Fridge magnet wooden gears

Мельников Віктор Іванович

09. 08. 1920 - 11. 03.1944 Герой Радянського Союзу

Указом Президиума Верховного Совета СССР от 13 сентября 1944 года за мужество, отвагу и героизм, проявленные в борьбе с немецко-фашистскими захватчиками, гвардии старшему лейтенанту Мельникову Виктору Ивановичу посмертно присвоено звание Героя Советского Союза.Награждён орденом Ленина. 

Мельников Віктор Іванович - командир роти 8-го гвардійського тяжкого танкового полку (3-й танковий корпус, 2-я танкова армія, 2-й Український фронт), гвардії старший лейтенант.

Народився 9 серпня 1920 року в м.Єкатеринославі (нині -Дніпропетровськ, Україна) в сім`ї службовця. Росіянин. Член ВКП(б)/КПСС. Закінчив індустріальний технікум.

В Червоній Армії с 1939 р. В 1941 р. закінчив Саратовське танкове училище. Участник Великої Вітчизняної війни з червня 1941р. Воював в складі Південно - Західного та 2-го Українського фронтів.

Командир роти 8-го гвардійського важкого танкового полку (3-й танковий корпус, 2-я танкова армія, 2-й Український фронт) гвардії старший лейтенант Мельников особливо відзначився в ході Умансько-Батошанської наступальної операції.

6 березня 1944 року рота Мельникова в складі передового загону першою збила заслін ворога і з ходу вийшла до річки Гірський Тикич, захватила переправу та утримувала її до підходу головних сил полку. Було відбито три контратаки противника, знищено два танки і до п`ятидесяти чоловік піхоти гітлерівців.

Наступного дня рота однією із перших досягла станції Поташ (Маньківський р-н, Черкаської обл.) і взяла участь у розгромі противника, який оборонявся. Втікаючи, фашисти залишили на залізничній станції близько 500 танків, 1000 автомобілів, 350 гармат та велику кількість складів зі зброєю, продовольством і пальним.

8 березня розвернулись жорстокі бої на підступах до міста Умані (Черкаська обл., Україна). Танкова рота В.И. Мельникова, знищивши три ворожих бронетранспортери і двї протитанкових гармати, вийшла до села Дмитрушки (7 км. пн. – сх.. Умані) і, прокладаючи шлях піхоті, до кінця наступного дня зав`язала бої у місті.

В ніч на 10 березня 1944р. гвардії старший лейтенант Мельников, знищив два ворожих танки і одну самохідну установку, зі своєю ротою ввірвався до центру міста, утримуючи його до приходу головних сил полку.

11 березня 1944 р. його танк, ведучи бій під селом Березівкою, був підпалений. Самого Мельникова тяжко поранено, та він не покинув підбитого танка, а продовжував вести артилерійський та кулеметний вогонь по противнику і підбив тяжкий ворожий танк, знищивши три польові гармати, багато піхоти, та забезпечував рух наших частин.

В цьому бою гвардії старший лейтенант Мельников згорів у танку. Похований у с. Тернівці Бершадського району Вінницької області. У м. Умані його іменем названа вулиця.


Дивіться також в розділі  Герої Радянського союзу
»  Народився в 1914 р. в с. Мітлинці Гайсинського району. Українець. Член КПРС з 1938 р. Освіта середня. Працював в Бершадському районному відділі міліції.
»  Народився в 1915 р. в с. Ладижині Тростянецького району. Українець. Член КПРС з 1943 р. Закінчивши в 1938 р. Білоцерківський сільськогосподарський інститут, працював агрономом сортодільниці на Бершадському цукровому заводі. В Радянській Армії з...
»  Народився в 1917 р. в с. Михайлівка Бершадського району. Українець. Член КПРС з 1943 р. Закінчивши школу, працював в колгоспі. В Радянській Армії з 1937 р. Учасник Великої Вітчизняної воїни з червня 1941 р. Бився на Брянському, Воронезському і...
»  Народився 01.06.1919 р. в с.Кидрасівка Бершадського району. Українець. Член КПРС з 1943 р. Працював на Іжевському металургійному заводі. В Радянській Армії з 1940 р. Учасник Великої Вітчизняної війни з листопада 1941 р. воював на Калінінському,...
»  Бойко Іван Никифорович
»  Туфтов Іван Микитович
»  Рибін Олександр Гаврилович
»  Пономаренко Віктор Іванович
»  Островерхов Іван Григорович
»  Короленко Григорій Федотович
Всі статті розділу Герої Радянського союзу »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Відкрито оновлений дошкільний навчальний заклад у Війтівці</b><br />23 травня 2012 року ввійде в історію села Війтівка яскравою сторіночкою для її наймолодших жителів. В цей день в...
10 фото   
<b>УРОК ДЛЯ НАЩАДКІВ</b><br />В історії України багато трагічних сторінок, але найболючішою темою і по сьогодні є цілеспрямоване знищення...
8 фото   
<b>Свято Трійці в Березівці</b><br />Свято Трійці, яке цьогоріч відзначалося 12 червня, - одне із найбільших християнських свят. Його ще називають...
2 фото   
<b>Фронтові дороги Олексія Шемішана</b><br />Недавно відзначив свій 89-ий день народження гвардії полковник, голова Всеукраїнської організації інвалідів війни та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Плахотнюк Федір Олександрович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.06.44.

З історії Бершаді
І в наступні роки не вщухала на цих землях боротьба проти поневолювачів. Жителі Бершаді були учасниками повстання під проводом С, Палія. Тут було сформовано сотню на чолі з сотником Лук'яном, яка у жовтні 1702 року визволяла від польських військ Немирів. 1734 року надвірні козаки Бершаді підтримали селянсько-гайдамацьке антифеодальне повстання. В 50-х роках, коли знову пожвавився гайдамацький... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Мельников Віктор Іванович - Герої Радянського союзу - Бершадці - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники