Fridge magnet wooden gears

Не переписуймо історію, або кому жити стало краще?

  • Подобається0Не подобається
  • 18 Березня 2011, 09:00

Прочитав у газеті за 18 лютого статтю Федора Шевчука «Рідне слово, рідний розум…». Особисто я дуже поважаю цього шановного кореспондента, але десь у чому не згоден з ним. Наприклад, він пише, що коли існував Радянський Союз, українську мову багато років принижували, забороняли, переслідували. На мою думку, це далеко не так. І думаю, що зі мною погодяться і кореспондент, і мої ровесники, які росли і навчалися у 50-60-их роках ХХ століття.

Я і вся моя сім’я поважаємо свою історію, свою рідну мову, спілкуємося нею і гордимося, що ми українці. Вважаємо, що нікому не дано права переписувати історію, а право на її написання мають професійні історики, а не політики.

Так, помилки при соціалістичній системі були, але ж не все було погано. А після розпаду Радянського Союзу їх стало у сто разів більше, і чомусь всі про це красиво мовчать. У силу різних обставин я спілкуюсь майже щоденно з людьми різних професій і національностей, різних вікових груп. Вони всі люблять і поважають українську мову, розмовляють нею. І це правильно. При цьому вони поважають людей, які розмовляють іншими мовами. Все це радує.

Однак є одне але… Людей зараз розділяє не мовний бар’єр, а зовсім інше – космічні ціни на продукти харчування, медикаменти, лікування, безробіття, мізерні пенсії та зарплати… Не всі діти можуть навчатися у вузах через високу плату, а випускники не мають де праце - влаштуватися. Це я переконався на собі – з двома хлопцями – випускниками технічного університету та аграрного технікуму – об’їздив увесь район, побував з ними на всіх підприємствах. Та не вдалося влаштуватися ніде, бо більшість підприємств не працює. А інші відмовили, хоч просили ми на будь-яку роботу.

То це що – постколоніальна свідомість жителів України? Тут причина в іншому, і про це наші владці знають. Із засобів масової інформації дізнаємося про те, що з кожним днем українцям стає краще жити. А я запитую: кому з нас? Здогадайтеся самі.

Тому через газету хочу звернутися до людей при владі, керівників різних рівнів: виявляйте більше уваги до своїх співгромадян, адже саме вони доручили вам цю владу, щоб ви служили народу, а не народ вам. Повага до людини повинна підкріплюватися хорошими конкретними діями. Бо мало проголошувати, що ви любите Україну, це ще й треба доводити на ділі. І не важливо хто перед вами – однопартієць чи той, хто не поділяє ваших поглядів, їх однаково треба поважати. А відтак і вас поважатимуть. Конституція проголошує, що влада для людей, а не навпаки.

Подивімося правді у вічі: уже двадцять років люди чують: «Потерпіть ще трошки, завтра буде краще». Скільки ще пересічним громадянам це слухати?

Сьогодні, коли більше уваги людей зосереджується на матеріальному факторі, може здатися, що моральні цінності відходять у небуття. Але вічні цінності не зникнуть. Серед них особливе місце належить гідності, з якої проростають благородство, честь, милосердя. Людина з усвідомленням самоповаги ніколи не принизиться до нечесних намірів чи аморальних вчинків.

Вона не підставить ногу, не вдарить у спину і не даватиме порожніх обіцянок. А навпаки, діятиме за велінням свого серця й з позиції добра та поваги до оточуючих. Гідність кожної людини, особливо сьогоднішніх чиновників, залежить тільки від того, як вона показує себе у своїх вчинках…

Іван ГЛАДИБОРОДА с. Глинське.

Насамперед хочу подякувати Іванові Антоновичу за увагу до моїх матеріалів. Але він чомусь не дуже уважно прочитав статтю «Рідне слово, рідний розум…». Бо там навіть не згадано Радянського Союзу, більше того, я наголошував на тому, що саме за нинішнього часу сфера використання української мови стала вужчою. А мову принижували не тільки за часів СРСР, а й раніше. Я писав про те, що у нашому регіоні, на щастя, існує толерантність по відношенню до будь-якої мови. Адже 21 лютого відзначали День рідної мови не тільки українці, а й представники різних національностей.

Моя стаття стала для Івана Антоновича, якого я теж дуже поважаю за його принциповість, гостре відчуття справедливості, приводом для висловлення своєї точки зору на клубок багатьох болючих соціальних проблем. І в цьому я з ним солідарний. Думаю, що й більшість читачів його підтримають. А з мовних питань ми з ним подискутуємо іншим разом…

 Федір ШЕВЧУК.


Дивіться також в розділі  Відгуки
» 15.06.2018 Станція екстреної медичної допомоги (СЕМД) – це не просто установа. Насамперед, це висококваліфіковані спеціалісти. Вирвати з міцних смертельних лещат людські життя – таке головне завдання ставлять лікарі екстреної.
» 24.03.2018 ПрАТ «Птахокомбінат «Бершадський» – це підприємство з цілорічним цілодобовим технологічним процесом вирощування птицібройлера, це живий організм, який щохвилини потребує корму, води, тепла, освітлення. В різні години доби до нас в господарство з...
» 03.03.2018 Сьогодні вуличне освітлення–це не розкіш, а звичайне благо цивілізації. Але яскраві ліхтарі не завжди світять на наших вулицях. І причини – різні. Найпоширеніша – недостатньо коштів у сільському бюджеті. Тому і доводиться ходити навпомацки,...
» 12.02.2018 Біда приходить у дім, коли на неї зовсім не чекаєш. Так сталося і зі мною, бо потрібно було тривале лікування.
» 19.01.2018 Збулася мрія учнів
» 13.01.2018 Якщо голова на своєму місці
» 12.01.2018 Спасибі за щедрість душі
» 05.01.2018 Щедрість сердець
» 18.11.2017 Віншують лауреати
» 18.11.2017 Вітають працівники культури
Всі статті розділу Відгуки »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Сонячне свято в Серединці</b><br />Цьогоріч традиційне свято – День села – було незвичним, адже відзначалося 65-річчя незабутнього Василя Думанського…
3 фото   
<b>Випуск у медколеджі</b><br />2 березня 2011 року&nbsp; у Бершадському медичному коледжі відбувся 42 випуск&nbsp; фельдшерів.
7 фото   
<b>«Млиноманія» кличе нових та старих друзів до берегів Південного Бугу!</b><br />4-5 серпня в селі Печера Тульчинського району Вінницької області традиційно відбудеться щорічний фолк-рок фестиваль...
6 фото   
<b>Усе найкраще - дітям!</b><br />У п’ятницю, 26 липня, відбулася нарада за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, міського та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Шляхова
Папчук Яків Гордійович (1890) 1890 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.06.44.

З історії Бершаді
Активно діяли й молодіжні підпільні групи. Ватажок однієї з комсомольсько-молодіжних груп Борис Нижник (підпільна кличка Роман Бурий) разом з товаришами здійснив кілька нападів на румунських жандармів. Підпільники знищили ворогів та забрали їх зброю. Гестапівці натрапили на слід групи. Вже отримавши смертний вирок, вихованець ленінського комсомолу в листах до рідних жалкував, що не зможе далі... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Не переписуймо історію, або кому жити стало краще? - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники