Fridge magnet wooden gears

ІСПИТИ ЗА НОВОЮ ТЕХНОЛОГІЄЮ

  • Подобається0Не подобається
  • 23 Квітня 2008, 18:22

Чим менше часу залишається до початку зовнішнього незалежного оцінювання знань випускників загальноосвітніх шкіл, тим більше хвилювань у тих, на кого чекають екзамени по-новому. Непокояться за своїх дітей і батьки. Як буде проходити оцінювання – розповідає начальник відділу освіти райдержадміністрації Л.Т. Почвірна.
– Людмило Тимофіївно, насамперед декілька слів про те, як проходило пробне тестування. Які висновки можна зробити?
– Пробне тестування з української мови та літератури проводилося анонімно на базі першої міської та Флоринської загальноосвітніх шкіл. Взяти в ньому участь виявили бажання 365 чоловік (72,2%), 12 з них з різних причин не з’явились. Організація, дисципліна були на високому рівні, обстановка була доброзичливою. Учні, їхні батьки та вчителі задоволені тим, що була надана можливість випускникам відчути атмосферу справжнього зовнішнього незалежного оцінювання. Це була своєрідна психологічна адаптація, генеральна репетиція.
– Коли і з яких предметів проводиться зовнішнє незалежне оцінювання?
– Затверджено графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників закладів системи загальної середньої освіти, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів у 2008 році.
Так, 22 квітня першим предметом тестування буде українська мова та література, 29 квітня – математика, 7 травня – історія України, 14 травня – всесвітня історія, 16 травня – хімія, 23 травня – географія, 26 травня – фізика, 28 травня – біологія, 2 червня – основи правознавства, 3 червня – основи економіки і 4 червня – зарубіжна література. Причому, тестування з української мови та літератури, математики, історії України, біології і основ правознавства проводитиметься в районі, з решти предметів – в Ладижині.
– Як бути тим, хто з якихось причин не зміг взяти участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання?
– Для осіб, які зареєструвалися для участі в основній сесії зовнішнього оцінювання у визначені терміни, проте через об’єктивні причини не змогли пройти тестування, з 26 червня по 4 липня організовується додаткова сесія. У додатковій сесії оцінювання мають право проходити особи, які брали участь у Міжнародних змаганнях, конкурсах, олімпіадах, що включені до офіційних заходів Міністерства освіти і науки, Міністерства культури і туризму, Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту України. Причинами можуть бути також хвороба, що перешкоджає участі у тестуванні, засвідчена довідкою з лікувальної установи, стихійне лихо, пожежа, перебування в довготривалому закордонному відрядженні чи проживання за кордоном, проходження строкової служби.
– Людмило Тимофіївно, на що учасникам зовнішнього незалежного оцінювання слід звернути особливу увагу?
– Випускник має прийти на пункт тестування із запрошенням і документом, який посвідчує особу (з паспортом). Якщо дитині не виповнилось 16 років, вона приходить із свідоцтвом про народження. Оскільки у ньому немає фотокартки, то учень повинен мати при собі довідку від навчального закладу, з фотокарткою, за підписом першої особи і печаткою. Учасники, які запізняться або прибудуть без документа, що засвідчує особу, до тестування допущені не будуть. Запрошення цьогорічним випускникам видаватимуться за місцем навчання, випускникам попередніх років – у відділі освіти.
Під час тестування в аудиторії будуть присутні два екзаменатори: інструктор та старший інструктор і може бути присутній громадський спостерігач.
Забороняється користуватися мобільними телефонами, підручниками. На столі мають бути лише тестовий зошит і гелева ручка чорного кольору. Слід пам’ятати, що відповідальний за тестування заповнює карту спостереження за процедурою незалежного оцінювання. У цьому документі є графа «Учасники тестування, що були вилучені з аудиторії за порушення правил проходження тестування». Також до цього документа буде вписано кожне звернення учасника тестування чи зауваження інструктора. У ньому зафіксують усі позаштатні ситуації.
Результати роботи тестування можуть бути анульовані у випадках спілкування учасників під час зовнішнього незалежного оцінювання, користування мобільними телефонами, будь-якими паперовими, електронними фотографічними засобами, а також у випадку спроби отримати сторонню допомогу.
Апеляція щодо несправедливого, на думку випускника, оцінювання його знань може бути подана після отримання сертифіката.
Представники центру оцінювання запевняють: тестові завдання складені відповідно до шкільної програми та не вимагають ніякої спеціальної підготовки.
Бажаю успіхів усім учасникам зовнішнього незалежного оцінювання.
Взяв інтерв’ю
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.

Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Фронтові дороги Олексія Шемішана</b><br />Недавно відзначив свій 89-ий день народження гвардії полковник, голова Всеукраїнської організації інвалідів війни та...
2 фото   
<b>Тирлівка, Кавкули – і про них не забули</b><br />Черговий «День районної ради» її голова М.Г. Бурлака провів у Тирлівській територіальній громаді разом з депутатами...
3 фото   
<b>Шевченківські читання</b><br />11 березня 2009 року працівниками Бершадського районного краєзнавчого музею проведено традиційні Шевченківські...
2 фото   
<b>Виїзний прийом до Лісничого</b><br />13 квітня 2011 року робоча група спеціалістів райдержадміністрації, очолювана першим заступником голови...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Шевчук Устим Іванович (1914) 1914 р., українець. Мобілізований в 1936 р. Матрос. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Особливо багато праці довелося прикласти для відбудови заводу та господарства радгоспу дружному колективу цукровиків на чолі з комуністом директором цукрового комбінату К. П. Казіміровим. Протягом чотирьох з половиною місяців 1944 року робітники працювали добровільно по 10—12 годин. Уже з жовтня, перекривши заплановані строки, завод став до ладу, почав переробляти цукрові буряки із... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ІСПИТИ ЗА НОВОЮ ТЕХНОЛОГІЄЮ - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники