Fridge magnet wooden gears

Без руху вперед результату не буде

 • Подобається0Не подобається
 • 27 Вересня 2012, 00:06

Місцеве самоврядування справедливо вважається фундаментом демократії країни. Саме органи місцевого самоврядування в основному визначають політичний, економічний та соціальний мікроклімат територіальних громад, адже саме на місцях і реалізується державна політика. Про те, чим живе самоврядування на Бершадщині, та про перспективи його розвитку розповідає голова районної ради Михайло Григорович БУРЛАКА.

– Михайле Григоровичу, нещодавно на Одещині відбувся з’їзд Української асоціації районних та обласних рад, в якому Ви брали участь у складі делегації Вінниччини. Які питання обговорювалися на цьому форумі?

– З’їзд асоціації було приурочено до двадцятої річниці її утворення. На ньому було розглянуто питання про підсумки та основні напрями діяльності асоціації на перспективу, внесено зміни та доповнення до її статуту, оновлено керівний склад. До речі, голову Вінницької обласної ради С.П. Татусяка обрано віце-президентом Української асоціації районних та обласних рад з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою. На з’їзді мова йшла про розвиток місцевої демократії, про створення стимулів для активізації громад, про вдосконалення системи і якості послуг, які надаються населенню безпосередньо органами місцевого самоврядування. Обговорено й проект концепції територіальної організації влади та реформи місцевого самоврядування.

Крім того, прийнято резолюцію та направлено ряд законопроектів стосовно внесення змін та доповнень до закону про місцеве самоврядування та до відповідних постанов Кабінету Міністрів України.

– Нині дуже багато говориться про необхідність переходу на нову модель організації регіональної влади.

Якими Ви бачите шляхи здійснення децентралізації та реформування місцевого самоврядування?

– Переконаний: без реформування місцевого самоврядування інші реформи не матимуть достатньої ефективності. Головний принцип самоврядного реформування – децентралізація влади, тобто наближення її до громадянина. Нині діяльність органів місцевого самоврядування регулюють десятки законів, деякі з них не зовсім чітко прописують повноваження місцевої влади. На сьогодні чимало повноважень органів місцевого самоврядування делеговано місцевим адміністраціям. Уже давно назріла необхідність внесення змін до законодавства, які б забезпечили розширення повноважень органів місцевого самоврядування та ресурсами для їх виконання, збалансували відносини між державою та регіонами, органами представницької влади на місцях, місцевою виконавчою владою, територіальними підрозділами органів державної влади.

Більш справедливо було б, якби громада обирала раду, яка формувала б виконавчий комітет і повністю відповідала за розвиток певної території.

На законодавчому рівні було вже декілька спроб прийняти таке рішення, але поки що відповідного закону немає.

– На місцях обговорюється проект закону «Про об’єднання територіальних громад», Вінниччина навіть має досвід у цьому. Що Ви думаєте з цього приводу?

– Стосовно об’єднання територіальних громад моя позиція така: піднімати це питання дуже зарано. Треба добре підготуватися до цього, й підходити потрібно послідовно, виважено, спочатку розробити на папері, а потім – на практиці. Не потрібно робити упереджених дій, адже маємо яскравий приклад експерименту з медичним реформуванням.

Будь-яка реформа має бути забезпечена фінансовими ресурсами, необхідно створювати належні умови, щоб люди сприйняли її і повірили, що буде краще. Треба думати не лише про економію бюджетних коштів, а насамперед про реальне покращення життя людей. Щоб жило село, потрібні якісні дороги, регулярне автобусне сполучення, нові робочі місця, матеріальна підтримка селян тощо. І лише тоді можна буде говорити про можливість об’єднання територіальних громад.

– Бюджетний 2012 рік завершується, тож актуальне питання – фінансового контролю виконання місцевих бюджетів.

– Сьогодні сільськими радами виконуються доведені завдання щодо бюджетів, але це не означає, що та чи інша територіальна громада є фінансово забезпеченою, адже наш район на 80% дотаційний, деякі громади – до 90%. Про що це свідчить? Про те, що необхідно в деякій мірі децентралізувати надходження до бюджетів. У нас в районі не всі суб’єкти підприємницької діяльності перебувають в однакових умовах. Аби вирівняти цю ситуацію, спільно проводилися співбесіди з сільськими головами, керівниками підприємств, в ході яких аналізувалась їх діяльність. У результаті було суттєво збільшено орендну плату за використання земель, піднято рівень заробітної плати, вжито заходи по виведенню її з тіні.
Усе це забезпечило збільшення надходжень до бюджетів. Робота у цьому напрямку активно продовжується.

– На Вінниччині і в районі, як відомо, формується стратегія розвитку територіальних громад до 2020 року. Які тут перспективи?

– Ми давно працюємо над цим питанням, адже на Бершадщині ще раніше було затверджено стратегію розвитку району до 2015 року. На її основі формуються програми соціально-економічного та культурного розвитку району на відповідний рік. Щороку глибоко, детально вивчається, аналізується її виконання. Однак сьогодні стратегії розвитку району замало.

Потрібно, щоб її формування починалося знизу, з територіальних громад. Це питання обговорювалося на сесії районної ради вже нинішнього скликання, на розширеному засіданні координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради за участю заступника голови обласної ради С.С. Нешика та виконавчого директора Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування В.О. Рубана. До процесу формування стратегій розвитку територіальних громад залучені не тільки відповідні державні органи влади, а й громадські організації, місцеві жителі, в тому числі й учні. Хочемо акумулювати план чітких дій по розвитку тієї чи іншої територіальної громади і району в цілому. А на основі районних буде сформовано стратегію розвитку області до 2020 року.

Нині це питання дуже актуальне. Щоб залучити додаткові кошти для розвитку громад, необхідно брати участь в різних конкурсах, у тому числі і міжнародних. Потрібно консолідувати спільні зусилля в одному напрямку, щоб покращити життя людей. Без руху вперед результату не буде.

Спілкувався Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Посівний календар на 2011 рік</b><br />У календарі вказані тільки найсприятливіші дні для садіння та сівби овочевих культур, але їх можна сіяти і саджати і...
2 фото   
<b>Найперше – здоров’я пацієнтів</b><br />Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на...
2 фото   
<b>Юні таланти зі Сходу на Бершадщині</b><br />Інна Маршук – переселенка з міста Ясинуватої Донецької області – стала ученицею Баланівської ЗОШ з другого семестру,...
10 фото   
<b>УРОК ДЛЯ НАЩАДКІВ</b><br />В історії України багато трагічних сторінок, але найболючішою темою і по сьогодні є цілеспрямоване знищення...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Мала Киріївка
Нагребельний Федот Михайлович (1908) 1908 р., українець, робітник. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 24.04.45. Похов. Австрія.

З історії Бершаді
За роки соціалістичного будівництва Бершадь стала промислово-аграрним центром півдня області. Але її мирне життя було перервано війною. Вже 29 липня 1941 року Бершадь окупували німецько-румунські війська. Фашисти утворили тут гетто для єврейського населення. Від катувань, голоду, епідемій у Бершаді загинуло багато радянських людей, розстріляно 327, вигнано в рабство 1203 чоловіка. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Без руху вперед результату не буде - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення