Fridge magnet wooden gears

26 років Чорнобильській трагедії

  • Подобається0Не подобається
  • 26 Квітня 2012, 19:57


Виповнюється ще один рік з дня трагедії на Чорнобильській атомній електростанції. За більш як чверть сторіччя багато справ, пов’язаних з цією жахливою подією, так і не знайшли вирішення. Останніми роками Україна практично залишилась наодинці з цим лихом, і переважна частина фінансування робіт по Чорнобильських програмах лежить на нашому державному бюджеті. Лише по одному напрямку роботи – переселенню людей із забруднених територій – країна повинна понести мільйонні (в доларовому еквіваленті) видатки.

З часу аварії відселено до інших регіонів більше 165 тисяч людей, частина з них до цих пір не забезпечена рівноцінним втраченому житлом. І цей процес триває, адже на забрудненій території, в масштабах держави, проживають ще сотні тисяч осіб. На жаль, і в Вінницькій області є такі населені пункти.

В Україні від аварії постраждало близько трьох з половиною мільйонів людей, в тому числі близько мільйона триста тисяч дітей.

Ліквідацією наслідків аварії займалась велика кількість фахівців, з них до числа ліквідаторів зараховано більше 340 тисяч осіб. Безпосередньо задіяних в ліквідації близько 87 тисяч. Щодо людських втрат під час аварії, то одразу загинули 41 працівник, ще 203 отримали важкі (смертельні) захворювання радіаційного характеру. В цілому, втрати, пов’язані з наслідками аварії, що в людському, що в матеріальному розрахунках, колосальні.

В 2012 році на Чорнобильській АЕС розпочнеться монтаж аркового саркофагу над четвертим реактором (стартова вартість проекту 935 млн. євро). За інформацією Держагенства по управлінню зоною відчуження, в даний час металоконструкції доправляють з Італії на будівельний майданчик, вони вже прой шли випробування на стійкість до буревіїв, пожеж, сніжних навантажень тощо.

Повністю арка буде змонтована до середини 2015 року, орієнтовно в жовтні вона буде насунута над об’єктом і загерметизована.

На будівництві самої арки будуть працювати близько трьох тисяч висококваліфікованих фахівців, сама конструкція займе площу розміром в 4 футбольних поля, а її висота складе 120 метрів.

Можливо після цієї стадії ліквідації наслідків ядерної катастрофи процес погіршення здоров’я нації буде зупинено.

Однак в Україні зріють десятки іншопланових «міні-Чорнобилів». Це технологічно застарілі об’єкти небезпечного виробництва, велика кількість хімічних речовин, що зберігаються неналежним чином, зрештою значне забруднення довкілля, викликане як виробничою діяльністю, так і бездумним засміченням територій побутовими відходами безпосередньо жителями. Нам є над чим задуматись, є що робити.

26 квітня кожного року офіційно проводиться в країні як День цивільного захисту населення. Сподіваємося, що населення району не буде стояти осторонь цієї важливої справи. Адже всім необхідно пам’ятати і робити правильні висновки із помилок, наслідки яких є такими важкими і часто непоправними.

Борис ОБУХОВСЬКИЙ, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій Бершадської райдержадміністрації.


Дивіться також в розділі  Чорнобиль
» 30.04.2015 Мітинг-реквієм та покладання квітів відбулися 24 квітня з нагоди 29-ї річниці Чорнобильської трагедії, Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф.
» 26.04.2014 25 квітня о 15 годині в м.Бершадь відбувся мітинг-реквієм до дня Чорнобильської катастрофи. Голова Бершадської РДА А.Головня, голова районної ради М.Грабчак, міський голова М.Кольченко, члени громадських організацій та політичних партій,...
» 18.05.2013 Микола Цимбал народився 1 грудня 1956 року в Бершаді. Навчався в загальноосвітній школі села Великої Киріївки. Після восьмого класу розпочав самостійне життя: професійне училище і перша робота – слюсарем на Миколаївському Чорноморському...
» 18.05.2013 26 квітня минає двадцять сім років від дня Чорнобильської катастрофи, яка озивається пекучим болем і стражданнями у багатьох родинах. Чорнобиль продемонстрував могутність і, водночас, безсилля людини, ще раз доводячи, що можливості людського...
» 18.05.2013 Тривожне відлуння 1986-го
» 18.05.2013 Вони врятували Україну і світ
» 18.05.2013 У центрі уваги влади – соціальні проблеми
» 23.12.2012 Вшанували ліквідаторів
» 18.12.2012 Дзвони Чорнобиля лунають у наших серцях
» 26.04.2012 26 років Чорнобильській трагедії
Всі статті розділу Чорнобиль »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Відкритий лист панам Демченку, Козорізу і не тільки</b><br />Вельмишановні панове Борисе та Анатолію! Зізнаюсь, що я, з очікуваною цікавістю ознайомився з наперед анонсованими...
3 фото   
<b>Служба в зоні небезпеки: вінницькі міліціонери на Сході відновлюють правопорядок, затримують сепаратистів та кримінальних елементів.</b><br />Звільнені від терористів міста на Сході України продовжують залишатися «гарячими точками». Через цю територію...
84 фото   
<b>День перемоги у Бершаді</b><br />За багаторічною традицією, вранці 9 травня колони ветеранів, представників трудових колективів підприємств,...
2 фото   
<b>"П'ятківчанка" зачарувала Вінницю</b><br />У ці дні редакційна пошта переповнена листами, повідомленнями, фотографіями про відзначення циклу новорічноріздвяних...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Юхимчук Євтихій Микитович (1892) 1892 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 15.09.44. Похов. с. Мерешешти, Румунія.

З історії Бершаді
Радянські люди і в умовах жорстокого терору чинили фашистським окупантам опір. Для організації боротьби райком КП(б)У залишив на тимчасово окупованій території комуніста О. Р. Пилипчука, який вже в серпні 1941 року організував першу в районі підпільну групу, а в листопаді того ж року разом з Я. Ш. Талісом створив підпільну групу в м. Бершаді. В грудні виникла підпільна група з робітників та... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

26 років Чорнобильській трагедії - Пам'ять про Чорнобиль - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники