Fridge magnet wooden gears

Він дивом залишився живий

 • Подобається0Не подобається
 • 18 Травня 2013, 15:06

Микола Цимбал народився 1 грудня 1956 року в Бершаді. Навчався в загальноосвітній школі села Великої Киріївки. Після восьмого класу розпочав самостійне життя: професійне училище і перша робота – слюсарем на Миколаївському Чорноморському суднобудівному заводі. З 1975 до 1977 року служив в армії. Нині – полковник МВС у відставці, пенсіонер-чорнобилець

Планував жити з батьками у В. Киріївці. Проте життя змінило плани, і виїхав до Києва.

У 1981 році закінчив Дніпропетровську школу міліції і служив дільничним інспектором міліції. Після Національної академії МВС України працював у Міністерстві внутрішніх справ (1986-1993 р.р.).

Півроку служив в Управлінні кадрів ГУ МВС України в Києві. З посади начальника відділу ГУ МВС України в Київській області пішов у відставку за станом здоров’я. Як інвалід-чорнобилець ІІ групи, в грудні 1996-го, був комісований. Все! Медики і родичі чекали похоронів. Не дивлячись на важкий стан здоров’я, продовжував жити і боротися за життя за принципом: «Твори добро і живи! Світ не без добрих людей!» Зустріч, яка подарувала йому життя, відбулася на початку березня 1998 року...

– Миколо Івановичу, як Ви потрапили до Чорнобиля і що можете про нього розповісти?

– З 9 до 17 вересня 1986 року, безвиїзно перебував у Чорнобилі і Прип’яті. Все, що я бачив там, це світова трагедія. Постраждали не лише українці. Хто винен у тій аварії?

Відповідь проста – люди! Хто конкретно? На це питання ніхто і ніколи не відповість об’єктивно. Це моя думка.

– Що було після Чорнобиля?

– Шість років я був куратором Житомирської області по лінії діяльності дільничних інспекторів міліції від міністерства, і за службовим обов’язком треба було туди їздити.

Така поїздка була не одна.

Працюючи начальником відділу ГУ МВС України в Київській області, я продовжував «вирощувати» діагнози і до моїх сорока років їх накопичилося стільки, що дивом залишився живий. За станом здоров’я не зміг дослужити до пенсії за вислугою років одинадцять місяців. Сьогодні моя пенсія, як інваліда-чорнобильця ІІІ групи, аж 2268 гривень! Постраждали на багато років всі люди. Статистика смертності і захворювань страшна. Нація вимирає. Діти хворі, а вони – майбутнє країни. Хто служитиме в армії і захищатиме країну?!

– Як і завдяки чому Ви вижили?

– Починаючи з 1986 року, мої хвороби точили мене, як іржа. Мені не говорили про мої страшні діагнози, але я їх читав у очах лікарів. Я був гормонально залежним. Препарат, упаковка якого розходилася за три-чотири дні, в Україну легально не надходив і був дуже дорогим. З таким станом здоров’я всі чекали моїх похоронів. Я ходив із паличкою, харчувався за спеціальною дієтою, і... прощався з рідними.

– Яка Ваша мрія? Що таке мрія в житі людини? Чи вона досяжна?

– Це моя улюблена тема. З цього приводу я написав книгу: «Ваші Мрії, Цілі і Мета Життя». Після закінчення школи, якось спілкуючись із однокласниками, у мене закралася думка щось написати – пісню чи вірш. Але замість цього написав книгу про мрію та її реалізацію. Сьогодні я навчаю людей, як писати мрії, визначати цілі і допомагаю їхній реалізації.

– Чим зараз займаєтесь? Наскільки можливо військовій людині адаптуватися у цивільному житті?

– З травня 1998-го до теперішнього часу я займаюся дистриб’юцією. Працюю із продукцією, яка допомогла мені вижити з моїми діагнозами.

На одну пенсію жити сім’ї було дуже складно. У мене був єдиний вибір – розібратися, що таке дистриб’юція і чому одні люди з вищою освітою займаються цим видом діяльності, а інші – ні? У мережевому маркетингу я зустрів багато офіцерів, знаю навіть генерал-майора міліції з України.

Його також здоров’я привело в цю індустрію. Що стосується адаптації військових до цивільного життя, відповім просто: потрібно змінюватись!

Адже змінюється життя навколо досить швидко. Хтось мріяв про звання, хтось–про гарну пенсію. А вийшовши у відставку, що далі?.. Це теж залежить від мрії та цілей життя.

– Ви самореалізувалися в житті?

– Я зрозумів, що на пенсії життя тільки починається.

Адже ти можеш займатися улюбленими справами. Тому я зараз лише на початку дороги до самореалізації.

– У чому полягає суть Вашого відпочинку?

– Коли ти займаєшся улюбленою справою, то це відпочинок. Коли я працюю на сцені, навчаючи людей, які при - йшли на мій тренінг, я не те, що відпочиваю, а отримую дозу адреналіну від цього процесу. Щоб навчати людей, треба багато працювати над собою. Тому роблю собі відпочинок, усамітнююся від людей – читаю книги і пишу. Є улюблене місце на дачі у Вінницьких Ставах (70 км від столиці), і в Криму. Найкращий відпочинок для мене, коли я сам у творчому процесі. Відпочиваю – працюючи, працюю – відпочиваючи!

– «Бершадщина – моя мала Батьківщина». Що для Вас ці слова?

– Коли мене запитують про найулюбленіше місце на землі, то я завжди згадую виноград, батьківську хату (хутір Цимбали). Я часто сидів і спостерігав за річкою, мосту не було, люди перепливали на масив човнами. Взимку на річці сиділи рибалки, і я біля них крутився. Красиве, доглянуте місце було в моєму дитинстві.

Коли приїжджаю в район, у душі в цей момент щось перевертається. Це я вже вдома!

Поля, ліси, ріки – рідні! В спілкуванні з людьми – відчуття, що вони найкращі в світі. Спілкуюся із батьком та допомагаю людям бути здоровими. Я люблю Бершадщину!

– Які бачите зміни по приїзду?

– У базарний день – дуже багато сміття у місті. Не радує також і те, що немає сільському населенню роботи, і воно змушене їхати на заробітки, залишаючи сім’ї. Про яке тут збереження здоров’я можна говорити? Влітку в селах залишаються лише жінки та діти.

– Ваші побажання бершадцям.

– Позитивних змін! Змінюйтесь! Тільки сама людина може змінити своє життя, свої звички. Не просити у держави робочого місця, а самому його створювати, відповідно до своїх мрій та мети життя. Шукайте потрібних людей – ентузіастів, читайте відповідні книги. Бережіть самі своє здоров’я! Я вас люблю, земляки!

Вела розмову Галина ІВАНЧЕНКО


Дивіться також в розділі  Чорнобиль
» 30.04.2015 Мітинг-реквієм та покладання квітів відбулися 24 квітня з нагоди 29-ї річниці Чорнобильської трагедії, Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф.
» 26.04.2014 25 квітня о 15 годині в м.Бершадь відбувся мітинг-реквієм до дня Чорнобильської катастрофи. Голова Бершадської РДА А.Головня, голова районної ради М.Грабчак, міський голова М.Кольченко, члени громадських організацій та політичних партій,...
» 18.05.2013 Микола Цимбал народився 1 грудня 1956 року в Бершаді. Навчався в загальноосвітній школі села Великої Киріївки. Після восьмого класу розпочав самостійне життя: професійне училище і перша робота – слюсарем на Миколаївському Чорноморському...
» 18.05.2013 26 квітня минає двадцять сім років від дня Чорнобильської катастрофи, яка озивається пекучим болем і стражданнями у багатьох родинах. Чорнобиль продемонстрував могутність і, водночас, безсилля людини, ще раз доводячи, що можливості людського...
» 18.05.2013 Тривожне відлуння 1986-го
» 18.05.2013 Вони врятували Україну і світ
» 18.05.2013 У центрі уваги влади – соціальні проблеми
» 23.12.2012 Вшанували ліквідаторів
» 18.12.2012 Дзвони Чорнобиля лунають у наших серцях
» 26.04.2012 26 років Чорнобильській трагедії
Всі статті розділу Чорнобиль »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Лейтенант міліції вишиває ікони</b><br />В Бершадському райвідділі працює інспектором з міграційного контролю сектору у справах громадянства, імміграції та...
11 фото   
<b>Зустріч з Анатолієм МАТВІЄНКОМ</b><br />3 травня в громадській приймальні Бершадського району було проведено прийом громадян з особистих питань народним...
3 фото   
<b>Тирлівці - 280 років!</b><br />Людно було минулої п’ятниці у Тирлівському будинку культури. Величне свято у чарівній тирлівській місцині, родині, з...
9 фото   
<b>Листопад</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Дяківка
Кириченко Ілля Карпович (1902) 1902 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.12.44.

З історії Бершаді
Успішне завершення відбудови та дальшого розвитку народного господарства трудящі Бершаді відзначили новими трудовими досягненнями. Великий обсяг капітальних робіт здійснено на спиртовому заводі, внаслідок чого підприємство перетворилося на комбінат. Крім спирту, тут почали виробляти кормові дріжджі й пиво. Під час реконструкції багато творчої видумки виявили кваліфіковані робітники —... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Він дивом залишився живий - Пам'ять про Чорнобиль - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення