Fridge magnet wooden gears

Почесна місія – формувати людину

  • Подобається9Не подобається
  • 2 Вересня 2009 р

Є про що поговорити колегам-директорам шкіл (зліва направо): В.В. Олійнику – Яланецької, В.М. Ковальському – Бершадської №2, О.М. Петруку – Осіївської та В.І. Усатюку – Флоринської ЗОШ. Фото Руслана ХРАНОВСЬКОГО.

ВІДБУЛОСЯ РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ РАЙОНУ Хоч, як видно із заголовка, традиційні серпневі зібрання учителів нині називаються поновому, їх за звичкою називають конференціями. Втім, суть зібрання від цього не змінюється. Вже багато літ напередодні нового навчального року педагоги району збираються разом, аби підбити підсумки зробленого за попередній період, відзначити кращих, поділитися досвідом і визначити завдання на прийдешнє.

Понад 80 відсотків учителів району – жінки

Нинішнього року, все було, як завжди. І як завжди, святково та урочисто. Традиційне представлення молодого поповнення, квіти, вітання… Сімнадцять випускників педагогічних навчальних закладів почнуть свій трудовий шлях у школах району. Їх вітали начальник відділу освіти райдержадміністрації Л.Т. Почвірна, завуч Баланівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Л.Ю. Дзюбенко, інші старші колеги.
Належно вшанували і ветеранів педагогічної праці, яких теж запросили на зібрання.
А після недовгої церемонії вручення короваїв та квітів, сердечних вітань розпочалося власне зібрання. Звісно ж, найбільше навантаження випало цього дня на начальника відділу освіти Л.Т. Поч - вірну. Крім того, що їй довелося приймати поздоровлення з днем народження, який збігся із традиційним заходом, вона виступила зі змістовною аналітичною доповіддю про стан справ у галузі освіти, досягнення, проблеми, завдання.
Робота відділу освіти базується на двох основних позиціях: нарощення інноваційного потенціалу та зміцнення матеріально-технічної бази. У районі функціонує 86 освітніх закладів, в яких навчається і виховується понад 9300 дітей. В минулому навчальному році функціонувало 40 загальноосвітніх шкіл, у 482 класах навчалось7098 учнів.
Збережено оптимальну мережу дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. Не зменшується середня наповнюваність класів, спостерігається щорічне збільшення першо - класників. Нині вперше сіло за парти 537 першачків. Загалом же у 464 класах навчатиметься 6801 учень.
Проблемним залишається питання прогнозування педагогічних кадрів. Якщо у міських школах нема жодної вакансії і більше половини педагогічних працівників не мають повного тижневого навантаження, то у малих віддалених школах не вистачає висококваліфікованих учителів.
Через існуючий стереотип професії вчителя, як переважно «жіночої», школа не стала привабливою для чоловіків. Понад 80 відсотків учителів району – жінки.
Нині в районі впроваджуються інноваційні підходи до управлінської діяльності та навчально-виховного процесу. Накопичено певний досвід організації профільного, допрофільного та професійного навчання. Але потрібна ще й нормативно-правова, інформаційна та матеріальна база для вибору школою того чи іншого профілю навчання.
Доцільно було б створити регіональну програму, яка б максимально враховувала потреби та можливості кожної школи.
Відділ освіти проводить чималу роботу по забезпеченню навчальних закладів комп’ю - терною технікою. Всі школи підключені до мережі Інтернет.
Людмила Тимофіївна детально проаналізувала всі напрямки роботи галузі, особливу увагу приділивши дошкільній ланці. Нині в районі 2857 дітей дошкільного віку, а відповідною освітою охоплено 1807 (63,2 відсотка).
Райвідділ освіти розробив програму «Розвиток дошкільної освіти району на період до 2012 року», що дасть змогу спільними зусиллями розв’я - зати проблеми дошкілля в районі.
Доповідач дуже детально проаналізувала стан навчально-виховної роботи в школах району, успішність учнів, їхні досягнення на олімпіадах та конкурсах різного рівня. Називалися прізвища вчителів-новаторів. Проведено аналіз і по інших напрямках діяльності, наводилися промовисті цифри і факти зі шкільного життя.
Золотим фондом освітянської галузі є вчителі та учні.
Тому відрадно, що постійно збільшується кількість учасників Всеукраїнського конкурсу «Учитель року». Гордістю району стали 12 школярів – переможців обласних предметних олімпіад, які вибороли 16 призових місць, 5 стали учасниками Всеукраїнського етапу таких олімпіад.
Першочерговими завданнями подальшого розвитку дошкільної, загальної середньої освіти є забезпечення повноцінного фізичного та духовного здоров’я дітей та учнівської молоді, розвиток особистості відповідно до національних і загальнолюдських цінностей, підвищення якості надання освітніх послуг, створення умов для забезпечення рівного доступу громадян до якісної освіти.
В обговоренні доповіді взяли участь: Т.О. Петренко – директор Маньківської ЗОШ І-ІІ ступенів, М.В. Красиленко – заступник директора з навчально-виховної роботи Устянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, О.М. Шевченко – завідувачка дитсадка «Сонечко» м. Бершаді, В.В. Олійник – директор Яланецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, З. П. Панченко – директор станції юних натуралістів, Г.П. Голинська – заступник директора з навчально-виховної роботи Бершадської ЗОШ №1, М.К. Морочинський – голова ради профспілки працівників освіти, Н.А. Плахотнюк – начальник відділу охорони здоров’я РДА, В.І. Нікітчук – Флоринський сільський голова, П.А. Сугак – заступник голови районної ради.
У роботі колегії взяла участь і виступила голова райдерж - адміністрації С.Л. Шульц.
Кращі педагогічні колективи, окремих учителів було відзначено Почесними грамотами райдержадміністрації і районної ради та одноразовою нецільовою благодійною допомогою. Відзнаки обласного управління освіти вручено також і за підсумками атестації.
Привітали на зібранні і тих, хто влітку відзначив свої ювілеї.
На цьому відзначення кращих не закінчилися. Вони продовжилися під час святкового концерту за участю кращих колективів та виконавців учительської і учнівської художньої самодіяльності.
На колегії було прийнято рекомендації щодо основних напрямів діяльності працівників галузі на новий навчальний рік.
Діяльність педагогічних колективів навчальних закладів буде спрямована на підвищення якісного рівня освітніх послуг шляхом: – модернізації змісту дошкільної освіти; – подальшої розбудови системи моніторингових досліджень; – створення умов для переходу з 2010-2011 року старшої школи на профільне навчання; – удосконалення змістового наповнення підготовки педагогічних, методичних та керівних кадрів у контексті реалізації завдань, визначених галузевою програмою впровадження профільного навчання на 2008-2010 роки; – запровадження інтегрованого та інклюзивного навчання для дітей з особливими потребами; – виховання у дітей та молоді цілісної системи цінностей і духовних пріоритетів тощо; – розроблення «дорожніх карт» підвезення учнів сільської місцевості до навчальних закладів, які визначені опорними; – підготовка школярів до зовнішнього незалежного оцінювання та аналіз його результатів.
Звісно ж, цими завданнями не обмежуються завдання освітян. Адже робота їхня багатогранна, надзвичайно відповідальна і нелегка. Та педагоги району сповнені рішучості з новими силами і задумами приступити до щоденної наполегливої роботи, виконуючи почесну місію – формувати людину майбутнього.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Олексієві Степовому дали 10 років за карикатуру на Сталіна</b><br />&rdquo;Ви якою мовою говорітє? &mdash; 81-річний Олексій Степовий стоїть на східцях Будинку культури в селі Джулинка...
2 фото   
<b>Працюють спільно на результат</b><br />Голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур продовжує виїзди в територіальні громади району. Цього разу він побував у...
2 фото   
<b>Тирлівка, Кавкули – і про них не забули</b><br />Черговий «День районної ради» її голова М.Г. Бурлака провів у Тирлівській територіальній громаді разом з депутатами...
2 фото   
<b>Соціальні послуги служби зайнятості нового покоління</b><br />Зростаючі масштаби безробіття, збільшення його тривалості потребують підвищення ефективності діяльності служби...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Кидрасівка
Ковальчук Зіновій Гнатович (1911) 1911 р., українець, кадровий. Ст. лейтенант. Загинув 11.09.42. Похов. с. Мусталово, Ленінградська обл.

З історії Бершаді
Цікаво проводять своє дозвілля трудящі в численних гуртках та студіях художньої самодіяльності, які є на всіх підприємствах, в навчальних закладах. Хоровий і танцювальний колективи спиртового комбінату — дипломанти республіканського огляду колективів художньої самодіяльності. Незмінним успіхом користуються не тільки в районі, але й в області хор вчителів міста, естрадний оркестр,... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Почесна місія – формувати людину - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники