Відмова від спадщини є безумовною і беззастережною. Вона відбувається шляхом подачі заяви в письмовій формі у нотаріальну контору за місцем відкриття спадщини. Строк для відмови – шість місяців з дня відкриття спадщини. За новим Цивільним Кодексом України (2004 року) спадкоємець може відкликати заяву протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця (ст. 1273 Цивільного Кодексу України).
Фізична особа, цивільна дієздатність якої обмежена, може відмовитися від прийняття спадщини за згодою піклувальника і органу опіки та піклування.
Неповнолітня особа віком від чотирнадцяти до вісімнадцяти років може відмовитися від прийняття спадщини за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальника і органу опіки та піклування.
Батьки (усиновлювачі), опікун можуть відмовитися від прийняття спадщини, належної малолітній, недієздатній особі, лише з дозволу органу опіки та піклування. Спадкоємець за заповітом має право відмовитися від прийняття спадщини на користь спадкоємця за заповітом.
Спадкоємець за законом має право відмовитися від прийняття спадщини на користь будь-кого із спадкоємців за законом незалежно від черги.
Валентина ШИЙКО, Марія ПОЛУДЕНКО, приватні нотаріуси Бершадського РНО Вінницької області.