своїми високими смаковими якостями херсонські кавуни та дині. Здавна за свою соковитість серед українських господинь цінувався місцевий перець.

Заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Михайло Мельник, який взяв участь у церемонії відкриття голопристанського оптово-роздрібного ринку, пояснив – в усі часи покупці їздили до Херсонщини за овочами та не завжди з ними поверталися додому. Бо часто аграрії, з якими контактували, не могли задовольнити їх інтересів щодо обсягів, асортименту та якості сільгосппродукції.

Тепер усі ці питання вирішуються просто – на ринку можна вибрати все, чого потребуєш, і в кількості, якої потребуєш. Аби тільки грошей вистачило на закупи.

У виграші опинилися й місцеві сільгоспвиробники: ринок виводить їх на покупців. Нині відпадає потреба голосувати поблизу автотрас, вмовляючи водіїв довжелезних фур купити за безцінь овочі. А інакше ті пролежать ще день-другий і зовсім пропадуть. Тоді не тільки копійки – нічого не вторгуєш.

Саме ця обставина змушувала багатьох фермерів та одноосібників демпінгувати, а згодом жалітися на гостру нестачу фінансових ресурсів. А відтак, і техніки, і міндобрив, і багато чого іншого, за що треба платити кошти. Тепер, переконаний Михайло Мельник, сільгоспвиробники зможуть запропонувати прийнятну для них ціну. Та й покупцям вона буде доступною, бо купуватимуть у фермерів, а не у посередників. Тому й не переплачуватимуть за придбане.

Для того, щоб система оптових, оптово-роздрібних, локальних фермерських ринків та логістичних об’єктів у Херсонській області працювала ще ефективніше, тут планують створити ще й овочеву біржу. Вона забезпечуватиме оптових покупців інформацією, у кого, за якою ціною та в яких обсягах вони можуть придбати ту або іншу сільгосппродукцію, сприятиме формуванню оптових партій однорідної продукції для відправки на експорт..

У попередні роки про такий комфорт для покупців та сільгоспвиробників навіть не мріяли. Сьогодні він – потреба часу. Бо якщо не створити зручностей для всіх, то й торгівля втрачає сенс. А без торгівлі втратить свій сенс і виробництво.

Взаємозв’язок між усіма цими ланками очевидний. Та раніше на нього не надто зважали і тому мали невтішні результати – близько половини усієї плодоовочевої продукції, яка вирощувалася в Україні, не доходила до прилавків. Через низьку якість вона утилізувалася.

«Тому я впевнений у тому, що мотивація у товаровиробників тепер підвищиться, а з нею підвищиться і гарантія реалізації сільськогосподарської продукції», - сказав Михайло Мельник.

Керівник напрямку «Розвиток ринкової інфраструктури» Проекту USAID «АгроІнвест» Микола Гриценко привернув увагу присутніх до іншого болючого питання. За його словами, якщо сільськогосподарська продукція реалізується через транснаціональні торговельні мережі, то близько 90% доданої вартості «витікає» за межі країни. «Якщо ми продаємо свою продукцію через такі ринки, як той, що відкрився у Голій Пристані, то гроші залишаються у місцевих виробників, у місцевих бюджетах. І це сприяє розвитку територій».

Одноосібники, провадив Микола Гриценко, не мають доступу до супермаркетів і навряд чи ближчим часом стануть для них рівноправними партнерами. А на оптових ринках вже зараз вони можуть продавати свою продукцію і мати зиск. «Тому Проект «АгроІнвест» підтримує будівництво оптових ринків і в першу чергу – місцевих ринків та логістичних центрів».


Михайло ВЕРНИГОРА, Національний прес-клуб «Українська перспектива» для bershad.ua


Дивіться також в розділі  Редакційна колонка
» 06.12.2016 До волонтерського корпусу Бершадщини ввійшли  люди різних поколінь, професій, віросповідання, соціального стану, учні та студенти, територіальні громади, голови товариств та приватні підприємці, - всі вони за покликом душі не змогли бути...
» 29.04.2015 Чинна податкова політика сьогодні демонструє досить активний наступ на селянські інтереси. Запроваджено нові податки, які вже наступного року можуть спонукати жителів сільської місцевості до соціального невдоволення. Фахівці називають податкові...
» 05.09.2014 Кілька місяців тому Європейський Союз, прагнучи підтримати Україну, відкрив для її сільськогосподарської продукції свій ринок. Цей захід планувався як тимчасовий і, швидше за все, міг нагадувати певне тестування: наскільки Європа готова сприйняти...
» 25.06.2014 Нинішній рік Організація Об’єднаних Націй оголосила Міжнародним роком сімейних фермерських господарств. Із 570 млн. фермерських господарств, які налічуються світі, 500 млн. – саме сімейні.
» 05.06.2014 «Органіки» починають дружити з кооператорами
» 22.05.2014 Досліджена земельна оренда
» 21.05.2014 Які дотації потрібні виробникам молока?
» 16.05.2014 Проблемна сівозміна
» 30.04.2014 Аграрна Україна має думати не лише про закордонні, а й про внутрішні ринки
» 04.03.2014 Генеральна оренда та створення об’єднань землевласників - шляхи вдосконалення орендних відносин
Всі статті розділу Редакційна колонка »
Цікаві фото
4 фото   
<b>«Любов душі моєї - Баланівка»</b><br />У твоїх руках дорога нашому серцю книга &quot;Любов душі моєї&nbsp;- Баланівка&quot;. В ній викладені матеріали з...
2 фото   
<b>«Цей пленер – подарунок долі...»</b><br />Нинішній мистецький пленер «Поташня &ndash; чарунка Поділля-2011» у цьому селі відбувся, як завжди, у розповні літа....
3 фото   
<b>На півдорозі до мрії</b><br />Питання газифікації правобережної частини району, по річці Південий Буг, за останні роки настільки набило оскомину...
8 фото   
<b>У списках зниклих безвісти вже не значиться</b><br />Війна не вважається закінченою, допоки не буде захоронений останній солдат. І серед полеглих на фронтах бершадців –...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Велика Киріївка
Вітковський Гаврило Остафійович (1902) 1902 р., українець, робітник. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
За роки відбудови народного господарства зросло політичне та економічне значення Бершаді в губернії. 1922 року Бершадь стала центром Ольгопільського повіту. Тепер у місті працювало чотири школи, два лікнепи, клуб, районна бібліотека. Поліпшилося й медичне обслуговування: в лікарні працювали 17 медпрацівників. Трудівники Бершаді в складних міжнародних умовах, коли імперіалістичні уряди всіляко... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Близько половини вирощених в Україні овочів утилізується - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення