Він дивом залишився живий

 • Подобається0Не подобається
 • 18 Травня 2013, 15:06

Микола Цимбал народився 1 грудня 1956 року в Бершаді. Навчався в загальноосвітній школі села Великої Киріївки. Після восьмого класу розпочав самостійне життя: професійне училище і перша робота – слюсарем на Миколаївському Чорноморському суднобудівному заводі. З 1975 до 1977 року служив в армії. Нині – полковник МВС у відставці, пенсіонер-чорнобилець

Планував жити з батьками у В. Киріївці. Проте життя змінило плани, і виїхав до Києва.

У 1981 році закінчив Дніпропетровську школу міліції і служив дільничним інспектором міліції. Після Національної академії МВС України працював у Міністерстві внутрішніх справ (1986-1993 р.р.).

Півроку служив в Управлінні кадрів ГУ МВС України в Києві. З посади начальника відділу ГУ МВС України в Київській області пішов у відставку за станом здоров’я. Як інвалід-чорнобилець ІІ групи, в грудні 1996-го, був комісований. Все! Медики і родичі чекали похоронів. Не дивлячись на важкий стан здоров’я, продовжував жити і боротися за життя за принципом: «Твори добро і живи! Світ не без добрих людей!» Зустріч, яка подарувала йому життя, відбулася на початку березня 1998 року...

– Миколо Івановичу, як Ви потрапили до Чорнобиля і що можете про нього розповісти?

– З 9 до 17 вересня 1986 року, безвиїзно перебував у Чорнобилі і Прип’яті. Все, що я бачив там, це світова трагедія. Постраждали не лише українці. Хто винен у тій аварії?

Відповідь проста – люди! Хто конкретно? На це питання ніхто і ніколи не відповість об’єктивно. Це моя думка.

– Що було після Чорнобиля?

– Шість років я був куратором Житомирської області по лінії діяльності дільничних інспекторів міліції від міністерства, і за службовим обов’язком треба було туди їздити.

Така поїздка була не одна.

Працюючи начальником відділу ГУ МВС України в Київській області, я продовжував «вирощувати» діагнози і до моїх сорока років їх накопичилося стільки, що дивом залишився живий. За станом здоров’я не зміг дослужити до пенсії за вислугою років одинадцять місяців. Сьогодні моя пенсія, як інваліда-чорнобильця ІІІ групи, аж 2268 гривень! Постраждали на багато років всі люди. Статистика смертності і захворювань страшна. Нація вимирає. Діти хворі, а вони – майбутнє країни. Хто служитиме в армії і захищатиме країну?!

– Як і завдяки чому Ви вижили?

– Починаючи з 1986 року, мої хвороби точили мене, як іржа. Мені не говорили про мої страшні діагнози, але я їх читав у очах лікарів. Я був гормонально залежним. Препарат, упаковка якого розходилася за три-чотири дні, в Україну легально не надходив і був дуже дорогим. З таким станом здоров’я всі чекали моїх похоронів. Я ходив із паличкою, харчувався за спеціальною дієтою, і... прощався з рідними.

– Яка Ваша мрія? Що таке мрія в житі людини? Чи вона досяжна?

– Це моя улюблена тема. З цього приводу я написав книгу: «Ваші Мрії, Цілі і Мета Життя». Після закінчення школи, якось спілкуючись із однокласниками, у мене закралася думка щось написати – пісню чи вірш. Але замість цього написав книгу про мрію та її реалізацію. Сьогодні я навчаю людей, як писати мрії, визначати цілі і допомагаю їхній реалізації.

– Чим зараз займаєтесь? Наскільки можливо військовій людині адаптуватися у цивільному житті?

– З травня 1998-го до теперішнього часу я займаюся дистриб’юцією. Працюю із продукцією, яка допомогла мені вижити з моїми діагнозами.

На одну пенсію жити сім’ї було дуже складно. У мене був єдиний вибір – розібратися, що таке дистриб’юція і чому одні люди з вищою освітою займаються цим видом діяльності, а інші – ні? У мережевому маркетингу я зустрів багато офіцерів, знаю навіть генерал-майора міліції з України.

Його також здоров’я привело в цю індустрію. Що стосується адаптації військових до цивільного життя, відповім просто: потрібно змінюватись!

Адже змінюється життя навколо досить швидко. Хтось мріяв про звання, хтось–про гарну пенсію. А вийшовши у відставку, що далі?.. Це теж залежить від мрії та цілей життя.

– Ви самореалізувалися в житті?

– Я зрозумів, що на пенсії життя тільки починається.

Адже ти можеш займатися улюбленими справами. Тому я зараз лише на початку дороги до самореалізації.

– У чому полягає суть Вашого відпочинку?

– Коли ти займаєшся улюбленою справою, то це відпочинок. Коли я працюю на сцені, навчаючи людей, які при - йшли на мій тренінг, я не те, що відпочиваю, а отримую дозу адреналіну від цього процесу. Щоб навчати людей, треба багато працювати над собою. Тому роблю собі відпочинок, усамітнююся від людей – читаю книги і пишу. Є улюблене місце на дачі у Вінницьких Ставах (70 км від столиці), і в Криму. Найкращий відпочинок для мене, коли я сам у творчому процесі. Відпочиваю – працюючи, працюю – відпочиваючи!

– «Бершадщина – моя мала Батьківщина». Що для Вас ці слова?

– Коли мене запитують про найулюбленіше місце на землі, то я завжди згадую виноград, батьківську хату (хутір Цимбали). Я часто сидів і спостерігав за річкою, мосту не було, люди перепливали на масив човнами. Взимку на річці сиділи рибалки, і я біля них крутився. Красиве, доглянуте місце було в моєму дитинстві.

Коли приїжджаю в район, у душі в цей момент щось перевертається. Це я вже вдома!

Поля, ліси, ріки – рідні! В спілкуванні з людьми – відчуття, що вони найкращі в світі. Спілкуюся із батьком та допомагаю людям бути здоровими. Я люблю Бершадщину!

– Які бачите зміни по приїзду?

– У базарний день – дуже багато сміття у місті. Не радує також і те, що немає сільському населенню роботи, і воно змушене їхати на заробітки, залишаючи сім’ї. Про яке тут збереження здоров’я можна говорити? Влітку в селах залишаються лише жінки та діти.

– Ваші побажання бершадцям.

– Позитивних змін! Змінюйтесь! Тільки сама людина може змінити своє життя, свої звички. Не просити у держави робочого місця, а самому його створювати, відповідно до своїх мрій та мети життя. Шукайте потрібних людей – ентузіастів, читайте відповідні книги. Бережіть самі своє здоров’я! Я вас люблю, земляки!

Вела розмову Галина ІВАНЧЕНКО


Дивіться також в розділі  Чорнобиль
» 30.04.2015 Мітинг-реквієм та покладання квітів відбулися 24 квітня з нагоди 29-ї річниці Чорнобильської трагедії, Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф.
» 26.04.2014 25 квітня о 15 годині в м.Бершадь відбувся мітинг-реквієм до дня Чорнобильської катастрофи. Голова Бершадської РДА А.Головня, голова районної ради М.Грабчак, міський голова М.Кольченко, члени громадських організацій та політичних партій,...
» 18.05.2013 Микола Цимбал народився 1 грудня 1956 року в Бершаді. Навчався в загальноосвітній школі села Великої Киріївки. Після восьмого класу розпочав самостійне життя: професійне училище і перша робота – слюсарем на Миколаївському Чорноморському...
» 18.05.2013 26 квітня минає двадцять сім років від дня Чорнобильської катастрофи, яка озивається пекучим болем і стражданнями у багатьох родинах. Чорнобиль продемонстрував могутність і, водночас, безсилля людини, ще раз доводячи, що можливості людського...
» 18.05.2013 Тривожне відлуння 1986-го
» 18.05.2013 Вони врятували Україну і світ
» 18.05.2013 У центрі уваги влади – соціальні проблеми
» 23.12.2012 Вшанували ліквідаторів
» 18.12.2012 Дзвони Чорнобиля лунають у наших серцях
» 26.04.2012 26 років Чорнобильській трагедії
Всі статті розділу Чорнобиль »
Цікаві фото
3 фото   
<b>«Поет усього людства…»</b><br />Так сказала про Тараса Шевченка відома англійська політична діячка Полін Бентлі. &ndash; Тарас Шевченко виходить за...
7 фото   
<b>«Млиноманія» кличе нових та старих друзів до берегів Південного Бугу!</b><br />4-5 серпня в селі Печера Тульчинського району Вінницької області традиційно відбудеться щорічний фолк-рок фестиваль...
18 фото   
<b>БЕРІЗКИ-БЕРШАДСЬКІ</b><br />
4 фото   
<b>З вінниці – по Європі</b><br />Пропозиція взяти участь у конкурсі на поїздку до Франції та Швейцарії під час презентації там в Страсбурзі та Берні...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Тйхонов Логвин Петрович (1912) 1912 р., росіянин, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Помер від ран 18.06.44. Похов. м. Фалешти, Молдова.

З історії Бершаді
Робітники й селяни не припиняли боротьби: готувались нові виступи. Для їх організації в січні 1919 року Бершадський підпільний ревком створив партизанський загін з жителів Бершаді та сусідніх сіл. Командиром призначили голову ревкому В. Кривоходкіна, а комісаром — П. Соболевського. Внаслідок переможного повстання в лютому 1919 року в Бершаді відновлено Радянську владу. Народна влада... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Він дивом залишився живий - Пам'ять про Чорнобиль - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення