З 1 жовтня набуває чинності пенсійна реформа

 • Подобається0Не подобається
 • 1 Жовтня 2011, 22:38

В Україні сьогодні, 1 жовтня, набуває чинності закон "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", підписаний Президентом України Віктором Януковичем 9 вересня 2011 р. Текст закону оприлюднено на сайті Верховної Ради України.

Так, даний закон передбачає, зокрема, поетапне підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років. Крім того, документ передбачає збільшення термінів виходу на пенсію для чоловіків-держслужбовців з 60 до 62 років.

Законом, зокрема, встановлено, що максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до чинного законодавства, не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.

Нагадаємо, 9 вересня ц.р. Президент України Віктор Янукович підписав закон України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи". Закон вступить в силу з 1 жовтня 2011 р.

Закон України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" був прийнятий Верховною Радою України 8 липня цього року за ініціативи Кабінету міністрів України. За прийняття зазначеного закону проголосували 248 народних депутатів України.

Законом передбачається внесення низки змін до 22 законодавчих актів, у тому числі Законів України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", "Про пенсійне забезпечення", "Про недержавне пенсійне забезпечення", "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам", "Про прокуратуру", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", "Про державну службу", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про статус народного депутата України", "Про судоустрій і статус суддів".

8 вересня, віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив, що прийняття пенсійної реформи дозволить скоротити дефіцит бюджету Пенсійного фонду.

Так, даний закон передбачає, зокрема, поетапне підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років.

Крім того, документ передбачає збільшення терміну виходу на пенсію для чоловіків-держслужбовців з 60 до 62 років.

Згідно з документом, право на пенсію за віком мають державні службовці - чоловіки 1955 р.н. і старше після досягнення такого віку: 60 років - якщо вони народилися до 31 грудня 1952 р.; 60 років 6 місяців - якщо вони народилися з 1 січня 1953 по 31 грудня 1953 р.; 61 рік - народилися з 1 січня 1954 р. по 31 грудня 1954 р.; 61 рік 6 місяців - народилися з 1 січня 1955 р. по 31 грудня 1955 р.

Законом визначається, що пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80% суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80% заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Законом, зокрема, встановлено, що максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до чинного законодавства, не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.

Прийняття пенсійної реформи є однією з вимог МВФ для продовження реалізації програми stand by на суму близько 16 млрд дол., яка була схвалена 29 липня 2010 Через те, що Україна нічого не зробила для її проведення нашою країною у березні-квітні 2011 р. не був отриманий третій транш кредиту у розмірі 1,5 млрд дол.

Другий етап пенсійної реформи в Україні почнеться не раніше 2013 р. через наявність істотного дефіциту бюджету Пенсійного фонду.

"Другий рівень пенсійної реформи буде проводитися в тому випадку, якщо бюджет Пенсійного фонду не буде збитковим... в 2009 р. дефіцит (бюджету Пенсійного фонду) був 30 млрд грн., в 2010 - 34 млрд грн, в 2011 - близько 21 млрд, але, думаю, ми все зробимо, щоб вийти на 17,8 млрд грн, а на наступний рік - 2 млрд 200 млн грн. Тобто, у наступному році ми ще не можемо ввести другий рівень пенсійної реформи", - підкреслив заявив віце-прем'єр-міністр, міністр праці та соціальної політики Сергій Тігіпко.

Крім того, з 1 жовтня у зв'язку з черговим підвищенням розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом України "Про державний бюджет України на 2011 рік", підвищуються розміри пенсійних виплат.

Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 1 жовтня збільшується з 764 грн до 784 грн.

У зв'язку з цим буде проведено черговий перерахунок пенсій та надбавок і підвищень до пенсії, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму. Зокрема, мінімальний розмір пенсії за віком, пенсії у зв'язку з втратою годувальника на одного утриманця з 1 жовтня складе 784 грн, мінімальна пенсія у зв'язку з втратою годувальника на двох утриманців - 940,80 грн, на трьох і більше - 1 тис. 176 гривень, шахтарі, на яких поширюється чинність закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці", у жовтні отримають пенсію у розмірі не менше ніж 2 тис. 352 гривні.


Дивіться також в розділі  Людина і закон
» 25.05.2018 Конституцією України не лише визначене широке коло прав громадян, але й встановлені дієві гарантії їх реалізації. Однією з таких гарантій є право на захист суб’єктивних прав та охоронюваних законом інтересів. Найбільш повному здійсненню права...
» 11.05.2018 Право на захист та законні інтереси громадян гарантоване Конституцією України. Ця форма захисту проявляється у наданні юридичної допомоги громадянам і юридичним особам, у тому числі у формі представництва. Під представництвом у виконавчому...
» 27.04.2018 1. Заходами примусового виконання рішень є: 1) звернення стягнення на кошти, цінні папери, інше майно (майнові права), корпоративні права, майнові права інтелектуальної власності, об’єкти інтелектуальної, творчої діяльності, інше майно (майнові...
» 01.04.2018 На жаль, незважаючи на свідоме та чесне виконання обов’язків військової служби більшістю військовослужбовців, у Збройних силах України є випадки самовільного залишення військових частин чи місць служби. Військове правопорушення – самовільне...
» 01.04.2018 Якщо сплатили надміру або помилково...
» 24.03.2018 Стан злочинності на території району у 2017 році
» 16.03.2018 Наші пріоритети – боротьба з корупцією
» 15.03.2018 Початок примусового виконання рішень
» 07.03.2018 Весняний призов
» 03.03.2018 Боржників аліментів – до «суспільно корисних робіт»
Всі статті розділу Людина і закон »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Новий герб і прапор міста</b><br />Сесія міської ради затвердила герб та прапор міста, які розроблені на основі місцевих історичних джерел та пам’яток з...
2 фото   
<b>Останній політ полковника Олексія Овчарука</b><br />Минулого тижня, 25 січня, близько 19-ої години на Полтавщині біля Кременчука сталася трагедія з гелікоптером Мі-8, в...
5 фото   
<b>Вінниччина очима редактора: Літинщина</b><br />Цього разу керівники комунальних газет усіх районів області відвідали Літинський район, який зацікавив багатьох не...
19 фото   
<b>11 жовтня - Бершаді 550: відкриття дитячого майданчика</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Ставки
Склярук Григорій Михайлович Українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий.

З історії Бершаді
Розвиток капіталізму відчутно позначився на зміні соціального складу Бершаді. Лише п'ята частина населення займалась тепер сільським господарством. Все більшу роль у суспільному житті відігравали робітники промислових підприємств. У місті були три млини, тютюнова і макаронна фабрики, винокурний завод, друкарня. Після пожежі 1872 року був модернізований цукровий завод. Напередодні... Читати далі »Останні новини

З 1 жовтня набуває чинності пенсійна реформа - Тлумачення в чинному законодавстві - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення