Fridge magnet wooden gears

Компенсація єдиного страхового внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - стимул для роботодавців до створення нових робочих місць та суттєва допомога роботодавцям

  • Подобається0Не подобається
  • 13 Жовтня 2014, 10:00

Питання створення нових робочих місць в Україні не втрачає своєї актуальності.

Адже це один із шляхів розвитку держави, а також економічне зростання роботодавця, зайнятість та добробут кожного громадянина.

З метою запровадження дієвих стимулів до створення нових робочих місць роботодавцями Постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 року №347 затверджено Порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, яким передбачено та успішно впроваджується механізм компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на заробітну плату осіб, працевлаштованих на нові робочі місця (далі компенсація).

Отримати компенсацію зможе кожен, чия діяльність відповідає нескладним вимогам і хто працевлаштує безробітних за направленням державної служби зайнятості на нові робочі місця. Ст. 26, 27 Закону України «Про зайнятість населення» передбачено стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та працевлаштування громадян, недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці, шляхом виплати компенсації витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцю.

• Скористатись правом на компенсацію може роботодавець, який працевлаштовує на нове робоче місце строком не менше, ніж на два роки за направленням державної служби зайнятості зареєстрованих безробітних з таких категорій громадян:

  1.  діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
  2. особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;
  3. молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійнотехнічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу; 
  4. особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України «Про загально - обов’язкове державне пенсійне страхування» залишилося 10 і менше років;
  5. інваліди, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
  6. один із батьків або особа, яка їх замінює, і:
  •  – має на утриманні дітей віком до шести років;
  • – виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда;
  • – утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда I групи (незалежно від причини інвалідності).

Право на компенсацію має роботодавець, який є суб’єктом малого підприємництва та працевлаштовує зареєстрованих безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності строком не менше, ніж на два роки за направленням центру зайнятості.

Пріоритетний вид економічної діяльності визначається за основним видом економічної діяльності роботодавця, за яким здійснюється віднесення роботодавця до класу професійного ризику виробництва, відповідно до якого встановлюється розмір єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Статтею 55 Господарського кодексу України визначено, що суб’єктами малого підприємництва є фізичні особи, зареєстровані в установленому законом порядку як фізичні особи-підприємці та юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, в яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 10 мільйонам євро, визначену за середньорічним курсом Національного банку України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 р. №347 затверджено Перелік пріоритетних видів економічної діяльності для створення нових робочих місць суб’єктами малого підприємництва.

Право на компенсацію мають роботодавці, в яких відсутня заборгованість у сплаті єдиного внеску, яких не визнано банкрутом або стосовно них не порушено справу про банкрутство.

Якщо такі умови витримано, роботодавець може розраховувати на компенсацію.

Варто лише звернутися до центру зайнятості із заявою та заповнити відповідну довідку, де вказується вид економічної діяльності, яким шляхом створено нове робоче місце, та інші відомості.

На підставі поданої роботодавцем заяви та довідки, персональних даних про особу, якими володіє центр зайнятості, даних ДФС та її органів щодо відсутності у роботодавця заборгованості із сплати єдиного внеску, інформації органів Пенсійного фонду України про працевлаштування особи на нове робоче місце та відсутність у роботодавця заборгованості із сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, а також даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо порушеної справи про банкрутство або визнання роботодавця банкрутом центр зайнятості приймає протягом п’яти робочих днів рішення про виплату компенсації роботодавцю.

У подальшому роботодавцеві необхідно щомісяця своєчасно та достовірно надавати до відповідних органів доходів і зборів за місцем реєстрації «Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів» та вчасно перераховувати суми єдиного внеску.

Роботодавець відповідає за достовірність даних, що стосуються підтвердження факту створення нових робочих місць та працевлаштування на них відповідних осіб, які є підставою для виплати компенсації. Компенсація роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загально - обов’язкове державне соціальне страхування виплачується протягом одного року з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного, що є реальною можливістю заощадити кошти для розвитку бізнесу.

Загалом ця нова послуга корисна не лише роботодавцям, а й шукачам роботи. Оскільки стимулює керівників підприємств та приватних підприємців не просто створювати нові робочі місця, а й офіційно оформлювати трудові відносини, виплачуючи їм легальну заробітну плату, забезпечуючи працівникам соціальні гарантії.

У разі необхідності отримати додаткову інформацію про умови та механізм надання компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування звертайтесь, будь ласка, до спеціалістів відділу взаємодії з роботодавцями Бершадського районного центру зайнятості за адресою: 24400, Вінницька обл., м. Бершадь, вул. Шевченка, 17а, тел. 2-22-83, 2-44-51.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Бронзові призери чемпіонату</b><br />Протягом п’яти днів проходили у Ковелі Волинської області чемпіонат України серед підлітків 1997-1998 років...
2 фото   
<b>«Карлсони» над містом</b><br />Неабияк дивувалися всі, коли у небі над містом декілька років тому з’явився дельтаплан. В одному з...
7 фото   
<b>Відкриття церкви</b><br />Спів церковного хору, що супроводжував свято, колядки та щедрівки школярів місцевої школи та спокійний сніжок, що...
7 фото   
<b>Вінниччина очима редактора. Тур п`ятий</b><br />В останній день червня на щедрій Бершадській землі відбувся п'ятий тур обласної акції &ndash; творчого конкурсу...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Мала Киріївка
Русначенко Микита Михайлович Українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий.

З історії Бершаді
Широкий розмах руху підпільників та партизанів у Бершадському районі змушений був визнати префект Балтського повіту. Він зазначав у листопаді 1943 року, що тут збільшилась кількість загонів, учасники яких захоплюють зброю у жандармів та військових; зникають з фашистських обозів разом з підводами місцеві провідники. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Компенсація єдиного страхового внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - стимул для роботодавців до створення нових робочих місць та суттєва допомога роботодавцям - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники